Дизайн залу у квартирі (200 фото): найкращі ідеї оформлення залу

Дизайн залу в квартирі – поради щодо вибору декору, стилю, кольору та меблів (200 фото варіантів дизайну інтер’єру)

Міська забудова має свою специфіку, але з нею простіше спиратися на загальні стандарти під дизайн зали у квартирі. Квартири трохи відрізняються за метражем, кількістю кімнат та функціональністю приміщень, але є багато спільного.

Фахівці напрацювали великий досвід модернізації старих квартир та облаштування презентабельної кімнати. Пропонується спиратися на їхній досвід, щоб уникнути типових помилок.

Специфіка залу з різною функціональністю

У міських квартирах найбільшу кімнату, куди прийнято запрошувати гостей, називають залом чи залом. Можна виправити, що правильно говорити «залу» (слово жіночого роду), однак у нашій традиції закріпилася вимова «зал» (чоловічий рід). Отже, не буде великою помилкою застосування двох рівнозначних термінів.

Дизайн залу у міській квартирі має бути орієнтований не на загальноприйняті стандарти, як у радянський період, а на потреби господарів.

Основні варіанти сучасного облаштування приміщення:

 1. Гостина – кімната для прийому гостей. Актуально для 3-х та 4-кімнатних квартир, коли кожен член сім’ї має свою спальню або особистий простір. Основне наповнення – м’які меблі, гарні штори, м’яке покриття для підлоги, сучасний стелаж, плазмовий екран.
 2. Однокімнатна квартира, де зал – єдине житлове приміщення. Облаштовується із застосуванням зонування. Якщо зона для сну не відокремлена, м’який куточок на ніч трансформується на повноцінне ліжко.
 3. Зал-приймальна – варіація вітальні, щось середнє між кабінетом та вітальнею. Цією кімнатою зазвичай користуються для ділового спілкування – скромний дизайн залу, робочий стіл зі стільцями, зручний м’який куточок із низьким столиком. Таке меблювання – необхідність для людей, які працюють вдома (бухгалтери, репетитори та перекладачі з «Скайпу», швачки та в’язальниці). Нерідко за розсувними дверцятами-купе ховається мініатюрна швейна майстерня.
 4. Ігровий зал футбольного фана – типове рішення для самотніх людей, захоплених спортом. Основна обстановка – м’який модульний куточок, куди можна запросити друзів на час матчу, невелика вітрина-холодильник для пива. Ігрова кімната – варіант для любителів «стрілялок», обладнаний компактним місцем для сну, комп’ютерним столом, стільцями або кріслами для друзів.
 5. Зелена оранжерея – зона відпочинку у приміщенні з приєднаною лоджією або утепленим балконом. Дизайн в екологічному стилі, зелена стіна або стелажі під колекції кімнатних рослин з фітолампами, м’які меблі, невеликий кухонний блок для приготування напоїв та бутербродів.

Важливо! При виборі розкладного дивана для сну, якщо спальні немає, дизайн оббивки йде на другий план. Важливо, щоб він був обладнаний ергономічним матрацом для повноцінного відпочинку.


Як модернізувати маленьку залу

Стандартна презентабельна кімната – 18-20 м2, але так пощастило не кожному власникові міської квартири. Деякі зали мають не більше 14-16 «квадратів», і це не завжди результат архітекторського рішення. Буває, доводиться «зрізати» частину метражу на користь іншої кімнати, змінивши прямокутну на квадратну конфігурацію.

Основне завдання – зробити зал досить просторим. Для цього потрібно залишити мінімум меблів, щоби звільнити більше вільного простору в проході.

Корисна порада! Купуючи меблеві комплекти, зверніть увагу на моделі з невисокими спинками. Такий диван або м’який куточок можна поставити безпосередньо під вікно, не захаращуючи кімнату. При трансформації для сну він має викладатися вперед – у прохід.

