Дизайн стін у вітальні: красиві ідеї декору та оформлення стін, 130 фото

Дизайн стін у вітальні (130 фото): нюанси вибору кольору, оздоблення, оформлення. Все про прикрасу та декорування стін

Щоб красиво оформити стіни у вітальні, потрібно враховувати сучасні тенденції та використовувати практичні покриття.

Кольори та фактури повинні гармонійно поєднуватися між собою, створюючи приємне візуальне враження. Які прийоми для обробки та декорування стін використовують дизайнери?

Вибір кольору для стін

У просторому приміщенні можна дати волю фантазії. Таку вітальню прикрасять будь-які кольори – від м’яких до яскравих та контрастних. Актуальні світлі відтінки, обробка може доповнюватись різними візерунками.

Візуально збільшити площу приміщення можна за допомогою світлих кольорів. Крім того, їх використовують для оформлення кімнат із дефіцитом сонячного світла.

Світлі відтінки роблять простір більш легким і легким, піднімають настрій і дозволяють покращити освітленість. Це є універсальним рішенням для оформлення будь-якої вітальні.Вибір матеріалів для обробки

Ринок будівельних матеріалів представляє безліч варіантів, що підходять для оформлення стін.

 • Шпалери. Чудовий варіант для традиційного ремонту. За допомогою шпалер можна створити гарний дизайн, використовуючи контрасти та оригінальний малюнок. Це перевірений варіант, який підходить навіть для стін із невеликими дефектами. Щільні полотна мають стійкість до механічних пошкоджень, їх можна чистити і навіть протирати вологою тканиною.
 • Рідкі шпалери. Наносяться на неідеальну поверхню стін, що дозволяють отримати оригінальний фактурний малюнок. Продаються як готові суміші для обробки.
 • Декоративна штукатурка. Ще один чудовий варіант, що легко маскує невеликі огріхи ремонту. Фахівці вважають цей матеріал довговічним, щороку дизайн стін можна оновлювати за допомогою фарбування у нові кольори. Декоративна штукатурка не вигоряє на сонці та не змінює свій колір.
 • Забарвлення. Найкраще використовувати спеціальні шпалери під фарбування. Фарбуючі суміші зручно наносити звичайним валиком: покриття виходить рівномірним, без розлучень та патьоків. Це найпростіший і найдоступніший спосіб обробки стін, який забезпечує чудовий результат при дотриманні рекомендацій виробника.
 • Стінові панелі. Можуть мати різну фактуру та оригінальне забарвлення. Підходять для будь-якого типу стін, покращує звуко- та теплоізоляцію. Однак панелі погано переносять стрибки температур і можуть бути схильні до механічних пошкоджень. Часто їх застосовують для створення ефектного акценту в інтер’єрі, оформляючи одну зі стін.
 • Текстильні полотна. Натуральний, екологічно чистий матеріал, який знайшов своїх шанувальників від імені любителів класики. Вартість з лишком окупається неповторною атмосферою, яку вони створюють у класичному інтер’єрі. Такий дизайн виглядає стильно та дорого.

При виборі відповідного дизайну необхідно враховувати габарити приміщення. Якщо вітальня має скромні розміри, потрібно вибирати дрібніші принти та спокійну фактуру.
Оформлення порожньої стіни

Щоб красиво декорувати стіни у вітальні, потрібно мати почуття міри та смаку: переборщувати з декором категорично не можна. Особливо це стосується приміщень у мінімалістичному стилі.

Стіни зазвичай прикрашають фотошпалерами, картинами, розписом, різними панно. Рідше використовується ліпнина, натуральне дерево чи шкіра.


Картини

Яскраві пейзажі та портрети на полотнах, як і раніше, залишаються актуальним способом прикраси стін. Це чудовий варіант, який підходить для будь-якої вітальні в сучасному чи класичному стилі. Як правило, картину розташовують на стіні над диваном чи каміном. В ідеалі вона повинна бути помітна відразу при вході до приміщення.

Картина може бути розташована між вікнами, над столом, між колонами або сходами. Дизайнери дуже вітають прикрасу стін картинами різних розмірів, виконаних в одній тематиці, а також яскравих полотен із незвичайними візерунками та абстракцією.

Панно

Прекрасний скульптурний елемент декору, який підходить для оформлення інтер’єру у класичному, сільському та сучасному стилі. Дуже важливо, щоб рамки панно та саме полотно відповідали забарвленню та стилістичному вирішенню кімнати. Яскраві квіткові панно чудово виглядають у просторих вітальні зі спокійним оздобленням.

 • Панно можна виготовити зі шпалер з цікавим малюнком.
 • Для такого декору підбирають різні частини та комбінують їх у єдину композицію.
 • Можна використовувати великі відрізи шпалер з об’ємною текстурою.

Не менш оригінально виглядають паперові панно, а також фоаміран.
Флористичні малюнки органічно вписуються в будь-який інтер’єр, що ідеально підходять для декорування вітальні невеликих розмірів. Великі панно використовують для прикраси стін у просторих приміщеннях.

Лепніна

Достатньо популярний варіант. Досвідчені художники ідеально підбирають матеріал та малюнок. Для такого декору вибір кольору дуже важливий. Наприклад, прикрашаючи приміщення в бежевих тонах, потрібно віддавати перевагу кавовій, молочній та кремовій палітрі.

 • У просторих приміщеннях зазвичай використовують витончену ліпнину з малюнком у вигляді вензелів або рослинним орнаментом.
 • Частково її покривають позолотою. Крім того, стіни може прикрашати спеціально виготовлене гравіювання.
 • Розкішно виглядають об’ємні деталі у бежевому та помаранчевому відтінку. Часто ліпнину у вітальні поєднують із ефектними фотошпалерами.

У просторому приміщенні з високими стелями можна повністю декорувати стіну. Якщо в інтер’єрі є колони, їх теж прикрашають ліпниною.

Розпис

Прикраса стін розписом – справа рук професійних художників.Вони можуть підібрати якісну фарбу без шкідливих токсичних домішок.

 • Розпис може займати всі стіни або розташовуватися лише на одній.
 • Такий декор можна поєднувати з ліпниною. Дуже ефектно виглядають панорамні зображення.
 • Як правил, підбираються приємні для очей, спокійні відтінки.
Але в сучасному інтер’єрі може бути і яскравий розпис: Все залежить від актуального напрямку.

Зараз у моді розпис квітковими, рослинними візерунками. Часто використовується схожа колірна гама в одному малюнку. Пишні квіти чудово виглядають у просторих, світлих віталень.

Фото новинок дизайну стін у вітальні