Гарні вітальні: 120 фото найкращих ідей дизайну інтерєру

Гарні вітальні: вдалі варіанти облаштування, дизайну та планування. Поради з грамотного вибору стилю та матеріалів обробки

Гостина – це найголовніше місце в будинку, адже в ньому відпочивають не тільки гості, але й самі господарі, яким теж хочеться провести там час за переглядом телевізора, читанням книги, або цікавою бесідою. src=”/wp-content/uploads/p>

Коли у сім’ї кілька чоловік, необхідно враховувати побажання кожного з них. При розробці інтер’єру комусь доведеться виділити місце для комп’ютерного столу або тренажеру. Все це потрібно продумувати ще під час проектування приміщення.

Як обставити велику вітальню

Велику вітальню краще варто ділити на дві частини: вітальня та обідня.

У багатьох часто постає завдання як обставити велику вітальню і тут важливо не наробити помилок. Перша помилка, яку часто роблять – це невідповідність предметів у кімнаті.

 • Маленький килимок на тлі величезного дивана у великій кімнаті нагадує тут ванний або приліжковий килимок, він зовсім псує весь вигляд.
 • Таку ж помилку роблять, коли ставлять вузенький комод на фоні великої стіни.
 • В обідню зону краще покласти килим плоский, без ворсу, тому що килим поєднує стільці зі столом, створює обідній острівець, це виглядає стильно.

Варто звернути увагу, що якщо тумбочка під телевізор не має ніжок — то й диван краще вибирати такий самий приземлений, без ніжок, що практично лежить на підлозі. А якщо консоль в обідній зоні поставлена ​​на ніжки, то й стіл варто вибрати на довгих, вузьких ніжках.

З речами, які не вписуються в інтер’єр, краще розлучитися. Часто такою річчю стає торшер із рисового паперу.

Якщо інтер’єр витриманий переважно в чорному, білому та сірому кольорах, то фіранки в кімнату варто підбирати яскравого кольору, щоб внести різноманітність у колірну гаму. Це може бути колір морської хвилі.

Освітлення у вітальні

Не варто робити люстру посеред кімнати, в цьому немає жодного сенсу.Важливо правильно планувати освітлення та вибирати освітлювальні прилади і цей пункт важливий не тільки для віталень, але й для всього будинку загалом.

 • Освітлення потрібно планувати в залежності від того, як будуть стояти меблі.
 • Є деяка частина людей, для яких дуже важливо, щоб увечері кімната була яскраво залита світлом.
 • Але більшості людей подобається камерне вечірнє освітлення, яке освітлює лише якийсь кут кімнати.
 • Варто подумати про те, якою буде вітальня і як можна запланувати в ній додаткові рівні освітлення, адже.
Якщо створити у вітальні правильну світлову схему, за якої висвітлюватимуться певні зони в потрібні моменти, то навіть якщо кімната маленька — ніхто цього не помітить, вона стане дуже функціональною та затишною і в ній не буде відчуття тісноти.

Зберігання речей

Для зберігання речей годяться не тільки шафи, для цього можна задіяти саму верхню частину під стелею і варіантів тут кілька: Це можуть бути неглибокі шафи, які за кольором будуть зливатись і не тиснути, або полиці , наприклад, під книги.

Яскраві предмети

Здебільшого незадоволення своїм інтер’єром у людей виникає тому, що в кімнаті відсутній предмет, що запам’ятовується, який притягує погляд.

 • Часто це буває коли господар занадто обережний і через це виходить занадто нейтральний, прісний інтер’єр, або коли господар хотів щось створити, але не подумав, не постарався і, в результаті , речі присутні в інтер’єрі у хаотичному порядку.
 • Краще створити нейтральний інтер’єр і додати туди яскраве крісло, або пуф або диван. Також це може бути лампа, або який-небудь арт-об’єкт.

Геометрія простору

Більшість планувань має форму сірникової коробки, приблизно 5 на 3 і багато хто не розуміє, що обставити кімнату 5 на 5 значно важче, тому що з витягнутим плануванням можна грати.

