Дизайн залу у квартирі (200 фото): найкращі ідеї оформлення залу

Дизайн залу в квартирі – поради щодо вибору декору, стилю, кольору та меблів (200 фото варіантів дизайну інтер’єру)

Міська забудова має свою специфіку, але з нею простіше спиратися на загальні стандарти під дизайн зали у квартирі. Квартири трохи відрізняються за метражем, кількістю кімнат та функціональністю приміщень, але є багато спільного.

Фахівці напрацювали великий досвід модернізації старих квартир та облаштування презентабельної кімнати. Пропонується спиратися на їхній досвід, щоб уникнути типових помилок.

Специфіка залу з різною функціональністю

У міських квартирах найбільшу кімнату, куди прийнято запрошувати гостей, називають залом чи залом. Можна виправити, що правильно говорити «залу» (слово жіночого роду), однак у нашій традиції закріпилася вимова «зал» (чоловічий рід). Отже, не буде великою помилкою застосування двох рівнозначних термінів.

Дизайн залу у міській квартирі має бути орієнтований не на загальноприйняті стандарти, як у радянський період, а на потреби господарів.

Основні варіанти сучасного облаштування приміщення:

  1. Гостина – кімната для прийому гостей. Актуально для 3-х та 4-кімнатних квартир, коли кожен член сім’ї має свою спальню або особистий простір. Основне наповнення – м’які меблі, гарні штори, м’яке покриття для підлоги, сучасний стелаж, плазмовий екран.
  2. Однокімнатна квартира, де зал – єдине житлове приміщення. Облаштовується із застосуванням зонування. Якщо зона для сну не відокремлена, м’який куточок на ніч трансформується на повноцінне ліжко.
  3. Зал-приймальна – варіація вітальні, щось середнє між кабінетом та вітальнею. Цією кімнатою зазвичай користуються для ділового спілкування – скромний дизайн залу, робочий стіл зі стільцями, зручний м’який куточок із низьким столиком. Таке меблювання – необхідність для людей, які працюють вдома (бухгалтери, репетитори та перекладачі з «Скайпу», швачки та в’язальниці). Нерідко за розсувними дверцятами-купе ховається мініатюрна швейна майстерня.
  4. Ігровий зал футбольного фана – типове рішення для самотніх людей, захоплених спортом. Основна обстановка – м’який модульний куточок, куди можна запросити друзів на час матчу, невелика вітрина-холодильник для пива. Ігрова кімната – варіант для любителів «стрілялок», обладнаний компактним місцем для сну, комп’ютерним столом, стільцями або кріслами для друзів.
  5. Зелена оранжерея – зона відпочинку у приміщенні з приєднаною лоджією або утепленим балконом. Дизайн в екологічному стилі, зелена стіна або стелажі під колекції кімнатних рослин з фітолампами, м’які меблі, невеликий кухонний блок для приготування напоїв та бутербродів.

Важливо! При виборі розкладного дивана для сну, якщо спальні немає, дизайн оббивки йде на другий план. Важливо, щоб він був обладнаний ергономічним матрацом для повноцінного відпочинку.