У невеликій кімнаті все має бути функціональним та компактним. Саме для такого дизайну зали у квартирі підходять:

 • Розкладні столи;
 • Штабеловані стільці;
 • Модульні меблі;
 • Розсувні дивани;
 • Кресла-ліжка.
Системи зберігання теж мають бути досить компактними. Хороше рішення – вбудовані корпусні меблі з дзеркальними розсувними дверцятами. Неглибокі шафи поглинуть багато речей», при цьому дзеркала візуально «подвоїть» зал.

Плоскі екрановані штори, компактні люстри та плоскі настінні бра теж не заберуть багато місця у просторі зали – дизайн квартири на фото.

Однокімнатна квартира для сім’ї з дітьми

Один із найскладніших варіантів – грамотно обладнати єдину житлову кімнату для дорослих та дітей. В однокімнатній квартирі дизайн залу повинен поєднувати в собі естетику, доцільність меблювання та продуманий мінімалізм.

Корисна порада! Якщо дозволяють габарити кухні, можна встановити невеликий диван з оббивкою, що миється, де може спати старша дитина.

Багаторівневі меблі та модульні комплекти – єдиний спосіб усе вмістити. Для цього максимально заповнюють вертикальний простір і кути. Дитяче ліжко-купе підійде для 2-х дітей із невеликою різницею у віці. Як привило, молодша дитина спить унизу, старша змушена підніматися підлогу драбинки.

Дорослі сплять на розкладному дивані – місце для сну забирається щоранку, щоб звільнити прохід або ігрову зону для дітей. Якщо є можливість, купують дитячі ліжка з висувними ящиками, куди складають постільні речі.

Гарне рішення – оформити стелажі під навчальні посібники, дитячі речі та іграшки з обох боків вікна. Їх можна приховувати за щільними портьєрами. До приходу гостей таку кімнату легко швидко прибрати, перетворюючи на повноцінну вітальню.

Важливо! У школяра має бути повноцінний робочий стіл (письмовий, комп’ютерний чи домашня парта). Якщо немає потрібного місця, перетворіть підвіконня на широку стільницю, заодно вирішиться проблема з природним освітленням.


Способи зонування та дизайн стандартної зали

Зонування – це розподіл корисного простору кімнати із візуальним оформленням функціональних секторів. Це дуже практичний спосіб, коли в залі щовечора одночасно розміщується кілька членів сім’ї з різними інтересами.

Основні способи візуального зонування вітальні або залу:

 • Невеликий подіум;
 • Багаторівнева стеля;
 • Скляні перегородки;
 • Оформлення стін (підлоги) у різному кольорі;
 • Ширми та завіси між функціональними зонами;
 • Розстановка меблів упоперек.

Меблями легко відокремити гостьову зону, а двосторонній стелаж – найкращий спосіб відокремити робоче місце. Барна стійка розділить кухонний блок та залу, об’єднану зі їдальнею.

У подіумі під комп’ютерним столом може поміститися висувне ліжко на роликах. Якщо височинка оформлена сходами, під ними рекомендується помістити ящики для дрібних предметів.

Зонування зали за допомогою освітлення

Економічне підсвічування при зонуванні – популярний дизайнерський прийом. Дуже зручно, коли є загальне і локальне освітлення, його можна включати при необхідності. Все це краще оформити у найкращих традиціях сучасного світлодизайну.

Комбінований спосіб освітлення – загальна стельова люстра плюс у кожній функціональній зоні додаткове підсвічування:

 • Діодна стрічка по периметру стелі;
 • Настінні бра у розкладного дивана;
 • Споти над столом;
 • Точкові діоди;
 • Настільні лампи;
 • Торшери для підлоги;
 • Світиться штора, що працює за принципом гірлянди.

Сьогодні кожен має можливість займатися своїми справами, використовуючи навушники та неяскраве місцеве освітлення, коли в кімнаті хтось відпочиває або зайнятий важливою справою. М’яке світіння не дратує оточуючих, а дизайн зали в квартирі виглядає стильно та ефектно, навіть при скромному оформленні стін, стелі та підлоги.

Пропонуємо для натхнення фото-добірку найкращих способів оформлення залу у міській квартирі, взятих із готових інтер’єрів від столичних дизайнерів.


Фото дизайну зали у квартирі