Плитка мозаїка для кухні на фартух та стін: види матеріалів, реальні фото приклади дизайну, стильні варіанти укладання плитки мозаїкою

Плитка мозаїка для кухні на фартух та стін: 135 фото ідей та вдалих варіантів стильного оформлення інтер’єру плиткою різних кольорів

Кухня – центральний простір будинку. Якщо ми хочемо оновити її та надати нового вигляду, можна просто замінивши кухонну плитку та меблі.

Мозаїчна плитка – це модний тренд двадцятих, який дозволяє зробити кухню в стилі класики, лофт, архаїка, прованс, просто підібравши відповідний малюнок.

Дизайн кухонного фартуха

Перед тим, як відправитися в магазин, слід ознайомитися з основними вимогами, які пред’являє кухонні меблі та яким повинні відповідати матеріали для обробки.

Як правило, кухонний гарнітур має висоту, що відповідає габаритам плити, тобто близько 85 см.

  • Ширина фартуха залежить від розміщення навісних шаф, тому для розрахунку цього параметра необхідно виміряти відстань від стільниці до шаф, додавши до отриманого значення 2-4 см.
  • Вибираючи матеріал для конструкції фартуха, потрібно переконатися, що він міцний, стійкий до вологи та перепадів температур. Захисне покриття стіни знаходиться в безпосередній близькості від раковини та плити, тому забруднення відбуватиметься досить швидко.

Необхідно враховувати легкість миття вибраної поверхні.
Матеріал повинен бути стійким до механічних впливів та агресивних засобів для чищення. Естетичний зовнішній вигляд: не забувайте, що фартух, крім захисних функцій, має бути красивим доповненням інтер’єру кухні.

Дизайн фартуха для кухні повинен відповідати стилю приміщення, гармонійно поєднуватися з меблями та декором. Експлуатаційні характеристики фартуха залежать від матеріалів, використаних при його установці, тому необхідно детально розглянути характеристики основних варіантів конструкції, їх переваги та недоліки.