Освітлення у вітальні: все про організацію освітлення з натяжною стелею та без люстри (110 фото кращих рішень)

Висвітлення у вітальні – вибір світильника, види, норми, нюанси організації освітлення

Гостина – це, як правило, найбільша кімната в будинку, центр діяльності, де вдень та вночі не припиняється активність. Переконатися, що ваша вітальня правильно і красиво освітлена для зустрічей із сім’єю, розваг, відпочинку, читання, перегляду телевізора або фільмів та всіх інших заходів, що відбуваються у цій центральній частині вашого будинку, складніше, ніж просто встановити диммер для контролю підсвічування.

>

Добре освітлена вітальня в ідеалі повинна мати багаторівневе освітлення, яке освітлює всі чотири кути, щоб створити баланс та приємну атмосферу.

Воно може включати поєднання навколишнього, акцентного і робочого освітлення – люстр, настінних бра, настільних ламп, торшерів, вбудованого освітлення і навіть світла свічок – для освітлення кімнати з різною атмосферою та цілями. Тут ви знайдете кілька яскравих ідей, які допоможуть надихнути освітлення вашої вітальні.

Популярні види підсвічування

У типовій вітальні для освітлення потрібно більше одного джерела. Дизайнери думають про те, як матеріали світильника доповнять запланований декор. Вони уявляють, як світло відбивається від стін та поверхонь і як інші кольори в кімнаті вбирають його.

Що більше можливостей, то вище попит на інноваційні рішення для всіх цих потреб. Сьогоднішній ринок освітлення пропонує варіанти, які не тільки відповідають усім вимогам, але й при цьому виглядають добре.

Настінні бра

Вимірювання освітленості на дизайнерських планах допоможе виділити деякі порожні простори. Все частіше настінні бра висвітлюють ці кути функціональністю та дизайном. Парні бра підкреслюють головний витвір мистецтва.

А деякі дизайни наголошують на мінімалістській, індустріальній геометрії арт-деко.

люстра

Маючи вибір стільки стилів люстр, важко встояти перед придбанням ефектного предмета інтер’єру, який вразить всіх ваших гостей. На щастя, існує безліч типів унікальних люстр, які допоможуть надати індивідуальності вашому будинку.

Текстуровані матеріали, такі як шкіра, скло та льон, надають вашим світильникам додатковий вимір.

Нижнє підсвічування

Стилізовані даунлайти – чудовий спосіб привернути увагу до деяких ваших улюблених предметів декору, якщо вони встановлені під вхідним столом або камінною полицею.

Даунлайт має три варіанти обробки:

 • Матова латунь,
 • Матовий чорний
 • І білий колір.

Якщо ви хочете, щоб ваш світильник відповідав існуючій схемі декору, світло від цього виду підсвічування – шикарний варіант.

Якщо ви використовуєте вітальню для перегляду телевізора

Мало хто з нас може встояти перед телевізором. Це спосіб відключитись від світу, розслабитися після довгого робочого дня.

Якщо ваша вітальня використовується в основному для телевізійних розваг, подумайте про наступні шари світла для вашого простору:

 • Навколишнє освітлення. Для затятих телеглядачів регульоване верхнє освітлення – це шлях загальної ілюмінації кімнати. Це гарантує, що відволікаючі точки підсвічування не впадуть у вічі. Обов’язково приглушіть верхнє світло над телевізором або перед ним, щоб не засвічувати поверхні. Настінні бра та торшери зі зміщенням – менш дорогий спосіб, але набагато частіше викликають відблиски на телевізорі.
 • Функціональне підсвічування. Потрібне мінімальне робоче освітлення. Лампа для читання або настільна лампа, розташована за сидінням, можуть бути корисними при навігації за допомогою пульта дистанційного керування, але, швидше за все, вони не будуть використовуватися після вимкнення телевізора.
 • Акцентне освітлення має бути зведене до мінімуму, оскільки розмиття стін і відкидання тіней, що створюються ними, привертають увагу по всьому дизайну і, таким чином, будуть перешкоджати вашому перегляду телепрограм з ефектом присутності.Якщо ви використовуєте вітальню для читання

Коли справа доходить до освітлення вітальні, універсальність дизайну поєднується із практичністю, створюючи виграшну комбінацію. Це поєднання форми та функціональності найкраще характеризує інтер’єр.