Найбільша помилка для такої вітальні — це розставити всі меблі вздовж стін, створюючи відчуття вузького вагона.

Тут допомагає кутовий диван, який зробить простір квадратнішим і створить зонування: в одній частині кімнати буде телевізійна зона, а в іншій частині можна зробити зону для читання і там можна розташувати крісло.

>

Оформлення стін, стелі та підлоги

У маленьких просторах часто рекомендується використовувати світлі кольори, як такі, що розширюють простір. Але насправді тут все дуже індивідуально, і темний колір може «розчинити» простір.

 • Найголовніше тут не використовувати великі контрасти в оформленні стін, стелі та підлоги, тому що це буде підкреслювати розмір простору.
 • Кімната зі світлою стелею, світлою підлогою та темними стінами створюватиме відчуття колодязя.
 • Тим, кому імпонують темні кольори і вони хочуть створити темний інтер’єр, в якому буде психологічно комфортніше, краще пофарбувати в темний колір і стелю, створивши таким чином щось на зразок гніздечка.
 • Найчастіше такий прийом не використовують у вітальні, він характерний для спалень, тому що спальня в темних тонах виглядає більш затишно. Найголовніше запам’ятати, що не варто робити дуже сильних контрастів між стелею та стінами, тому що це одразу кидатиметься у вічі.
Багатофункціональні меблі

У вітальні важлива багатофункціональність кожної речі. Можна розглянути меблі-трансформери як варіант для вітальні, яка ввечері перетворюється на спальню.

Також можна розглянути варіанти, коли столик перетворюється на обідній стіл. Пуф потрібно підбирати з системами для зберігання і взагалі задіяти всі можливі варіанти зберігання, які знадобляться, особливо, якщо вітальня маленька.

Важливо використовувати багатофункціональні меблі та намагатися уникати зайвих предметів.

Наприклад, як стінка або стійка під телевізор може бути який-небудь ящик, який кріпиться безпосередньо до стіни і не має жодних ніжок. Таким чином створюється відчуття легкості та більшого простору. Варто уникати зайвих крісел, захаращеності.

Фарбування кута

При низькій стелі краще використовувати вертикальні лінії в дизайні, наприклад, забарвлюючи кут. Якщо пофарбувати кут в один колір, він якимось чарівним чином прибирає цей кут із простору і трохи його розширює.

Але не варто занадто захоплюватися вертикальними лініями, щоб не створювати відчуття колодязя і потрібно пам’ятати про контраст між стелею та стінами.

Італійські меблі для вітальні

Італійські меблі націлені на бізнес та преміум сегмент, а значить, на великі простори, тому мова про те, щоб максимізувати місце для зберігання тут не йде. Це цікаве рішення, але воно не завжди підходить для маленької вітальні.

Його особливості полягають у тому, що багато відкритих полиць, вони тонкі і витягнуті горизонтально. Така композиція може бути виконана на декоративній задній панелі, якість матеріалів тут відіграє важливу роль. Крім відкритих і закритих полиць, можна використовувати вітрини та стелажі, головне, красиво їх задекорувати.

Перед тим, як замовляти відкриті полиці та вітрини, потрібно вирішити що належить туди ставити і чи взагалі це виглядатиме.

Це все дуже красиво виглядає на виставках і станицях журналів, але реальне життя набагато нещадне. Якщо є багато книг, то як один з варіантів можна розмістити їх навколо телевізора.

Меблі ІКЕА для вітальні

У бюджетному сегменті практично весь ринок займає Ікеа, тому що рішення там завжди стильні, сучасні, відповідні останнім новинкам.

 • Іке має геніальне рішення, це модульна система Бесто.
 • Бісто працює як конструктор, з якого можна створити будь-яку конфігурацію під практично будь-який дизайн вітальні.

Існує дві різні глибини та дві висоти. Для полиці під телевізор Ікеа є спеціальне рішення для виведення проводів. Якщо готового рішення під телевізор недостатньо по ширині — завжди можна додати додаткові модулі і, як конструктор, піднімати їх вгору, вниз, в сторони.

Фото красивого дизайну у вітальні