Дизайн кухні бежевого кольору: приклади вдалих поєднань, 145 фото. Ідеї ​​та найкращі варіанти дизайну + переваги та недоліки бежевих кольорів

Дизайн кухні бежевого кольору: фото найкращих ідей щодо поєднання сірих, коричневих, кремових тонів та яскравих акцентів з іншими кольорами

Базовий бежевий колір у дизайні кухні стабільно популярний. Різноманітність відтінків та гармонійність поєднань дозволяють отримувати безліч унікальних рішень.

А головне, у бежевому кольорі можна оформляти інтер’єр будь-якого стилю: і романтичний Прованс, і лаконічний хай-тек, і сучасну скандинавську кухню.

Переваги бежевого кольору

Універсальність. Цей відтінок буде доречний на кухні будь-яких розмірів та меблів з різних матеріалів.

 1. Затишок. Усі харчові асоціації приємні, налаштовують на позитив. Наприклад, кава з молоком, карамель, крем-брюле, соуси, тісто, хліб. Цей колір зазвичай характеризується такими прикметниками, як «спокійний», «м’який», «шляхетний», «теплий».
 2. Зорове збільшення та розширення простору.
 3. Діює заспокійливо, не втомлює.
 4. Доступність. Підібрати меблі зі штучних матеріалів або натурального дерева не складе труднощів.
 5. Не втрачає актуальності, не виходить із моди.

Недоліки бежевого кольору

 1. Так само, як і інші світлі кольори, він маркий. Будь-які цятки, крихти і бруд сильно впадають у вічі. До такої кухні пред’являються підвищені вимоги до прибирання.
 2. Якщо переборщити та використовувати лише пастельні тони в оформленні кухні, то банальним та нудним виявиться результат.
 3. «Давальне» відчуття може виникнути, якщо бежевого кольору занадто багато, меблі, стіни, підлога і навіть побутова техніка однакового відтінку, без контрастів.

Як вибрати відтінок бежевого кольору

Незважаючи на одноманітність, варіантів бежевого кольору існує безліч. Є зрозумілі та знайомі зразки, наприклад, світло-коричневий, кремовий, топленого молока.

Зустрічаються в палітрах і екзотичніші назви, «невинний ранок» або «мигдальна спокуса».

Для вибору конкретного відтінку важливо звернути увагу, куди дивляться вікна кухні. Якщо на сонячну сторону, то краще зупинитись на нейтральних або холодних кольорах. Таких, у яких біж ніби змішаний із сірим, ліловим або холодним рожевим кольором.

Якщо кухня на північному боці, то природного сонячного світла там замало. Тому потрібно додати його, вибравши теплі відтінки:

 • Персиковий;
 • Карамель;
 • Іриски;
 • Кориця;
 • Ваніль;
 • Крем-брюлі.

Але в одному бежевому вдалий інтер’єр не оформити. Обов’язково потрібно поєднувати його з контрастними та додатковими кольорами.

Поєднання з білим

Найчастіше використовується саме на кухні, конкретніше, на кухні сучасних технологічних та мінімалістичних напрямків. Надає відчуття свіжості та ідеальної чистоти.

Особливо подобається господаркам, які отримують задоволення від приготування їжі в «стерильних» умовах.

Виняткове значення при цьому поєднанні кольорів надається фактурам, матеріалам. Тільки ідеальні поверхні та найякісніші меблі.


Поєднання із зеленим

Соковитий, але не втомлюючий ансамбль. Прекрасно підійде динамічним, легким на підйом людей. Оливковий колір притаманний кухонь в англійському стилі. Класичний трав’яний відтінок використовується в інтер’єрах кантрі різних країн.

А окремі «точкові» яскраво-зелені акценти у вигляді свіжих трав та прянощів у горщиках, абажурів, свічок чи текстилю будуть доречними у будь-яких інтер’єрах.


Поєднання з червоним та коричневим

Цей мікс наповнює кухню теплом, нагадує про тепло сімейного вогнища та жару вогню.

 • У зимові місяці кухня з таким «розігріваючим» колірним рішенням неминуче стане сімейним центром.
 • Часто темно-коричневий колір має меблі з натурального дерева та шкіри, тому підходить вона для інтер’єрів у сільському стилі.

Сюди ж можна віднести «лофт» рішення з червоною цегляною кладкою, справжньою або імітацією. У такому разі бежевий заспокоює зоровий ряд, вносить затишок та виділяє чисті та гігієнічні зони.
Поєднання із синім та блакитним

Найчастіше небесна палітра зустрічається в кахельній плитці, шпалерах або фарбі для стін, фарфоровому посуді. На темно-синій не повинно припадати понад 30% поверхонь, для блакитного ця цифра більша.

Комбінуються вказані кольори з холодними відтінками бежевого на кухнях, що добре освітлюються сонцем.

Поєднання із чорним

Сміливе та дещо екстравагантне рішення ввести чорний як контрастний колір. Щоб за півроку не переробляти всю кухню, слід врахувати:

 • Темні кольори не менш маркі, ніж світлі; плями від їжі і навіть жорсткої води на чорних поверхнях видно навіть більше, ніж на світлих;
 • Природного світла не вистачатиме, обов’язково потрібно продумати достатнє освітлення і робочої зони, і місця прийому їжі;
 • Як саме позначиться затемнення інтер’єру на конкретній психіці (додасть таємничості і розвине фантазію або схиляє до зневіри та депресії), можна з упевненістю сказати лише через час.

Спільне побажання до будь-яких бежево-чорних дизайнів: дотримуватися балансу.

У яких стилях використовується бежевий колір

Лідери кремової та світло-коричневої гами – це стилі, що тяжіють до природної простоти.

У кантрі та провансі популярні меблі з натурального незабарвленого дерева, які при обробці безбарвним лаком зберігають світло-коричневий колір та природний візерунок.Натуральний камінь (або замінники) використовується для підлоги, фартухів робочої зони, декоративних або справжніх камінів. Він також пісочного чи кавового кольору.

Меблі демонструють натуральні відтінки, якщо багаті льном, домотканими рогожками. М’які плетені гарнітури (стільці, крісла, диванчики), якщо не пофарбовані, також теплих природних тонів.Класичні інтер’єри не обмежуються натуральною сировиною, але також використовують бежеву плитку, шпалери та фарби, меблеві матеріали.
А рішення оформити кухню в стилі хай-тек тілесними теплими кольорами є компромісом між бездушною відстороненістю техніки, прямих ліній, мінімалізму та затишком домашнього простору.

Як не зіпсувати бежеву кухню

Здається, що такий універсальний колір буде гарним апріорі. Але і з ним можна припуститися помилок.

 1. Не варто використовувати більше 3-4 відтінків одного кольору одночасно.
 2. У спокійній палітрі вирішального значення набувають деталі. Вони можуть або гармонійно обрамити весь інтер’єр або зіпсувати його.
 3. Цікаві фактури, орнаменти, візерунки урізноманітнять однотонні поверхні.
 4. Яскраві, контрастні плями є обов’язковими. На кухні стриманих квітів найчастіше їхню роль виконують горщики з кімнатними квітучими рослинами або пряними травами. Використовують також різнокольорові абажури, серветки та рушники, посуд. Але не варто розміщувати надто багато різнокольорових речей.

Побутову техніку бажано вибирати відмінного від основного кольору.

Фото дизайну кухні бежевого кольору