Стеля в залі (155 фото): реальні приклади гарного дизайну стелі

Стеля в залі, яку краще зробити? Огляд яскравих ідей оформлення стелі у вітальні, 155 фото

Найважливіші завдання, що пред’являються до стелі. Ні для кого не є особливим секретом, що людина, яка щойно увійшла до приміщення, мимоволі звертає увагу саме на стелю.

З невідомої причини в перші моменти саме він здатний привернути увагу (і робить це).

Іншими словами, від стелі залежить, наскільки естетично вона виглядає в розумінні того, хто її бачить, але також і той факт, наскільки повноцінно він справляється з поставленими йому завданнями, а саме:

 • Приховування будь-яких не дуже значних дефектів;
 • Гарантія присутності в приміщенні якісного освітлення;
 • Підтримка загального стилю приміщення;
 • Забезпечення правильного зонування кімнати;

Перераховано лише деякі з його функцій. Можна навести яскравий приклад, яким стане головна зала Катерининського палацу, що знаходиться в Царському Селі під Санкт-Петербургом.

 • У цій залі малюнок на підлозі точно повторює майстерну ліпнину на стелі, за одним невеликим (проте серйозним) винятком – на стелі відразу за входом у залі присутнє ліпне зображення двоголового орла, а на підлозі це зображення відсутнє – майстер, який виконував роботу з оформлення зали, не міг допустити, щоб ті, хто входив до зали, топтали ногами державний символ
 • Як би там не було, але оформлення ремонту в будь-якій квартирі починається саме зі стелі, тому будь-який дизайнер керується рекомендацією ретельно продумувати весь проект, перш ніж починати виконання робіт.

Для початкового визначення дизайну, що найбільше підходить для вітальні клієнта потрібно задати собі величезну кількість питань і самостійно на них відповісти.

Всі ці питання будуть присвячені призначенню приміщення/кімнати, загальному стилю, який буде виконувати весь подальший ремонт, зрозуміло, фінансовим можливостям самого клієнта.Що потрібно робити на початку

Для того, щоб зальна стеля була здатна підкреслювати переваги приміщення і відтіняти або навіть приховувати його можливі недоліки, необхідно його оформлення відповідно до будівельних вимог, що пред’являються до нього.

Для цього потрібно пройти кілька обов’язкових дій:

 1. Для початку потрібно старанно виміряти висоту приміщення. Це уможливить прикинути, як найкраще буде оформити передбачуваний дизайн приміщення. Якщо стеля приміщення відносно висока, це дасть дизайнер шанс виконати багаторівневий підхід до оформлення, зробити акцент на естетиці стельової грані, а якщо висота не надто велика, це сприятиме зверненню особливої ​​уваги на можливості та способи візуально збільшити весь простір під ним.
 2. Слід особливо оцінити роль, яка відводиться приміщенню. Від призначення буде залежати як необхідність зонування, а й ступінь освітленості. При суміщеності вітальні та кухні, потрібно буде чітко розділити ділянки, що мають відношення до кухні, та що стосуються вітальні. При сумісності вітальні та спальні ретельному продумуванню підлягає рівень освітлення.
 3. Краще спочатку створити проект дизайну, вдумливо розглядаючи усі можливості його реалізації. І лише після цього можна приступати до реального втілення обраного дизайну у приміщенні.

Рекомендується запам’ятати: Тільки правильний початок може призвести до якісного результату.


Призначення кімнати

Про це вже йшлося, а тепер можна розглянути це питання дещо докладніше.

 • Найчастіше дизайнер, зайнятий оформленням квартири-студії, стикається з необхідністю зонування кімнати.
 • Тоді саме до стелі висувається вимога чіткої вказівки меж між зонами.
 • А застосування дворівневої системи є тим самим якісним інтер’єрним рішенням, яке здатне допомогти у цьому розмежуванні.
 • Для виконання застосовуються одночасно конструкція з гіпсокартону і полотно, що спеціально натягується.
 • Причому використовується полотно, яке відрізняється за відтінком.
Крім того, у різних зонах застосовуються різні методи освітлення: У зоні вітальні це може бути велика люстра, а в зоні кухні кілька маленьких світильників. Якщо вітальня поєднується зі спальнею або просто використовується в ролі спальні, можна подумати про застосування конструкцій із гіпсокартону.

