Квіти в інтерєрі вітальні: огляд кімнатних рослин, види, пересадка в горщик, догляд, фото

Квіти в інтер’єрі вітальні: фото підбірка найкращих кімнатних рослин для красивого озеленення зали, способи розміщення квітів

Кімнатні рослини є невід’ємною частиною будь-якого інтер’єру. Квіткові горщики з густою зеленню роблять великий внесок у дизайн кімнати: кухні, спальні або вітальні. Крім того, жива рослинність має безліч переваг.

При правильно підібраних культурах набагато швидше очищується повітря в приміщенні, здійснюється постійна доставка кисню. Деякі види кольорів здатні поглинати токсичні сполуки, попереджаючи цим отруєння.

Більшість декоративних культур витікають у повітря природні антибіотики (фітонциди), які зупиняють зростання та розвиток хвороботворних мікроорганізмів.

Способи озеленення вітальні

Всі варіанти розташування кольорів в інтер’єрі можна представити у вигляді двох основних способів:

 • Вертикальне озеленення. При подібній методиці горщики з рослинними культурами розташовуються на полицях, етажерках, стелажах. Для створення живої стіни використовують різноманітні кашпо, модульні дерев’яні ящики. Якщо організація кімнатної оранжереї проводиться в умовах приватного будинку, можна створювати оригінальні стійки під квіти з підручних матеріалів.
 • Горизонтальне озеленення зустрічається набагато частіше, особливо в умовах приватного будинку.За такого підходу до дизайну горщики з квітами розміщують на підвіконнях, на підлозі, на журнальному столику.

Вибір способу озеленення вітальні залежить від розмірів приміщення, рівня освітленості, розташування та розмірів віконних отворів, якості вентиляції в кімнаті, особистих переваг власників.
Правила озеленення вітальні

Наявність живих квітів у будинку є безперечною перевагою. Однак, вибір та розташування мініатюрної оранжереї також має проводитись за певними правилами:

 1. Не слід захаращувати простір, особливо при невеликих розмірах вітальні. Наприклад, не підійде така рослина, як аспарагус або папороть для приміщення розміром 4*4 квадрати.
 2. Всі використовувані горщики, кашпо, ящики повинні бути цілими (без тріщин і сколів), оброблені від шкідників, плісняви, гнилі. Як правило, тару під квіти для дому обробляють вологостійкою олією та антисептиком.
 3. Особливі вимоги пред’являють безпосередньо до ґрунту. Ґрунтову суміш для висадки декоративних культур набувають у магазинах або садових центрах. Таким чином, знижується ризик занесення грибкової інфекції до будинку.
 4. Для оптимального росту та розвитку квітки необхідно заздалегідь продумати систему догляду, що включає полив, зрошення та зволоження листя, внесення підживлення. Тому майбутньому власнику домашньої оранжереї знадобиться місце для зберігання інструментів, ємності з відстояною водою, органічних та мінеральних добрив (у недоступній для дітей зоні).

Велика увага приділяється сортам рослин, що висаджуються, особливо, якщо в будинку є діти молодшого віку.

Не секрет, що багато культур мають отруйний сік, який може спричинити роздратування і навіть сильне отруєння.

Де розмістити квіти

В оформленні інтер’єру вітальні з декоративними культурами, важливо правильно вибрати місце розташування горщика або кашпо:

 1. Світлолюбні рослини краще розміщувати ближче до віконного отвору. Однак, не слід занадто близько встановлювати горщики, адже пряме сонячне проміння, посилене скляною призмою, може пошкодити тендітне листя, молоді пагони, коріння.
 2. Тенелюбні культури можуть прикрашати стіни, протилежні південним вікнам.
 3. Якщо вітальня поєднана з балконом, а будинок має вихід на літню терасу, слід придбати пересувний столик. Горщики з рослинами на цьому столику можна переміщати на відкритий простір залежно від часу доби або сезону.
При організації вертикального озеленення не слід розміщувати квіти надто високо, адже під стелею температура повітря завжди вища, а вологість залишається на низькому рівні.

Огляд рослин для вітальні

Далеко не всі кімнатні квіти підійдуть для озеленення вітальні. До найбільш оптимальних та відповідних усіх вимог відносять:

 1. Пеларгонія та її найближчий родич – герань. Обидві культури мають стійкий запах, який утворюється за рахунок виділення ефірних масел. Більшість олій мають у складі природні антибіотики, що використовується для профілактики простудних захворювань. Пеларгонія відноситься до світлолюбних рослин, тому розташовувати горщик слід біля вікна.
 2. Кімнатний різновид жасмину. Дуже гарний представник домашніх декоративних культур. На практиці можна зустріти як класичний багатоквітковий тип, так і лікарський сорт жасмину.У момент цвітіння рослині важливо забезпечити достатнє сонячне освітлення, тому горщик переміщують ближче до віконного отвору. При виборі цього різновиду кімнатної рослини слід пам’ятати, що висота куща може досягати більше 200 см.
 3. Цитрусове дерево є оригінальним вибором господині квартири. Крім приємного аромату рослина виділяє велику кількість фітонцидів, перешкоджаючи розвитку патогенних мікроорганізмів у приміщенні. При регулярному догляді культура досягає у висоту до 50 см, має компактність, не вимагає особливих правил догляду.
 4. Вигідно прикрасить інтер’єр вітальні незмінний «південь» драцена. Тонкі голчастої форми листя красиво обрамляють міцний стовбур. Рослина віддає перевагу багатій вологості, регулярним обприскуванням і достатньому надходженню сонячного світла.

Під час проведення зонування вітальні допоможуть фікуси, пишна листяна крона яких може бути зіставлена ​​в ряд. Подібне дизайнерське рішення дозволить візуально поділити кімнату на дві функціональні зони.
Для декору просторого приміщення, якнайкраще підійде китайська троянда. Великі суцвіття яскраво-червоного кольору, поза сумнівом, внесуть в інтер’єр приміщення особливий шарм.


Декор квіткових горщиків

Квіткові горщики також становлять важливу деталь дизайну вітальні. У магазинах товарів для квітництва кожен покупець знайде товар за смаком та за вартістю.

Однак величезну кількість горщиків можна виконати своїми руками:

 • Дуже цікава мініатюрна колекція рослин у лампах розжарювання. Лампочки попередньо звільняють від цоколя та дротів, а потім усередину засипають ґрунт, висаджують культури.
 • Скласти вертикальну зелену стінку можна з дерев’яних ящиків.
 • Оригінальна новинка у сучасному дизайні – декоративний мох на вертикальних підкладках.

Для декоративної культури (наприклад, оформлення вітальні в приватному будинку) можна зробити металеву або дерев’яну опору, арочну конструкцію. Дуже цікавим є задум реставрації старої тари під квіти.
Для відновлення керамічних, залізних або пластикових горщиків використовують клей та черепашки, річкову гальку, декоративний камінь. Чудово виглядає ліпнина з холодної порцеляни або полімерної глини, виконана з творчою ноткою самого власника.

Красивий розпис вітражними фарбами здатний урізноманітнити інтер’єр будь-якої вітальні (зображення можна наносити по трафарету або використовувати хитромудрий орнамент на свій розсуд).

Фото кімнатних квітів в інтер’єрі вітальні