Тим, хто вважає за краще загубитися в хорошій книзі або журналі, подумайте про наступний підхід багаторівневого освітлення:

 • Довкілля. Як і в більшості житлових приміщень, потрібне загальне навколишнє освітлення. Але в цьому випадку вам не потрібно турбуватися про телевізійні відблиски. Таким чином, ваші варіанти щодо типу та розміщення пристроїв набагато ширші. Не треба соромитися торшерів та бра. Просто переконайтеся, що вони регульовані, тому що яскраве освітлення може придушувати очі, хоч би що ви робили.
 • Функціональне. Робоче освітлення важливе для читача.Отже, лампи для читання як підлогові, так і настільні мають вирішальне значення при створенні вашого світлового пейзажу. Подумайте про світильники, які не тільки висвітлюють вашу сторінку, але й пропонують широкий діапазон регулювань як для позиціонування, так і для світлового потоку. Таким чином, ви зможете створити найбільш комфортне середовище для довгого годинника, яке ви проводите за читанням від кірки до кірки.
 • Акцентне освітлення можна використовувати для творчого підсвічування ваших книжкових полиць, щоб викликати інтерес, але не більше, оскільки це не стосується самого читання. Якщо ви вирішили використати акцентне освітлення, переконайтеся, що воно регульоване.

Якщо ви використовуєте вітальню для розваги та спілкування

Будь то під час свят чи цілий рік, багато хто з нас найбільше любить бути господарями.

Ось як накласти світло на шари, якщо ви зосередилися на тому, щоб повернути сімейну атмосферу у вітальню:

 • Навколишнє освітлення. Неможливо переоцінити той факт, що цей тип підсвічування є основою ефективного світлового пейзажу. Для громадських заходів у вас є всі варіанти, включаючи торшери та настільні лампи, бра та верхнє освітлення. Проте, це хороша ідея – зберігати атмосферу якомога теплішою. Подумайте про матові відтінки та регульоване освітлення, які зменшать кількість гарячих точок та відблисків і відкриють весь простір для взаємодії.Для додаткового елементу дизайну додайте підвіску або люстру як центральну прикрасу, особливо якщо вони забезпечують тепле освітлення з яскравістю, що регулюється.
 • Робоче освітлення менш важливе, коли справа доходить до спілкування. Однак вдало розташована настільна лампа, бра або ряд міні-підвісок можуть ефективно висвітлити полиці та поверхні, які можуть бути корисними. Знову ж таки, переконайтеся, що світильники або малопотужні або регульовані.
 • Акцентне освітлення – чудова можливість використовувати видатні предмети, в яких дизайн важливіший за функціональність. Поки ви зберігаєте низький рівень люменів та мінімальну кількість гарячих точок, ви дійсно не помилитеся. Отже, подумайте про декоративні підвіски та переносні світильники в тому стилі, який вам подобається, використовуйте стельові прожектори, щоб підсвітити витвори мистецтва та архітектуру, які ви найбільше цінуєте. З урахуванням функціональних шарів освітлення дизайнерські шари повністю залежать від вас.Хоча поняття «вітальня» здається досить очевидним, його фактичне використання варіюється від людини до людини.

Отже, при створенні ефективного світлового пейзажу дуже важливо визначити, що, на вашу думку, спричиняє цей аспект. Відповіді на ці запитання допоможуть вам створити правильний багаторівневий підхід до освітлення у вітальні, де ви любите проводити час.

Фото ідеального освітлення у вітальні