Натяжна стеля у вітальні: 127 фото ідей дизайну

Натяжна стеля у вітальні: покрокова інструкція з встановлення та монтажу від А до Я!

Якщо мрієте про рівну безпилову стелю – варіант всього один – зробити натяжну стелю. Полотно своїми руками вам навряд чи вдасться зробити, а ось натягнути вже куплене самому не так уже й складно. Це може бути виправдано для мешканців селищ та сіл, які далеко від міста.

І майстри з монтажу туди їхати відмовляються або їхній приїзд обійдеться вам майже у вартість стелі. У цій статті ми докладно розберемося у питанні, як самому зробити натяжну стелю у вітальні.

Інструменти та матеріали

Завчасно придбайте всі елементи, щоб не призупиняти роботу:

 • Для точної розмітки знадобиться будівельний рівень. Найкраще, якщо він буде лазерним, але підійде і звичайний пухирцевий. Ще потрібен перманентний маркер або олівець з лінійкою та відбивною мотузкою.
 • Доведеться попрацювати пилкою. Приготуйте 2-3 полотна. Одне по дереву, інше по металу, і краще взяти парочку запасних, оскільки вони можуть зламатися. Тримайте в межах видимості ключі для оперативної зміни полотен.
 • З електроінструменту знадобиться шуруповерт. Звичайний дриль застосовується в тому випадку, якщо у будинку дерев’яні перекриття. З залізобетоном без перфоратора не обійтися. Використовуються свердла з переможними наконечниками.
 • Разогрівати плівку найкраще будівельним феном.Альтернативний варіант – газова теплова гармата із підключеним балоном. Останній варіант навіть частіше використовується, так як плівка прогрівається швидко і рівномірно, і по підлозі не доведеться тягнути подовжувач, як у випадку з феном.
 • Зрозуміло, потрібний і звичайний молоток, а також комплект шпателів. Лопатки мають бути вигнутими.
 • Стрем’янка – обов’язковий елемент.
 • Також знадобиться якісний канцелярський ножик зі змінними лезами.
В якості кріплення використовують дюбелі із саморізами. Для швидкого склеювання знадобиться секундний супер-клей. Крім власного полотна із закріпленими по периметру гарпунами знадобляться кільця із стійкого до температури пластику.

Їх застосовують для монтажу освітлювальних приладів. Профіль, що використовується як заставні, підготуйте заздалегідь. Докупіть дрібні шурупи, іменовані в народі «клопами».

Інструкція з монтажу натяжної стелі

Крок № 1

Потрібно точно встановити розташування мінімальної точки стелі, а потім розрахувати місця розташування лампочок. Після цього варто розмітити стіни за допомогою прямовисного шнурка. Далі слід закріпити багет.

 1. Зі зворотного боку алюмінієвий кріпильний профіль треба підпиляти там, де він стикається з кутами.
 2. Потім його необхідно зафіксувати саморізами, заздалегідь вбивши дюбеля з відстанню 20 см між кріпильними елементами (якщо стіни міцні).
 3. Якщо стіни не особливо міцні, то проміжки краще скоротити до 7-10 см. Стики важливо закласти малярною стрічкою.
Крок № 2

На даному етапі монтують розведення та закладні для ламп. Кільця кріплять перфострічкою, це найдоступніший і найдієвіший спосіб. Потім важливо розмітити розташування світильників на стелі, поставити коробки для відгалуження і прокласти проводку.

 • Проводи краще тягнути через гофровані труби для більшої електро- та пожежної безпеки. Тепер до стелі потрібно прикріпити заставні разом із проводами.
 • Тепер можна зачистити контакти, ізолювати дроти та розсортувати за кольорами, відразу можна встановити клемники.
 • Проведення кріпиться пластиковою стяжкою до монтажного кільця, тоді вона не завадить натягу ПВХ-полотна.

Крок № 3

У центрі вітальні слід встановити люстру. Для її монтажу знадобиться заставна величезного розміру, а також саморізи та підвіси з металу.

Слід пам’ятати про висоту самої конструкції – вона повинна бути нарівні зі стелею, до неї можна відразу підвести електрику.

Крок № 4

Наступним кроком варто встановити карниз. Це завдання виконується таким чином:

 • Просвердлити отвори та встановити дюбелі;
 • саморізами зафіксувати підвіси;
 • Протягнути прямовисний шнур так, щоб він був пропорційний висоті майбутньої стелі;

Виміряти потрібну довжину бруса з дерева та закріпити сталевими куточками. Для збільшення терміну служби рекомендується деревину просочити водовідштовхувальним складом.

