Кухня з островом (150 фото): гарні приклади із сучасним дизайном. Плюси та мінуси, ідеї та секрети ідеального планування

Кухня з островом: з обіднім столом, барною стійкою або системою зберігання. 150 фото готових дизайн-проектів для кухні

Якщо відчуваємо нестачу місця на стільниці в зоні для приготування їжі, підійде кухня з островом. Можна додати цей окремий шафа на свою кухню і навіть налаштувати його під себе. Можна придбати окремий острів або навіть пересувний.

Що таке кухонний острів

Кухонний острів — це стільниця, що окремо стоїть, призначена для збільшення функціональності та естетики кухонної зони будинку. Традиційний блок має прямокутну форму, а одна його частина часто використовується як стійка для сніданку.

Можна використовувати його як місце для сніданку та приготування, заповнити його до країв місцем для зберігання речей або навіть зробити його однією з основних зон на кухні.
Організація систем зберігання для кухні з островом

Занадто часто кухонні острови залишаються лише додатковим пристроєм у просторі. Замість того, щоб захаращувати цю важливу частину будинку непотрібною арматурою, чому б не перетворити її на невід’ємну частину кухні?

Сучасна кухня з островом часто постачається з вбудованими шафами, які збільшують простір для зберігання та звільняють стільниці. Але чому б не зробити його кориснішим?

  • Якщо потрібний функціональний острів, можна оптимізувати його для кількох функцій, наприклад, для використання в кулінарії та випічці. Як варіант його можна використовувати для зберігання.
  • Якщо вибираємо друге, то навіщо відмовлятися від місця на стільниці, якщо можна використовувати як стійку для сніданку? Якщо ми прагнемо раціонально використовувати простір, то можна замість порожньої кухні вибрати кухню з шафами або вбудованою технікою.