Кухня-студія: сучасні ідеї інтерєрів у малогабаритних квартирах та просторих приватних будинках, реальні фото приклади дизайну кухні

Кухня-студія: фото гарних інтер’єрів поєднаної кухні. Підбір меблів, форми кухонного гарнітуру, планування, зонування

Кухня те місце, де сім’я проводить чимало часу. Ось тільки маленький простір і за рахунок цього відсутність обідньої зони не дозволяє зібратися за сніданками, обідами та вечерями всім одночасно.

Та й друзів не завжди зручно приймати у вітальні. Проблему здатне вирішити об’єднання двох просторів: маленької кухні та зали.

Повчається кухня-студія з наявністю повноцінних зон відпочинку, приготування та їди. Про те, як краще облаштувати студію, розповімо у цій статті.

Чим загрожує самостійне перепланування

У кращому разі санкціями, у гіршому – обваленням несучих конструкцій будинку. Щоб уникнути неприємностей, слід звернутися за консультацією та дозволом до містобудівних інстанцій.

Експертна комісія оцінить можливість перепланування. У випадку, коли об’єднання кухні з вітальнею припустимо, фахівці підкажуть, як правильно діяти, які документи підготувати.


Процес перепланування потребує чималих витрат. Треба врахувати, що доведеться знести всю або частину стіни, вивезти будівельне сміття, провести оздоблювальні роботи в просторому просторі, купити нові меблі, подбати про зонування, що вимагатиме облаштування різнорівневої підлоги, або покупки додаткових стелажів.

Особливості об’єднання інтер’єру

Зрозуміло, для проведення чорнових робіт варто звернутися до фахівців, а ось планувати дизайн майбутньої кухні-студії, вирішувати, яке буде оформлення стін, колір підлоги, штор, меблів, краще самостійно.

Треба придбати кухонний гарнітур, побутові прилади зі зниженим рівнем шуму, або передбачити спеціальні закриті ніші, в яких будуть встановлені мікрохвильова піч, міксер, соковитискач, блендер та ін.

У кухні-студії доведеться робити часті прибирання. Прийде охоплювати весь простір, а не тільки кухню. Важливо придбати дуже потужну витяжку, щоб запахи їжі, жир і кіптява не проникали в зону вітальні.

Плюси та мінуси сумісного планування

Не всі власники «хрущовок» вважають за краще об’єднувати простори кухонь та залів. Нерідко такі метаморфози є характерними для власників великих будинків або котеджів.

У числі переваг:

 1. Об’єднання просторів для отримання великої площі для прийому гостей та родичів. Масштабність і широке місце позитивно впливають на психічне здоров’я людей, у тому числі й власників будинку.
 2. Формування подіуму, своєрідних перегородок, так зване зонування простору робить об’єднання більш затишним та красивим.
 3. Створення єдиного дизайну допомагає оптимальному сприйняттю кухні-студії.
Мінус

 1. Необхідність отримання дозволу.
 2. Трати на перепланування та ремонт.

Але якщо можливих проблем уникнути вдалося, можна з успіхом робити перепланування та оформлення оновленого простору.

Правильне освітлення кухні-студії

Світла багато не буває. Цим правилом керуються, як досвідчені, так і дизайнери-початківці. Можна наголосити на кухонній зоні за допомогою маленьких галогенних світильників.

Їх варто вбудувати шафи, меблі. Важливо виділити зону відпочинку. І не лише декором. Допоможуть габаритні торшери, світильники чи бра. Також добре працює спільне світло, яке формує базові уявлення про вітальню та кухню.

Подіумна підлога

Нерідко господарі квартир з об’єднаними кухнями та вітальнями воліють своєрідне зонування простору як подіумну підлогу. Така кухня виглядатиме більш затишно та красиво.

Різнорівнева підлога – це не лише естетично, а й практично. Вищий рівень підлоги формується у кухонному просторі, а в залі – низькі панелі.

Загальне оформлення дизайну

Обов’язково оформляти об’єднані кухню та зал у єдиному стилі.

Це можуть бути:

 1. Лофт.
 2. Гротеск.
 3. Модерн.
 4. Класика.
 5. Еклектика.
 6. Пост-модернізм.
 7. Прованс.

Якщо немає єдиного стильового рішення, можна просто зонувати кухню за допомогою дивану великого стелажу. Ще одне рішення зонування — встановлення на межі кухні та вітальні барної стійки.

Лофт – суворе, трохи манірне дизайнерське рішення інтер’єру. Однак такий стиль добре підкреслює строгість та чіткі лінії. Одну зі стін прийнято вимащувати під натуральну цегляну кладку. В іншому оформленні вітаються металеві вставки, тони «металік».

Гротеск – сучасне втілення помпезності та шляхетності інтер’єру. Гротеск «любить» великі деталі, багатий декор, темні та контрастні тони в оформленні стін, підлоги.
Прованс – французьке село. Дизайн з нальотом невимушених природних мотивів, досконалості та природності.У перевагу фарби літа та осені, плетіння, дерев’яні плетені меблі, сільський декор.

Колір дизайну кухні-студії

Як уже було сказано, оформлення об’єднаного простору необхідно робити в єдиному стилі, тонах, кольоровій гамі. Дизайнери рекомендують вибирати контрастні відтінки.

У числі поєднань:

 1. Чорні та білі відтінки.
 2. Біжево-коричнева гама з нотками ванілі та кремові тони.
 3. Червоний та ваніль.
 4. Синій та білий.
 5. Бэзовий та фіолетовий.
 6. Яко-зелений та чорний.
 7. Жовтий та коричневий.

Не варто поєднувати більше 2 відтінків в оформленні інтер’єру, не слід перевантажувати простір декором. Особливо це не доречно на кухні. Все має стояти на своїх місцях. Це створить враження чистоти, відсутності мотлоху, спростить процес прибирання приміщення.

Можна віддати перевагу в оформленні кухні-студії монохром, бажано світлий. Таке рішення притаманно стилю «Скандинавія». Однак сучасні дизайнери рекомендують не вдаватися до ідеально монохромного варіанту, а поєднувати його з спорідненими відтінками на пару тонів темнішими або світлішими.
Штори в такому просторі слід також компонувати один з одним. Це означає, що і вікно кухні, і вікно вітальні має бути оформлене в єдиному стилі.

Можна віддати перевагу пластиковим жалюзі з вертикальними ламелями для кухні та тканинним панелям – для вітальні. До того ж варто поєднувати їх з невагомою гардиною або нитковими шторами.

Фото кухні-студії