Крок № 5

Після завершення встановлення підвісу для портьєри взятися за натягування полотна. Спочатку треба розвісити у кутах затискачі, які призначені саме для цієї роботи. Вони можуть міцно затискати матеріал без пошкоджень.Після виконання цих дій треба включити теплову гармату для прогрівання вітальні.

Крок № 6

Після розпакування полотна та перевірки його на цілісність, потрібно причепити краї тканини на прищіпки, розміщені в кутах приміщення. Закріпити полотно у деяких точках прищіпками. Заправити полотнище шпателем, прямуючи від країв до середини стелі, і продовжити підігрівати його тепловою гарматою.

 • Надлишки полотна видаляються канцелярським ножем, заздалегідь потрібно переконатися, що натяжки міцно закріплені.
 • При монтажі важливо рукою підтримувати полотно, інакше воно вислизне, і тоді заправлятимете з самого початку.

Крок № 7

На полотні знайдіть точки, де передбачені закладні для майбутніх світильників. Термостійкі кільця слід промазати найсильнішим клеєм, який може використовуватися в монтажних роботах. Хороший клей за лічені хвилини схоплюється та фіксує кільця у потрібних місцях.

Тільки кромсаємо стелю так, щоб з внутрішньої сторони кільця утворилися більш-менш рівні дірочки. Потім треба дістати ізольовані дроти приєднання до всіх освітлювальних приладів.

Крок № 8

Важливі зауваження щодо світильників:

 • Світильники не повинні бути потужнішими за 40 Ватт, оскільки ПВХ-плівка може втратити свої якості вже через 3-4 місяці, і це буде дуже помітно.
 • Одиночні освітлювальні прилади повинні мати обідок із пластику або металу, тоді обідок закриє кільця кріплення.
 • Вибирайте світлодіодні лампочки з виступом невеликого розміру, який виходить за облямівку лампочки та має великий кут освітлення.
 • Прослідкуйте, щоб у освітлювальних лампах були алюмінієві грати, які виконують функцію радіатора. Тоді лампа пропрацює набагато довше.

Крок № 9

У завершенні робіт облаштовується виступ для фіранок. Кріпити плінтус потрібно тільки по стінах кімнати, а не до самих полотнищ.

Окрім плінтуса, на стелю ще клеять м’яку стрічку для маскування швів. Стрічки маскування мають різні відтінки, тому ви зможете підібрати їх для будь-якої натяжної стелі. Робота з монтажу закінчена!

Помилки під час монтажу натяжної стелі

 1. Покупка китайських каблучок для світильників. Лампи для натяжної стелі багатьох виробників сильно нагріваються під час роботи, і цей нюанс потрібно враховувати. Тому купуйте кільця від перевірених виробників. Якщо купити надто дешеві від китайського виробника, то через кілька тижнів можна спостерігати таку картинку, що кільця «попливли» (поплавилися).
 2. Оплавлення деяких ділянок натяжної стелі. Ця помилка не така поширена, але теж іноді зустрічається. В основному це відбувається тому, що власники ставлять потужні освітлювальні прилади, і при цьому розміщують блок для перетворення напруги поряд з полотном. Блок сильно гріється під час роботи, і тому незабаром на стелі нотатки оплавлені частини плівки.
 3. Щілі між стінами. Цю картину ви отримаєте у випадку, якщо попередньо не вирівняли стіни.
 4. Прилипання полотна до основної стелі. Це відбувається переважно через неправильно працюючу вентиляцію.
 5. Приклеювання кілець неспітними речовинами. Це можна сказати друга за поширеною помилкою, люди за своєю дурістю купують все, що їм спаде на думку, іноді навіть просто супер-клей. Орієнтуватися треба на перевірених виробників, можна проконсультуватися з продавцем, беріть той клей, який купують найчастіше.

Супер-клей точно не варто застосовувати, адже він може сильно зіпсувати натяжне полотно.img src=”/wp-content/uploads/54556er_14351.jpg”>
54556er_14441.jpg”>


5 jpg”>

Ми сподіваємося, що стаття була для вас цікавою та дуже інформативною. Бажаємо вам всього найкращого!

Фото натяжних стель у вітальні