Світлі кухні: 150 фото ідей дизайну та гарних прикладів оформлення кухні у світлих кольорах та відтінках

Світлі кухні: реальні фото приклади найкращих поєднань світлих тонів в інтер’єрі маленької чи великої кухні

Коли хтось чує про світлу кухню, то відразу ж виникають асоціації з білим кольором, який лякає багатьох господарок.

Насправді гама світлих відтінків дуже велика, а значить, можна оформити кухонний простір у будь-якому тоні, причому так, щоб приміщення було стильним, доглянутим, комфортним.

Переваги світлих відтінків у кухні

Світлий колір здатний жити будь-яку кімнату, зробити її більш повітряною, позитивною, легкою. Навіть у похмуру погоду в приміщенні буде приємно перебувати як гостям, так і домочадцям.

У такого інтер’єру є чимало переваг.

 1. Високий показник комфортності. Світлий відтінок створює затишок за умови правильного поєднання різних тонів.
 2. Легкість. Кімната не перевантажена зайвими деталями.
 3. Велика кількість світла. Навіть при маленькій квадратурі кухня буде в буквальному сенсі світитися, тому що в ній немає темних ділянок, здатних приховувати та поглинати освітлення.
 4. Присутність позитивної енергетики. Фахівці з дизайнерського мистецтва вважають, що перловий, ванільний та інші пастельні тони можуть сприятливо позначитися на психіці людини, незалежно від її віку, а це дозволить підтримувати в сім’ї спокійну та тиху атмосферу.
 5. Візуальне розширення простору. Завдяки такому ефекту такі інтер’єри вибирають для малогабаритних кімнат.
 6. Немає обмежень щодо стилістичного оформлення. Дизайн у світлих тонах буде ідеальним для класичного, аскетичного та будь-якого іншого стилю.
Недоліки світлої кухні

Перш ніж облаштувати свою кухню у світлих тонах варто звернути увагу на її негативні якості.

 1. Маркість. Цей факт можна назвати відносним, оскільки все залежить від матеріалу виготовлення поверхонь. Наприклад, на глянці, навіть на темних плямах і розлучення будуть більш помітні, ніж на матових покриттях.
 2. Скукота і безликость. Це може статися, якщо при створенні інтер’єру проігноровані яскраві акценти.

Додаткові особливості

Вибираючи відтінки, в яких буде оформлена кухня, варто грамотно розбиратися в палітрі кольору, врахувати рівень затемнення приміщення. Наприклад, якщо вибрати брудо-холодні тони, то навряд чи вдасться створити затишний, комфортний та енергетично наповнений простір.

Якщо немає навичок у поєднанні кольорів, то краще віддати перевагу послугам фахівця, який складе проект на найвищому рівні, враховуючи всі нюанси та особисті побажання домовласників.
Правила облаштування світлої кухні

Щоб уникнути інтер’єру, який відштовхуватиме, варто керуватися нижче наведеними правилами.

 1. Розстановка колірних акцентів. Вони потрібні в будь-якому інтер’єрі, і особливо в світлому. В іншому випадку приміщення буде, як уже було сказано, безликим. Не потрібно вибирати надмірно яскраві та контрастні кольори, які називають антиподами. Цілком достатньо: кремових стін та темно-коричневої підлоги, гарнітура у біло-червоному кольорі. Для комбінування можна користуватися правилами колірного кола, таблицею сполучності. Допустимо розміщувати в одному просторі до 4 відтінків, а як акцентні елементи віддають перевагу: фіранкам, стільцям, подушкам для кухонного дивана, рушникам, статуеткам та іншого начиння.
 2. Комбінування відтінків. Оптимальний варіант – темний низ та світлий верх. Такий метод візуально розвантажує загальний вигляд, усуває масивність гарнітура, навіть якщо він досить габаритний.
 3. Розміщення кухонної техніки. Ці прилади також відіграють велику роль для правильного формування інтер’єру. Дизайнери рекомендують вибирати обладнання, що вбудовується, що закривається фасадами меблів. Варильна панель, витяжка та холодильник – це елементи, які мають бути: сріблястими, бежевими, але не білими.
 4. Вибір холодних та теплих тонів. Якщо вікна на кухні виходять на північний бік, то буде нестача сонячного світла. Відповідно, для ремонту вибирають виключно світлі, пастельні відтінки. З ними приміщення придбає затишок, стане набагато світлішим. При розміщенні вікон з південного боку будівлі можна вносити в оформлення холодні кольори.


Декор кухонного фартуха

Це досить об’ємний елемент у кухонному інтер’єрі, що займає чималу площу, що має особливу значущість.

Тому, до вибору дизайну підходять максимально відповідально.

 1. У просторому приміщенні фартух можна зробити будь-якого кольору, навіть за рахунок поєднання контрастних відтінків.
 2. У маленькій кухні не бажані експерименти із протилежними тонами. Краще зробити його в м’яких ніжних відтінках, наприклад: бежевому, пудровому, кремовому.

Для сучасних кухонних просторів чудово підходять скіналі – скляні фартухи у контрастних кольорах. Для кімнати в класичному стилі підійде обробка з керамічної плитки, знову ж таки, у пастельних тонах.

Освітлення у світлій кухні

Для світлих інтер’єрів переважно вибирають багаторівневі системи освітлення. Для кожної зони встановлюють окремий світильник.

 1. Обідня зона. Для неї підійдуть торшери, бра, настільні лампи. Світло переважно м’яке.
 2. Робоча стільниця. Для неї облаштовують підсвічування за допомогою світлодіодних лампочок. Вони вбудовуються у корпус верхніх шаф гарнітури. Останнім часом мають попит конструкції з поворотними плафонами.
 3. Спільний простір – стаціонарна люстра, додаткові джерела світла по периметру стелі.

Можна надати дизайну кімнати нового вигляду, якщо при ремонті придбати дизайнерські світильники у вигляді: абажурів, стильних ліхтарів, гірлянд, ламп без плафонів і не тільки.

Стилі для світлої кухні

Слід зазначити, що світла кухня в класичному стилістичному рішенні має попит протягом багатьох століть. Вона залишиться в моді через 100-150 років.Не менш популярний прованс, для якого актуальні злегка потерті меблі з білими ділянками.

Пастельні тони підійдуть і для:

 • Модерну;
 • Шеббі-шика;
 • Мінімалізм.Коли в будинку кожне приміщення оформлене зі смаком та врахуванням побажань домочадців, кожному буде приємно повертатися після важкого трудового дня, щоб насолодитися затишком, комфортом та умиротворенням від створеної атмосфери.

Фото дизайну кухні у світлих тонах