Стеля у вітальні: фото найкращих варіантів обробки для проведення швидкого ремонту

Стеля у вітальні: види конструкцій, оформлення, варіанти дизайну, фото, підсвічування

Стеля у вітальні – це завершальний штрих всього інтер’єру. Він робить приміщення затишним. Стелі відрізняються за дизайном, колірним рішенням, особливостями конструкції.

Стелі поділяються на кілька видів за матеріалами та конструкцією.

Штукатурна стеля

Штукатурка – найпростіший і доступніший матеріал для оформлення поверхні.

 • До складу сучасних сумішей входять наповнювачі, які надають неоднорідність структурі.
 • Завдяки кольорам дизайнери набувають необхідного відтінку.

Основною перевагою штукатурної стелі є безшовна поверхня, яка приховує недоліки перекриття.

Дзеркальний або скляний

Скляні або дзеркальні вставки у стельовому перекритті роблять дизайн приміщення витонченим. Вони візуально розширюють кімнату, роблять її світлішою.

Застосування скла створює в кімнаті ефект невагомості, додає незвичайні світлові відблиски.

Натяжна стеля

Натяжна стеля набула широкого поширення. Він має низку переваг.

 1. Навісна конструкція приховує недоліки перекриття.
 2. У разі затоплення вода накопичується на ПВХ матеріалі, з якого виготовлена ​​стеля, не потрапляючи на предмети інтер’єру.
 3. Натяжні конструкції допускають монтаж скляних або дзеркальних вставок, які дозволяють візуально розширити простір.
 4. Різноманітність колірної гами. ПВХ плівку виготовляють у будь-якій колірній гамі. На окрему увагу заслуговують моделі з нанесеним зображенням (зоряне небо, хмари).
З недоліків відзначають вимоги до висоти. При монтажі приховується щонайменше 5 сантиметрів.

Підвісна стеля

Підвісна конструкція підходить для віталень з високими стелями. При їх монтажі приховується щонайменше 10-15 сантиметрів.

Підвісні конструкції дозволяють реалізувати будь-який задум дизайнера. Головна вимога – відсутність різких переходів.

Виготовляють перекриття з гіпсокартону, який монтують на металеві напрямні.


Підшивна стеля

Для виготовлення підшивної стелі застосовують гіпсокартон, МДФ або ДВП.Відмінність конструкції – підвищена надійність, стійкість до дії вологи, безпека.

 • Перекриття добре вписуються в дизайн заміського будинку будь-якого стилю. ДВП та МДФ дозволяють реалізувати імітацію каменю, натурального дерева, кахлю.
 • Плити підходять під фарбування та покриття плівкою.
 • Перевага підшивних стель полягає в монтажі на каркас, який практично не приховує висоту.
 • З недоліків виділяють складність проведення комунікацій. Вони не підходять для монтажу вбудованих освітлювальних приладів.
Комбінована стеля у вітальні

Комбіновані стелі поєднують кілька напрямків. Найчастіше це підвісна та натяжна частина, розташовані на різних ярусах.

На гіпсокартон фахівці рекомендують монтувати освітлення та декоративні елементи. Для плівки вибирають колір або малюнок, що підходить під інтер’єр кімнати.

Зверніть увагу! Застосування комбінованої стелі дозволяє зонувати приміщення. Це особливо актуально для квартир студій або приміщень, де вітальня об’єднана з кухнею.


Різновиди конструкцій

Стеля відрізняється не тільки за матеріалом обробки, але й за конструкцією. Фахівці виділяють три різновиди.

 1. Однорівневий. Стельову поверхню розташовують одному рівні. Для створення поверхні підійде фарбування, штукатурка, підвісна або натяжна конструкція.
 2. Двохурівневий. Дозволяє зорово змінити геометрію кімнати, створити зонування приміщення, приховати його недоліки. Дворівнева стеля передбачає створення конструкції, розташованої на різній висоті. Для виготовлення використовують гіпсокартон, ПВХ полотно. Стелі роблять комбінованими, поєднують різноманітні матеріали.
 3. Багаторівневі. Підходять для приміщень із високими стелями. Передбачають монтаж більше 2 рівнів на різній висоті. Багаторівнева конструкція дозволяє зонувати приміщення.

