Плитка у вітальні: переваги дизайну плиткою, різновиди, поради щодо вибору стилю та кольору

Плитка у вітальні – плюси та мінуси, цікаві приклади оформлення. Фото актуальних варіантів дизайну стін та підлоги плиткою

Плитка, як оздоблювальний матеріал, у вітальні використовується досить рідко і лише через її декоративні якості. Але часто плитка може стати повноцінним покриттям підлоги в залі.

Особливості плитки для вітальні

Великою популярністю для обробки поверхонь користується кахельна плитка, яка може бути таких видів:

  • Метлахська — готова продукція без глазурування, виготовляється з необпаленої глини шляхом пресування. Найчастіше вироби виготовляють із вже пофарбованої сировини, завдяки чому колір не витирається і не вигоряє, навіть через тривалий час експлуатації.
  • Котто – відрізняється приємною шорсткістю та природними кольорами від коричневих до червоних тонів. Хоч італійці стали виробляти цей вид ще чотириста років тому, але він досі вважається сучасним оздоблювальним матеріалом.
  • Клінкерна — сировиною для виготовлення такої плитки є спеціальна тугоплавка глина сланцевих порід. Перевагами її є: практично не вбирає вологу, має підвищену міцність і різноманітність фактур і кольорів. До того ж вона не втрачає свого кольору.
  • Керамограніт – схожий за якістю на граніт. Виготовляється шляхом пресування та випалу. Найчастіше застосовується для облицювання підлогового покриття. Має естетичність і різноманітність, можливо з полірованою, матовою, рельєфною фактурою.