Дизайн стелі зали: 165 фото найкращих варіантів дизайну

Дизайн стелі зали – стильні варіанти декору стелі (навісного або з гіпсокартону). ТОП-165 фото гарного оформлення

Зал, іменований у всьому цивілізованому світі вітальні, заслужено є центром всього житла, навіть якщо, згідно з плануванням БТІ, розташований зовсім не по центру.

Просто це саме те місце, де зазвичай збираються члени сім’ї або господарі з гостями. Саме те місце, яке прикрашається до Нового року або до інших свят, оскільки саме тут передбачається це свято відзначати. Саме вітальня є обличчям усієї квартири, не кажучи вже про приватний будинок.

А затишок та повноцінне сприйняття гармонії створюються лише в той момент, коли всі деталі обстановки ретельно продумані. А для оформлення привабливого інтер’єру потрібно продумати всі складові вітальні. У тому числі і її стеля.

Ця грань приміщення є найважливішою, адже при вході погляд машинально попрямує у стелю, а не собі під ноги. Звичайно, іншим деталям обстановки також слід звернути увагу. Але стеля – однозначно, насамперед.
Різні стилі та їх популярність

При виникненні питання про те, чим привернути увагу гостя, чим обробити стелю, відразу ж виникне питання про стиль. Зрештою, почуття стилю зможе «нарахувати вісти» домовласників

А ще існує таке поняття, як мода на стилі, чи популярність певного стилю. У різні періоди часу мода може бути різною.

 • Хтось може віддавати перевагу мінімалізму в обстановці, комусь більше подобається хай-тек технологія оздоблення в головній кімнаті.
 • Хтось бачить свою вітальню виключно в стилі бароко, з усіма цими рюшечками (це більше підходить до одягу, але може і до предметів меблів ставитися) або, навпаки, у грецькому стилі, що виключає всі ці доповнення.

А крім власного сприйняття існує ще й популярність. Тобто. домовласник побував у гостях у свого приятеля, і йому сподобався пануючий у нього у вітальні стиль модерн. Він точно докладе максимум зусиль, щоб і у себе у вітальні виконати антураж у цьому ж стилі.

І ось коли в дев’яти з десяти чоловік пануватиме певний стиль, це і називатиметься модою. Іншими словами, мода є саме тим, чого прагне більшість.

img src=”/wp-content/uploads/54556er_17831.jpg”>

Оформлення стелі

Існуючий на сьогодні рівень технічних розробок є гарантією безлічі стилів, які можуть прийти в голову дизайнеру. Комусь звичніше деякі старі методи, а хтось воліє користуватися сучасними винаходами.

А хтось третій взагалі воліє поєднувати старе з новим, архаїзм із модерном. Головне, щоб це йому подобалося. Як говорилося у тій рекламі, щоправда з іншого приводу «І нехай весь світ зачекає». Що ж краще використовувати для стелі у вітальні.

Слід пам’ятати (про це згадувалося), що вітальня є головним приміщенням у квартирі, а стеля – це, мабуть, головний елемент цього головного приміщення.
9 .jpg”>

Очевидні переваги гіпсокартону

Він заслужено є одним із найпростіших матеріалів через свою легку обробку. І цей простий матеріал уже встиг увійти в наше життя та наше житло.

Це цілком можна використовувати для вирівнювання стін або дверних укосом, а можна використовувати для створення шикарної стельової конструкції, поміщеної туди, наприклад, щоб візуально віддалити стелю при погляді на нього.

І хоча гіпсокартон буває зовсім різний, є навіть вогнетривкий і водостійкий, але для монтажу дворівневої стелі можна використовувати звичайний, який і за ціною серйозно поступатиметься спеціальним листам.

Навіть у звичайного гіпсокартону є цілий набір позитивних характеристик, а саме:

 • Він здатний ретельно приховувати можливі недоліки та нерівності стельової поверхні;
 • Дозволяє вибудовувати всередині цілу мережу, наприклад проводку для освітлення;
 • Часто всі його аркуші практично білого кольору, відповідно він може розфарбовуватися в будь-який колір, і будь-яка картинка може на нього наноситися;
 • Він цілком може здійснювати якісну звукоізоляцію;
 • Легкість у його обробці гарантує наявність можливості створювати практично будь-яку конструкцію;

Недоліки гіпсокартону

Втім, гіпсокартон має також деякі недоліки. І тільки домовласник має вирішувати, що для нього буде важливішим:

 • Ті, які можливості він наділяє, або те, які недоліки провокує його застосування.
 • Монтаж його на стелю краще здійснювати лише професіоналам;
 • На місцях стикування двох аркушів можуть утворюватися тріщини;
 • Кімната втрачає у висоті не менше 10 см;

У будь-якому випадку, гіпсокартон дозволяє створити цікаву та привабливу систему дворівневої стелі.Наприклад, один із рівнів оформляється плінтусом.

Натяжні стелі

Іншим засобом прикрасити стелю є ця проста конструкція, коли полотно натягнуте між профілями, які кріпляться безпосередньо у верхніх кутах приміщення на стику зі стіною. Сьогодні цей метод обробки заслужено є найпопулярнішим.

Існують також 2 основні різновиди підвісних стель – це тканинні стелі або стелі з ПВХ-плівки.

Між ними існують деякі відмінності:

 • Матеріал, з якого виготовляється така плівка – у першому випадку це тканина, просочена необхідними полімерами, у другому – це тонка полівінілхлоридна плівка;
 • Розміри випуску – тканинні стелі випускаються шириною до 5 метрів, тому практично завжди будуть безшовними, а ось плівка ПВХ виготовляється лише завширшки від 1,5 до 3 метрів;
 • Бує глянцевим або матовим, а також ПВХ варіант має всю багатофактурність і багату кількість варіантів свого кольору, а тканинне покриття є «дихаючим» і дозволяє обіграти освітлення;

Найбільш очевидні плюси натяжних стель.

 1. Мають цілком зрозумілу довговічність.
 2. Дозволяють приховувати комунікації.
 3. Установка такої конструкції має простоту;
 4. Дозволяють зберегти власне майно, якщо квартира буде затоплена зверху, через абсолютну водостійкість плівки.
 5. Досить привабливо і дозволяє вибрати будь-який колір.

Висновки

Очевидним визнається той факт, що існуючі сьогодні матеріали дають можливість втілити в реальність численні рішення дизайнера і створити у себе у вітальні саме таку стелю, яка б повною мірою відповідала побажанням і можливостям.

Вибрані для вистави були лише два засоби створення дивовижної стелі, зате відрізняються особливою популярністю. Проста рекомендація: спочатку слід вибрати стиль своєї вітальні, а вже потім, виходячи з цього, вибирати кольори, фактуру та матеріал для реалізації Ваших планів.

Фото дизайну стелі зали