Стилеві рішення

Кожна вітальня має свій власний стиль, що поєднується з інтер’єром усього будинку. Щоб підкреслити і виділити сильні сторони, рекомендується використовувати правильний дизайн стелі.

 1. Рококо. Підходить для багатих інтер’єрів з безліччю деталей. Стельове перекриття вибирають бежевого, блакитного, білого кольору. Поверхня рівна, глянсова чи матова. Як декор по краю використовують ліпнину, фрески. Допускається вставка бронзового або золотого відтінку.
 2. Готика. Готичний стиль передбачає використання балок та склепінь. З матеріалів вибирають натуральне дерево. Ефектно виглядає чорна стеля на тлі білих стін.
 3. Кантрі. Стиль притаманний заміських будинків. Передбачає близькість до природи. Для оформлення стелі вибирають перекриття із дерев’яних балок. Основні кольори – бежевий, коричневий, шоколадний, білий.
 4. Класика. Класичний стиль передбачає строгість та чіткість ліній. Колірна гама світла. У ній переважають білий, бежевий. Як декор використовують гарні карнизи.
 5. Кітч. Яскравий, незвичайний стиль. Передбачає застосування для стелі яскравих кольорів, що не поєднуються між собою.
 6. Модерн. Модерн – стиль сучасних будинків. Для обробки використовують контрастні кольори, вставки зі скла, дзеркал. Дозволяється 3D малюнок.

Колірне рішення

Колірне рішення дозволяє задати настрій інтер’єру та сформувати атмосферу.Відтінок вибирають, виходячи з основного стилю та особливостей обстановки.

 1. Чорний. Підходить для сучасних віталень у стилі хай-тек. Надає камерності та цілісності.
 2. Білий. Вдало вписується у дизайн будь-якого приміщення.
 3. Зелений. Створює спокійний, умиротворений настрій або розставляє соковитий акцент.
 4. Бежевий. Підходить до різних стилів. Надає приміщенню розкіш.
 5. Блакитний. Створює у кімнаті відчуття свіжості, спокою. Добре виглядає у класичному інтер’єрі.
 6. Сірий. Підійде до сучасного дизайну.

Для оформлення стелі використовують не лише світлі відтінки, але й глибші, темніші.
Синій дає відчуття візуальної глибини. Коричневий виглядає дорого та респектабельно. Вибираючи відтінок, важливо пам’ятати, що світлі кольори візуально розширюють приміщення, а темні приховують простір.

Рекомендації фахівців

Оформлення стелі необхідно проводити з урахуванням конструктивних особливостей приміщення. Правильно підібрані відтінки дозволяють візуально збільшити приміщення вітальні, підкреслити її неповторний стиль.

 1. Для маленьких віталень більше підходять однорівневі конструкції без великої кількості деталей. Якщо вибір зроблений у бік багаторівневої моделі, частина її повинна розташовуватися безпосередньо на стельовій поверхні.
 2. У витягнутих приміщеннях перевагу віддають конструкціям із квадратною або прямокутною формою. Вони дозволяють зорово розширити площу.
 3. Багаторівневі моделі з великою кількістю декору більше підходять для великих приміщень з високою стелею.
 4. При проектуванні заздалегідь враховують розташування освітлювальних елементів.
 5. Комбінування матеріалів дозволяє надати приміщенню родзинки. Важливо, щоб елементи поєднувалися один з одним за колірним рішенням та стилем, а також відповідали загальному дизайну інтер’єру.

Матеріали та конструкції стелі відрізняються різноманітністю. Важливо пам’ятати, що основним завданням є створення єдиного інтер’єру, який створить у кімнаті відчуття комфорту.

Фото обробки стелі у вітальні