Кухня з островом (150 фото): гарні приклади із сучасним дизайном. Плюси та мінуси, ідеї та секрети ідеального планування

Кухня з островом: з обіднім столом, барною стійкою або системою зберігання. 150 фото готових дизайн-проектів для кухні

Якщо відчуваємо нестачу місця на стільниці в зоні для приготування їжі, підійде кухня з островом. Можна додати цей окремий шафа на свою кухню і навіть налаштувати його під себе. Можна придбати окремий острів або навіть пересувний.

Що таке кухонний острів

Кухонний острів — це стільниця, що окремо стоїть, призначена для збільшення функціональності та естетики кухонної зони будинку. Традиційний блок має прямокутну форму, а одна його частина часто використовується як стійка для сніданку.

Можна використовувати його як місце для сніданку та приготування, заповнити його до країв місцем для зберігання речей або навіть зробити його однією з основних зон на кухні.
Організація систем зберігання для кухні з островом

Занадто часто кухонні острови залишаються лише додатковим пристроєм у просторі. Замість того, щоб захаращувати цю важливу частину будинку непотрібною арматурою, чому б не перетворити її на невід’ємну частину кухні?

Сучасна кухня з островом часто постачається з вбудованими шафами, які збільшують простір для зберігання та звільняють стільниці. Але чому б не зробити його кориснішим?

 • Якщо потрібний функціональний острів, можна оптимізувати його для кількох функцій, наприклад, для використання в кулінарії та випічці. Як варіант його можна використовувати для зберігання.
 • Якщо вибираємо друге, то навіщо відмовлятися від місця на стільниці, якщо можна використовувати як стійку для сніданку? Якщо ми прагнемо раціонально використовувати простір, то можна замість порожньої кухні вибрати кухню з шафами або вбудованою технікою.

Естетичний елемент кухонних островів

Довгий час кухонний острів вважався просто естетичним пристосуванням – чимось, що надасть кухні фінального вигляду. І навіть якщо забезпечимо його функціональністю, є кілька простих способів зробити його прямо на кухні.


Можна вибрати острів, який ідеально вписався б у простір, ніби він завжди був там. Або можемо вибрати зовсім інший колір для шафок-острівців, щоб зробити їх центром уваги на кухні.

Проте, необхідно дотримуватися одного і того ж дизайну стільниці та шафи, щоб об’єднати кухню.

Ефективне використання кухонного острова

Замість того, щоб виділяти його як додатковий об’єкт, який використовується в основному як зона приготування або стійка для сніданку, можна отримати з нього максимум користі!

 • Можна почати з простого використання острова для зберігання речей, вбудувавши в нього кілька ящиків або шаф.
 • Якщо хочемо підняти його на сходинку вище, то також можемо просто створити свою плиту на кухонному острові.
 • Однак це також потребує димаря над плитою.

А що, якщо хочемо забратися, не турбуючись про розбризкування води? Просто встановимо раковину на острові. При правильному розміщенні варильної панелі та холодильника з цього може вийти ефективний золотий трикутник!

Як вписати його в компактну кухню

Хоч і звичайний острів має квадратну або прямокутну форму, це не завжди так! Якщо у вас компактна кухня, то не потрібно купувати традиційні пристрої, які змусять кухню бути переповненою.
Ось кілька незвичайних дизайнів, які відмінно підійдуть для компактних кухонь:

 • Рухомий блок: можна прибрати його, коли не використовуємо
 • Стійка для сніданку перетворена на острів: хто сказав, що острів має бути прямо посеред кухні? Можна розмістити його біля стіни без шкоди функціональності
 • L-подібний блок: це створює ілюзію простору у компактній кімнаті. Можна використовувати одну секцію для приготування їжі, тоді як інша працює, як зона для приготування їжі.
 • Розширена стільниця: якщо кухня відкрита з одного боку, розмістимо там кухонний острів.

Скільки місця необхідно для острова

В ідеалі кухонний острів не повинен бути меншим за 100 на 100 сантиметрів. Щоб забезпечити вільне та безпечне пересування по кухні, навколо острова має бути відстань не менше 90 сантиметрів.

Острів може бути більшим, з місцем для зберігання речей та іншими функціями, залежно від розміру кухні.

Як оптимізувати існуючий кухонний острів

Якщо вже є кухонний острів, але не бачимо в ньому потреби, швидше за все, що використовуємо його неправильно. Оглянемо кухню та визначимо, чого не вистачає.

Можна зрозуміти, що двом людям складно користуватися кухнею разом або що золотий трикутник перекошений. Це допоможе зрозуміти, як використовувати острів повною мірою, і змусить з нетерпінням проводити більше часу на кухні, але з меншими труднощами.

У яких випадках краще цього уникати

Більшість людей вважають, що простора кухня є ідеальним приводом для придбання острова. Якщо кухня з великим простором на стільниці, швидше за все, достатньо місця для самого необхідного. А якщо кімната занадто мала, острів може зробити кімнату ще тіснішою.

Отже, як вирішити, коли купувати кухонний острів, а коли його не варто купувати?

 • Вбудовування острова в паралельну або U-подібну кухню може бути непростим завданням.
 • Якщо є L- або I-подібна форма, можливо, буде простіше розмістити острів прямо в ній.
 • В той же час необхідно подумати про можливу функціональність кухонного острова, перш ніж купувати його.
 • Наприклад, острів з варильною панеллю повинен добре вентилюватися.
 • В якості альтернативи можна розмістити димар прямо над варильною панеллю.
 • Таким чином конструкція, яка не враховує ці фактори при плануванні острова, може призвести до проблем у майбутньому.

У скільки обійдеться кухонний острів

Необхідно знати та розуміти, що встановлення острова для кухні — справа дорога. Це пов’язано з тим, що для його побудови знадобиться велика кількість матеріалу, а також збільшить трудовитрати.

Але все одно можна розглянути пересувні острови, які відносно дешевші, ніж фіксовані.
Фото дизайну кухні з островом