Вікно у вітальні у квартирі (115 фото): найкращі ідеї дизайну та оформлення

Вікно у вітальні у квартирі: ТОП-115 фото варіантів оформлення вікна за допомогою штор (поради з декору)

Через вікно до приміщення потрапляє світло та наповнює кімнату життям. Тому цей елемент конструкції є одним з найважливіших у будь-якій кімнаті.

Від оформлення вікна залежить весь стиль приміщення. А від того, які штори підібрані залежить і комфорт у кімнаті, а також буде вона світлою та просторою чи темною та похмурою.

Основні правила оформлення вікна

Вікно у вітальні займає центральну роль. При цьому сама вітальня, як правило, є основним приміщенням квартири. Тому по оформленню вікна дуже часто судять і про всю вітальню, а як наслідок – про смак господарів, їх рівень та соціальний статус.

При оформленні вікна у вітальні необхідно дотримуватися кількох правил:

 • Стиль штор та карниза повинен відповідати загальному стилю приміщення
 • Розташування, формат та розмір штор та карниза повинні співвідноситися з розмірами квартири.
 • Штори можуть успішно згладити недоліки приміщення: вузькі стіни, маленький віконний отвір, низькі стелі.
 • Штори повинні приховувати вікна від сторонніх поглядів
 • На південному та західному боці штори повинні захищати від сонця

На північній та східній сторонах текстиль на вікні не повинен перешкоджати попаданню світла, тому що тут його й так мало
Як приховати недоліки приміщення

Оскільки у більшості кімнат вікно займає майже всю стіну, то за допомогою його оформлення можна легко приховати недоліки приміщення.

 • Якщо вікно в приміщенні надто маленьке, за допомогою штор це легко виправити.
 • Для цього достатньо встановити карниз максимально близько до стелі і розширити його до повної ширини стіни.
 • В результаті штори закриватимуть стіну з обох боків вікна, а сам отвір залишиться вільним. Зрительно виглядатиме, що штори закривають вікно.

Низькі стелі можна збільшити за допомогою рулонних штор або портьєр з вертикальним малюнком. Також роблять стелі більш високими вертикальні складки на шторах.

Невелике приміщення можна легко збільшити за допомогою фіранок у колір стін. Однак при цьому не варто вибирати білий тон, оскільки це зб’є орієнтацію у просторі.

Рада.Якщо вибрати шпалери світлих, пастельних тонів і такі ж портьєри, а тюль підібрати білу та прозору – то приміщення зорово збільшиться суттєво.

Незважаючи на те, що зараз багато забудовників намагаються робити великі, панорамні вікна, це не завжди виходить затишно. Принести комфорт у приміщення з великим вікном можуть потужні оксамитові штори темних тонів: синього, бордового та інших.Види штор

Розрізняють кілька моделей штор залежно від їх крою, способу кріплення та драпірування:

 • Класичні штори. Уявляють собою комплект з декількох вертикальних полотен. Ближче до вікна розміщуються гардини з прозорого тюлю, поверх них – важкі портьєри з щільнішої тканини. Призначення тюлю – приховувати зайве сонячне світло. Завдання портьєр – створювати тінь вдень та приховувати приміщення від сторонніх очей увечері.
 • Японські штори. Це ціла система оформлення віконного отвору, що складається з рамок із натягнутою тканиною та горизонтальних полозів. Підходить для приміщень у стилі модерн, хай-тек чи мінімалізм.
 • Рольштори. Ці конструкції кріпляться у віконному отворі. Тканина тут забирається від вікна в такий спосіб: накручується на спеціальний ролик. Піднімаються штори за допомогою спеціального шнурка.
 • Римські штори. Вони також являють собою полотна тканини, закріплені у віконному отворі, але піднімаючись, збираються у складки.
 • Французькі штори. Зараз вони не користуються популярністю та використовуються лише у громадських місцях. Це прозорий або напівпрозорий тюль, задрапірований у вигляді горизонтальних воланів по всій ширині вікна.
 • З ламбрекеном або горизонтальним клаптем тканини, задрапірованим уздовж верхньої частини карниза. Ламбрекен чудово підходить до великих віконних отворів і робить все приміщення багатшим.

Штори також можуть кріпитися у віконний отвір у різний спосіб:

 • За допомогою петель на карниз-штангу.
 • За допомогою люверсів також на штангу.
 • Затискачами-крокодилами, верхня частина яких має петлю і кріпиться або до гардинної стрічки, або до петлів на полозах карниза.

За допомогою гардинної стрічки. Вона пришивається однією стороною до верхньої частини штор, а іншою стороною кріпиться за допомогою петель до полозів карнизу. Гардинна стрічка дозволяє створити гарне драпірування та вертикальні складки.
Колірні рішення

Колір в оформленні вікна має вирішальне значення, оскільки він задає тон усьому приміщенню. Існує два варіанти підбору кольору: у тон стін та за контрастом до кольору стін.

 • Портьєри у тон стін має сенс вибирати, коли самі стіни оформлені у світлих, нейтральних тонах. Інакше це може перевантажити приміщення та зробити інтер’єр не зовсім приємним.
 • Штори, контрастні кольору стінок варто вибирати, коли за їх допомогою потрібно зробити акцент. Для темних шпалер можна вибрати світлі штори, які зроблять вікно більше, а приміщення додадуть світла. При світлому кольорі стін темні штори принесуть теплоту та почуття захищеності.
 • При цьому традиційно для вікон вибирають нейтральні тони або класичні кольори: блакитний, бежевий, рожевий, синій або бордовий. Коричневий для оформлення вікон не рекомендується, оскільки він робить приміщення гнітючим.

Ще один варіант оформлення вікна – застосування лише одного прозорого тюлю. Цей спосіб робить приміщення більш просторим та світлим. Але підходить він тільки для квартири, які розташовані вище за 4 поверхи.

Підбір матеріалів

Матеріали для оформлення вікна у вітальні використовуються різні:

 • Щільні тканини з віскози, льону, бавовни для портьєрів. Це можуть бути жакардові тканини або гобелени, оксамит або просто щільна тканина. Особливо красиво виглядають жакардові тканини з рельєфними малюнками.
 • Тонкі та прозорі тканини зазвичай вибирають для гардин. Це можуть бути такі варіанти: шовк, лляний батист, органза з бавовни або поліестеру.
 • Тонка соломка з дерева підходить для римських штор. Тонка циновка на вікні створить чудову атмосферу, захистивши від зайвої спеки чи холоду.

Поєднуватися тканини між собою можуть різними способами. Традиційно тонкий тюль комбінують із щільними матеріалами.
Але це можуть бути інші варіанти. Наприклад, дві прозорі тканини: біла та кольорова. Або щільні портьєри та римські штори з циновки. Такі поєднання незвичайні та привносять у приміщення оригінальність.

Експерименти з оформленням вікна проводити набагато простіше, ніж намагатися змінити щось у меблях або декорі стін. Тому не варто боятись експериментів тут – якщо щось не сподобається, то старі штори завжди можна швидко повернути назад.

Фото оформлення вікна у вітальні