Картини на кухню: 165 фото вдалих ідей у ​​сучасному стилі. Огляд найкращих картин, які можна повісити на кухні

Картини на кухню: проста інструкція, як прикрасити стіни на кухні. ТОП-10 практичних порад з прикраси та декору стін

Було так, що ремонт кухні закінчено, але в дизайні чогось не вистачає: яскравих акцентів у вигляді елементів декору. Якщо при обробці використовували в основному одну колірну гаму, і стіни здаються порожніми, то відмінним вирішенням проблеми стануть правильно підібрані картини.

Їх розміщують на вільному просторі або порожній стіні. Найчастіше полотна із зображеннями висять над кухонними столами або в проміжках між навісними та підлоговими шафами.

Плюси застосування картин на кухні

Картини для кухонних зон підходять абсолютно різні – живопис, натюрморти, портрети людей, зображення тварин, краєвиди, абстракціонізм тощо. Вони можуть бути виконані олівцем, аквареллю, акрилом.

Також дуже актуальні фото-полотни на сучасних кухнях. Все що душа забажає, аби цей елемент декору «вписувався» в стиль, і подобався самим господарям кухні.

Крім естетичної насолоди картини також можуть принести користь:

 • Закрити недоліки стіни (дірки, сколи, нерівності);
 • Надати дизайну закінченого вигляду;
 • Створити атмосферу домашнього затишку.

Щоб правильно підібрати прикрасу для кухонних стін, потрібно довіритися своєму творчому чуття. Якщо з креативним мисленням туго, це не проблема.


Можна почитати поради професіоналів, подивитися фото прикладів у вільних джерелах та розмістити у себе на кухні маленькі шедеври відповідно до стилю інтер’єру та власних уподобань.

Класичний шарм

Традиційний стиль, який подобається багатьом. Суворий та лаконічний, з натуральними квітами. Розкіш та велич у простоті форм. Зазвичай для такої ситуації вибирають одну середню або велику картину в гарній рамі з благородних порід деревини.

Найкраще доповнюють класичний стиль пейзажі та натюрморти. Можна використати репродукції картин відомих художників.

Романтика провансу

Такому стилю віддають перевагу романтичні особи. У ньому живе дух Франції, з затишними невеликими будиночками, розташованими в південній частині країни.

У красиві, комфортні та практичні інтер’єри провансу чудово «вписуються» полотна з природними квітами: зеленими, блакитними та пастельними тонами.

 • Картини бажано вибирати із дерев’яними рамами. Атмосферно будуть виглядати зображення квітів, оливкових гілочок, лаванди, сільські пейзажі з природою, будинками та мешканцями пташиного та скотарня.
 • Актуальні невеликі квадратні або круглі рамки. З кількох маленьких картин можна створити композицію на стіні.
 • Для цього стилю характерна наявність милих та красивих елементів декору: серветок, фіранок із квітковим принтом тощо.
 • Дуже стильно виглядатимуть полотна в рамах, виконаних з такого ж деревного матеріалу і в тих же відтінках, що й кухонний гарнітур.

Оригінально виглядають на кухні у стилі прованс картини, виконані у декупажній техніці. Прекрасно доповнює романтичну сільську обстановку вишивка в рамках дерева.

Настінний декор для кухні в стилі лофт

У таких кухнях, як правило, обробка стін мінімальна і не рясніє декором. Гарнітури використовуються громіздкі, грубуваті та практичні.

Простір відкритий. Багато повітря та вільного місця, тому можна повісити велику картину без рами або у металевому обрамленні.

Доречні будуть портрети, абстракція, зображення космосу, техніки, автомобілів, музичних інструментів та інших цікавих предметів.

Картини для скандинавського стилю

Для цього інтер’єру використовують спокійні монохромні кольори (частіше білий та бежевий) або поєднання двох кольорів природної тематики. Скандинавський стиль функціональний, практичний та зручний.

 • Про нього можна сказати: багато світла, багато білого кольору та багато натурального дерева.
 • Тому картини та рамки для подібного стилю підбирають відповідні.
 • Обрамлення для полотен має бути світлим або, навпаки, чорним. При виборі кольору рамки грають на контрасті зі стіною.

Гарно виглядають малюнки вугіллям та олівцями.Фото елементів природи, квіти, скандинавські мотиви, написи та візерунки у темних рамочках, невеликого розміру у вигляді композиції з двох-трьох екземплярів – будуть дуже доречними.

Де краще та безпечніше розташувати картини на кухні

Над столом класичний варіант розміщення полотен. Ще часто розміщують над кухонним диванчиком. Оптимально – вішати картини на рівні очей (можна трохи вище).
При розміщенні слід враховувати світловий напрямок, тому вішають біля вікна або поруч із освітлювальними приладами.

У жодному разі не можна розміщувати картину над електричною або газовою плитами. Зіпсоване полотно — найменша неприємність із тих, що можуть статися.

Дерев’яні рамки, папір, фарби, пластик — це добре горить і плавиться. Тому в гонитві за затишком та красою кухонного простору не забувають про пожежну безпеку.

Також не варто вішати картинки над стільницею: вони можуть забруднитись і зіпсуватися від попадання бризок олії та інших продуктів.

Щоб красиво, правильно та безпечно розмістити полотна на кухні, звертають увагу на наступне:

 • Стиль інтер’єру. Щоб не зіпсувати зовнішній вигляд кухні невідповідним елементом декору, важливо трохи розбиратися в стилях або мати художній смак;
 • При створенні композиції з полотен, потрібно дотримуватися симетрії та підбирати відповідні малюнки один до одного. Вони повинні нести єдине смислове навантаження та бути оформлені в рамочки з одного (схожого) матеріалу (фактури та кольору). Композиційно картинки розміщують в один ряд або квадратом, або кругом. Перш ніж закріпити їх на стіні, бажано подивитися візуально, як вони виглядатимуть. Для цього прикладають їх до стіни або зображають розташування схематично на папері;
 • Дотримання пропорцій. На скромній маленькій кухні не вішають громіздких картин, як і у великому кухонному приміщенні не кріплять маленький малюнок на величезній вільній стіні;
 • Поєднання з меблями, начиннями та іншими елементами декору за кольором, стилем та розміром;
 • Віддаленість/наближеність до газової плити та електричних приладів. Безпека у справі декорування кухні понад усе.
Головне, щоб кухонні картини тішили око, викликали апетит своїм виглядом та створювали неповторний затишок улюбленого місця домочадців!

Фото гарного розміщення картин на кухні