Дизайн вітальні поєднаної з кухнею: 150 фото вдалого дизайну інтерєру (огляд стильних ідей оформлення)

Дизайн вітальні поєднаної з кухнею: варіанти зонування та планування, 150 фото

Вежа — це серце будинку. У цій кімнаті ви можете розслабитись, провести час із сім’єю, зустрітися з друзями. А сучасна вітальня, поєднана з кухнею, це велике і світле приміщення, всілякий комфорт і атмосфера розкоші та благополуччя.

Технологічні системи вентиляції та новітня побутова техніка дозволяють відмовитися від їдальні та створити плавне перетікання робочої зони в обідню та для відпочинку.

Облаштування загального простору

Перед покупкою меблів та її розміщенням необхідно проаналізувати:

 • Форму кімнати;
 • Розташування та кількість дверей;
 • Розмір та розміщення вікон, наявність у них виходів на балкон або терасу.


Вже на етапі ремонту потрібно передбачити сучасну вентиляційну систему, яку має розрахувати фахівець.

Коли по всьому будинку струмує аромат ранкової випічки і кава це розчулює і бадьорить, але не варто повторювати експеримент із жаркою риби.Електрична витяжка має бути розрахована на весь обсяг простору, при цьому необхідно залишити відкритим хоча б один вентиляційний канал.

 • Також при зонуванні зони кухні та відпочинку слід звертати увагу на достатнє освітлення, яке забезпечить комфортне приготування їжі.
 • Якщо вікна розташовані від мокрих зон досить далеко, варто збільшити кількість світильників, розмістити світлодіодні стрічки під шафами та над мийкою, а в окремих випадках встановити датчикове освітлення у самих шафках.
 • Ви можете розділити зони розкішною стійкою із барними стільцями. Таким чином, можна створити окрему зону і, як і раніше, мати можливість розмовляти з сім’єю або гостями під час готування.


Після визначення меж мокрої зони та відпочинку простір, що залишився, буде розділено і в ньому виділено кластер для обідньої зони зі столом, для вітальні з диваном та/або кріслами і, якщо розміри відкритого простору дозволяють, також до інших елементів, таких як рояль або навіть більярдний стіл.

Вибір меблів для кухонної зони

Ідеальне місце для зони кухні – на вільній стіні, далі від входу. Вона може бути кутова або займати повністю одну із стін.Саме в суміщених кухнях-вітальнях так популярний кухонний острів, з виносом на нього зони приготування без неї.

Комбінація місця приготування/зберігання зі столом дозволить швидко нагодувати сім’ю сніданком або перекусити перед вилазкою на природу.

Вибір меблів для кухні необхідно виконувати, виходячи з того, чи любить господиня готувати чи воліє напівфабрикати. Мокра зона повинна йти після зони розпакування, після чого перетікати у простір для нарізки та термічної обробки. Холодильник у таких кухнях часто ставиться двостулковий, під нього обладнають окрему меблеву нішу.

Якщо на кухні буде використовуватися багато побутової техніки, то місце під неї необхідно виділяти із запасом, щороку на ринку з’являється багато новинок, які за недостатності місць зберігання будуть захаращувати робочі поверхні.

Колірна гама сумісної вітальні

Щоб комплекс меблів двох різних функціональних зон виглядав гармонійно, необхідно використовувати близькі за кольором тони. Це не залежить від стилю, але зазвичай вітальню, поєднану з кухнею, роблять або в одному кольорі, або темніші меблі вітальні злегка контрастують зі світлою кухнею.


Якщо у вас сучасна обшивка та дерев’яна підлога (перший відтінок), ви можете вибрати диван із сірою тканинною оббивкою та кухонний острівний блок із сірого каменю (другий відтінок), а всі інші меблі залишити білими (третій відтінок).

>

 • Розбавити монохром можна яскравими плямами посуду та декору. А ще їх легко замінити залежно від сезону чи до свят.
 • От чому важливо вибрати найкращі прикраси для вітальні, щоб створити затишну атмосферу.


Ідеї декору для сумісної вітальні

Сучасний, елегантний, сільський або мінімалістський: вітальню можна прикрасити тисячею різних способів.

Чіткі та чисті лінії:

 • Занадто багато предметів і різних форм роблять навколишній простір ще меншим і задушливим.
 • Для сумісної вітальні ідеально підійде скандинавський стиль з його чіткими та чистими лініями.
 • Функціональні меблі з першокласним дизайном та чудовим декором без надмірностей.
 • Занадто багато декоративних елементів у цьому випадку є недоречним.Яскраві кольори для стін:

 • Темні тони зазвичай роблять кімнати меншими.
 • Тому у випадку сумісної вітальні білі стіни завжди відмінний вибір, тому що світлі тони мають велику ширину і можуть поєднуватися з широким спектром декоративних аксесуарів.
 • Незалежно від пори року, приводу чи настрою.
 • Стіни в білому кольорі можна без особливих зусиль прикрасити найрізноманітнішими аксесуарами.Меблі в сільському стилі для відпочинку мрії:

 • Ніжні меблі відмінно підійдуть для невеликих житлових приміщень.
 • Використовуйте маленькі крісла або маленьку тахту та декоративні журнальні столики.

Вибирайте нейтральні кольори:

 • Як і стіни, решта кольорів у поєднаній вітальні також має бути нейтральною. таким чином простори здаються більш просторими.
 • Вибираючи прикраси для вітальні в сучасному стилі, ви також можете розставити колірні акценти, змінюючи колір відповідно до настрою моменту.

Настінні прикраси для вітальні

Декор у сучасному стилі надає індивідуальності вашому будинку. Створіть абсолютно нову атмосферу у своїй вітальні з барвистими декоративними картинами, знімними наклейками та екстравагантними прикрасами для стін.

Нехай чарівність лісу або заспокійливий шум моря переважають у вашому будинку з фотошпалерами у розслаблюючому природному дизайні. Або ви можете дозволити ніжним маленьким метеликам пурхати на стіні.

Гостину можна перетворити на оазис особистого благополуччя із приємним оком зображенням на стіні.

Відкритий простір, якщо він добре спроектований і обставлений, є прекрасним середовищем, яке дозволяє вам повною мірою відчути затишок. Як правило, це найбільша кімната в будинку, яка об’єднує всі соціальні та сімейні функції будинку, де сім’я збирається та проводить більшу частину свого часу разом.

Фото дизайну вітальні поєднаної з кухнею