Але низькі стелі приміщення здатні виключити застосування цих конструкцій.І набагато ефектніше виглядатиме гра за допомогою освітлення.

Слідування певному стилю

Особливою важливістю має сполучність стелі із загальним дизайном кімнати. Певні вади в дизайні стінок можна прикрити за допомогою меблів або картин. Однак навіть незначні огріхи на стелі сховати вже не вдасться.

 • Адже стеля приміщення зазвичай оформляється на довгі роки, і його вигляд дуже складно коригувати.
 • Ще за радянських часів квартири були досить одноманітними.

У квартирах стояли однакові предмети меблів (досить згадати «Іронію долі»), на стінах використовувалися невідмінні один від одного шпалери, стелі поривалися білилами, а завершувала композицію така сама, як і в інших квартирах, лампа.

З того часу «радянської однаковості» минуло чимало часу, і сьогодні люди активно користуються можливістю реалізовувати дизайн квартир, зокрема дизайн стелі, як їм заманеться. У цьому спостерігається певний елемент змагання.

Власник побачив у сусіда конструкцію, яка привернула його увагу. Спочатку він вирішить її просто повторити, але вже в процесі повторення дизайну йому спаде на думку доповнити сусідський дизайн чимось від себе. А сьогодні кожен власник має можливість надати стелям у своїй квартирі дизайн будь-якого стилю.

Вибір кольору

Сьогодні будь-який дизайнер має шанс заснувати вибір забарвленості на первісному вигляді стелі. Однак, якщо застосовується спеціальна конструкція, що споруджується на стелі, як елемент дизайну, обклеїти таку стелю можна будь-якими шпалерами і пофарбувати в будь-який колір.

Рекомендується лише поєднувати застосовувані кольори, не розфарбовуючи використовувані конструкції у всі кольори веселки.

Необхідно відштовхуватися від кількох моментів:

 • Якщо в приміщенні висота стелі становить менше 2,7 м, краще буде, якщо його колір буде трохи світлішим, ніж кольори стін та підлоги, якщо навпаки, то трохи темніше;
 • Якщо природне освітлення в кімнаті залишає бажати кращого (наприклад, через надмірно маленьке вікно) кольори стін і стелі повинні бути не тільки світлими, а й яскравими;
 • Якщо вітальня поєднується з кухнею, необхідно використовувати яскраві кольори в оформленні стелі – яскравий колір сприятиме апетиту, а холодні відтінки його псуватимуть;
 • Якщо вітальня використовується власником як спальня, потрібно застосовувати на стінах і стелі м’які, пастельні тони;

Вимоги до рівня освітленості

Є кілька обов’язкових правил, що висуваються до освітлення, яким необхідно слідувати, яким би дизайном не відрізнялася стеля:

 1. Основне світло, що висвітлює приміщення, має бути розподіленим на всі боки рівною мірою.
 2. Якщо, наприклад, люстра складається з декількох ламп або світильників, всі вони повинні мати однакову потужність.
 3. Світло світильників, що використовуються в освітленні, не повинно засліплювати, тобто. має бути підібраний відповідний рівень яскравості.
Висновки

Перед тим, як зупинитися на будь-якому оформленні своєї вітальні, найкраще звернутися за допомогою до фахівця.

Саме професійний дизайнер зможе зробити той вибір, який із задоволенням сприйматиметься людиною протягом усього її життя.

Звичайно, стандартну вітальню навряд чи вдасться перетворити на бальну залу, однак якщо фантазія нічим не обмежується, чому б не спробувати її проявити.

Фото стелі в залі