Літня кухня на дачі своїми руками: особливості побудови + покрокова інструкція зведення літньої кухні на дачній ділянці, 140 фото

Літня кухня на дачі (фото): прості та складні варіанти вдалих проектів на дачній ділянці, в заміському та приватному будинку

Літній сезон по-справжньому наповнений повсякденними справами та турботами, особливо на дачній ділянці. У цей час активно маринуються продукти, консервуються на зиму. За відсутності якісної вентиляції або витяжки процес приготування на кухні приносить страшний дискомфорт.

Найбільш вдалим рішенням для власників приватних будинків або дачних ділянок є будівництво літньої кухні, в яку на літо переносять все обладнання, кухонне начиння, і навіть обідній стіл.

Переваги літньої кухні

Серед переваг будівництва літньої кухні на дачі або в приватному будинку слід зазначити:

 1. Відсутність неприємного запаху у житловому приміщенні.
 2. Насичені водяні пари не накопичуються на стінах, стелі, на кухонному фартуху.
 3. Різко знижується потреба у вологому прибиранні, оскільки вся «брудна» зона тимчасово переміщається на вулицю.
 4. У літній кухні відкритого типу дуже зручно готувати, прати, мити посуд, консервувати продукти на зиму.
 5. У межах літньої кухні організується додаткова зона зберігання, де навіть у холодну пору року зберігаються складні столики, стільці, шезлонги, басейни, матраци та інші предмети інтер’єру.

Крім місця для приготування їжі, літня кухня може використовуватися для сімейних обідів. Наприклад, одну зі стін можна виконати у вигляді дерев’яних або пластикових ґрат, а по сітці пустити кучеряву рослину.
Подібна деталь не лише дозволить приховувати членів сім’ї від сторонніх очей, а й вигідно підкреслить ландшафтний дизайн ділянки.

Вимоги до літньої кухні

Далеко не всі ділянки дачі можуть використовуватися для будівництва літньої кухні.

Під час підготовки плану чи креслення необхідно врахувати ряд особливостей:

 1. Важливо дотримуватись оптимальної відстані (максимально можливої) від туалету, відхожих місць, місць складання сміття.
 2. Перед початком будівництва або встановлення готового короба слід оцінити стан ґрунту на предмет близькості підземних вод, наявності карстових порожнин, стійкості ґрунту до просідання.
 3. Не варто розміщувати нову споруду поблизу відкритого джерела вогню.
 4. Всі електроприлади слід заземлити. Як альтернативний варіант можна провести окрему лінію, яку підключають до ПЗВ. Подібний принцип дозволяє забезпечити безпеку мешканців будинку, захистити їх від випадкового спалаху.
 5. Краще розташовувати кухню, особливо відкритого типу, під кроною дерев. Такий підхід дозволить охолоджувати приміщення у процесі інтенсивного приготування.
 6. При розміщенні нового приміщення далеко від будинку слід обладнати якісні садові доріжки. Надійні покриття дозволять пройти до літнього будиночка за будь-якої погоди.

Важливу увагу необхідно приділити внутрішньому облаштуванню кухонної зони.

На практиці важливо співвідносити розташування літньої кухні та мангалу, щоб дим від багаття не потрапляв до приміщення. Найкращим рішенням стане посадка зеленої огорожі між двома зонами.

Види літньої кухні

Перш ніж починати самостійні будівельні роботи або замовляти літній будиночок у майстра, слід вибрати найбільш підходящу модель.
Залежно від конструктивних особливостей виділяють такі види літніх кухонь:

 1. Будова будівля відкритого типу. Подібна модель має вигляд альтанки, яка не має стін. У процесі самостійного будівництва майстру необхідно підготувати фундамент, надійний майданчик, опорні стійки та дах. Також важливо підвести лінії електропередач, виконати заземлення всіх електроприладів, організувати освітлення, систему каналізації та водопостачання. До переваг слід віднести економне вкладення коштів, мінімальні зусилля при зведенні кухні. Однак, у період сильних дощів або граду, взимку використовувати дане приміщення не вдасться.
 2. Моделі закритого типу. Подібна літня кухня, навпаки, має стіни, двері, вікна. На будівництво такого приміщення знадобиться витратити значні фінансові засоби, підготувати якісний проект, підвести всі лінії комунікації, включаючи опалення (якщо кухня використовуватиметься в зимовий період).

Виділяють також комбіновані типи кухні, для яких роль стін виконую ширми, складні перегородки. Також відомий варіант із двома або трьома стінками. Роль стінок на літній сезон можуть виконувати опорні грати із зеленими насадженнями або кущі самшиту.
Внутрішнє планування кухні

Одним із найважливіших параметрів для літньої кухні є її внутрішнє планування.

При облаштуванні приміщення слід дотримуватися деяких правил:

 1. У кухні обов’язково має бути 2-3 столи, що використовуються як робочі поверхні. Один зі столів може бути трансформером, і використовуватися для сімейних обідів.
 2. До обов’язкових елементів також відносяться шафи та полиці. На полицях зберігається посуд, кухонні та побутові прилади, рушники, банки та пристрої для консервування продуктів.
 3. Мийка – ще один важливий елемент, без якого важко уявити літню кухню. У тому випадку. Якщо до приміщення не підведена гаряча вода, можна використовувати невеликий накопичувальний бойлер.
 4. Для зручності використання нову кухню слід обладнати пристроями для зберігання: ящики з кришками, баки та кошики, багатоярусні стелажі, наприклад, виготовлені з дерев’яних піддонів.
 5. Варкова панель є одним із найважливіших предметів кухонного інтер’єру. Вибір (газова або електрична плита) залежить від доступності ліній комунікації та особистих переваг власників.
 6. Щоб зберігати продукти в літній період, можна встановити в приміщенні компактний холодильник.

Дуже допомагають у практичній діяльності органайзери, рейлінги, гачки, які використовуються для утримання різних пристосувань (прихватки, ковшики, друшляки).

Інтер’єр літньої кухні на дачі

Всі предмети інтер’єру можуть мати лінійне, кутове, Т-подібне або G-подібне розташування залежно від форми самої будови. Найбільш зручним є те планування, при якому раковина з холодильником і варильною панеллю знаходяться в так званому «робочому трикутнику» (доступність в межах 1 метра).На кухні слід ретельно продумати якісне освітлення, щоб було зручно працювати навіть у вечірній час. В даний час в магазинах представлений широкий асортимент ламп, бра, точкових світильників, світлодіодних стрічок, які дозволять створити не тільки функціональне, але і стильне освітлення.

До літньої кухні можна прибудувати невеликий майданчик під тентом або навісом, на якому розміщують лавки та стіл. Дуже вдалим рішенням стане будівництво біля кухні стаціонарного мангалу чи тандира, установки барбекю чи коптильні.

Фото літньої кухні на дачі