Плитка у вітальні: переваги дизайну плиткою, різновиди, поради щодо вибору стилю та кольору

Плитка у вітальні – плюси та мінуси, цікаві приклади оформлення. Фото актуальних варіантів дизайну стін та підлоги плиткою

Плитка, як оздоблювальний матеріал, у вітальні використовується досить рідко і лише через її декоративні якості. Але часто плитка може стати повноцінним покриттям підлоги в залі.

Особливості плитки для вітальні

Великою популярністю для обробки поверхонь користується кахельна плитка, яка може бути таких видів:

 • Метлахська — готова продукція без глазурування, виготовляється з необпаленої глини шляхом пресування. Найчастіше вироби виготовляють із вже пофарбованої сировини, завдяки чому колір не витирається і не вигоряє, навіть через тривалий час експлуатації.
 • Котто – відрізняється приємною шорсткістю та природними кольорами від коричневих до червоних тонів. Хоч італійці стали виробляти цей вид ще чотириста років тому, але він досі вважається сучасним оздоблювальним матеріалом.
 • Клінкерна — сировиною для виготовлення такої плитки є спеціальна тугоплавка глина сланцевих порід. Перевагами її є: практично не вбирає вологу, має підвищену міцність і різноманітність фактур і кольорів. До того ж вона не втрачає свого кольору.
 • Керамограніт – схожий за якістю на граніт. Виготовляється шляхом пресування та випалу. Найчастіше застосовується для облицювання підлогового покриття. Має естетичність і різноманітність, можливо з полірованою, матовою, рельєфною фактурою.
Види матеріалів плитки

Для плиткової продукції використовують різну сировину, на даний момент ринок будівельних матеріалів пропонує такі вироби:

 1. Природний камінь. Оздоблення з такого матеріалу виглядає ефектно, стійке до зносу, мінусом є велика ціна, також вона вимагає ретельного та правильного догляду.
 2. Кахель (кераміка). Найпоширеніший матеріал. Для сировини використовуються лише природні складові, переважно глина. Для досягнення високої міцності при виготовленні застосовується пресування.
 3. Вініл. Вироби на основі цієї сировини дуже екологічні, вологостійкі, переносять механічні навантаження, простий у догляді. Експлуатаційний термін варіюється від 15 до 30 років. Великий мінус: вигоряють під впливом сонячного проміння.
 4. Резіна. Як сировина тут виступає гумова крихта та клей на основі поліуретану. Найчастіше використовується для забезпечення безпеки у спортивних залах, на сходах тощо.
 5. ПВХ. Покриття має: щільність, водостійкість і гнучкість. Сировиною є високоякісний пластик. Може бути будь-якої текстури, кольору та форми. Для укладання вимагає рівної основи, потрібно врахувати, що на виробі залишаються вм’ятини від важких предметів.
 6. Кварцвініл.Порівняно новий матеріал, що має вологостійкість, пожежну безпеку, стійкість до зносу і ударів, відсутність виробничих запахів. Плитка потребує укладання на ідеально рівну основу. Зазнає деформації і не переносить температуру понад +50°C.
 7. Коробка. Натуральна сировина має високу екологічність. Облицювання підлоги даним матеріалом проводиться шляхом наклеювання на ДВП зі стиками як замка. На покритті можливі утворення вм’ятин від важких предметів.
Новинки дизайну плитки для вітальні

Кладка плитки розраховують експлуатувати багато років, тому матеріал варто вибирати дуже ретельно, враховуючи всі параметри та характеристики, у тому числі дизайн.

Якщо розглядати варіанти для покриття для підлоги, то з усього великого асортименту на даний момент найбільш популярні наступні вироби:

Плитка під дерево

Ця кладка імітує паркет або інше покриття підлоги з дерева. При цьому виглядає досить реалістично.

Плитка під мармур

Плитка з керамограніту імітує мармурове покриття, у вітальні чудово виглядає у будь-якому колірному виконанні, особливо матеріал великого формату. Гармонійно вписується в інтер’єр, виконаний у класичному стилі.

Плитка під бетон

Підходить для інтер’єрів у стилі: мінімалізм, хай-тек, лофт, еко.

Плитка з орнаментом

Мозаїка або інші великі орнаменти використовується як акцентуючий ділянку, навколо облаштовують однотонним матеріалом.

Плитка під камінь

За допомогою цього матеріалу з природною текстурою каменю оформляють зали, обладнані каміном та виконані в стилях: класичному, кантрі. Відтінки світлих кольорів чудово вписуються у вітальні зі стилями: лофт, неокласика, контемпорарі, мінімалізм.

Незвичайні варіанти оформлення

Непомітна, в одному тоні або з легкими візерунками, плитка вписується в інтер’єр з будь-яким стилістичним рішенням.Вона може бути виконана в темних, світлих, пастельних тонах, залежить від загального дизайну приміщення.

Плюси

Плитковий матеріал популярний завдяки своїм якостям, таким як:

 • Міцність. Вироби розраховані на довгострокову службу, тому великі навантаження їм не такі страшні.
 • Експлуатаційні властивості. Підлогове покриття вітальні з плитки стійке до стирання, зберігаючи свій первісний вигляд довгі роки, вогнетривке, ідеально підходить для приміщень з каміном.
 • Можливість вибору матеріалу виготовлення. Облицювання виготовляється з різних матеріалів, у кожному з яких можна знайти особливі якості, що дозволяє зробити вибір.
 • Простота у догляді. Багато видів облицювальної плитки легко чистяться та переносять вологі прибирання.
 • Різноманітність. Плиткове облицювання проводиться в різному кольоровому та фактурному виконанні, завдяки цьому легко вибрати підходящий варіант для будь-якого інтер’єру.
 • Широка цінова лінійка. Вартість виробів залежить від виду сировини та деяких інших нюансів, але завжди можна підібрати плитку «по кишені».
Мінуси

Недоліки використання плитки такі:

 • Порівняно висока за ціною;
 • Без додаткового обігріву підлога виходить холодною;
 • Багато виробів мають слизьку поверхню;
 • При падінні будь-якого предмета на підлогу може постраждати плитка або предмет, що впав;


Самостійно якісно зробити оздоблювальні роботи, не маючи досвіду, дуже складно.

Нещодавно плитка вважалася матеріалом для сирих приміщень, і ось, на сьогодні вона впевнено відвоювала своє місце в кімнатах відпочинку та прийому гостей.

Фото новинок дизайну плитки у вітальні