Затишна вітальня: 120 фото прикладів красивого дизайну + поради щодо оформлення інтерєру

Затишна вітальня: все про створення затишного та стильного інтер’єру. Фото найкращих ідей незвичайного дизайну вітальні
Вітальня – вважається серцем будинку. У цій кімнаті збираються всі члени сім’ї і нерідко зустрічаються друзі, тому особливо важливо зробити вітальню комфортною та затишною. Необхідно заздалегідь продумати дизайн кімнати та її інтер’єр.

Найкращим варіантом оформлення буде простота та лаконічність, невигадливі меблі та використання натуральних матеріалів. Існує величезна кількість варіантів як зробити вашу вітальню найзатишнішою та атмосфернішою.

Особливості оформлення затишної вітальні

Оформлення вітальні є трудомістким процесом, так як вітальня – це найбільша та заповнена кімната в будинку. Відповідно, при оформленні вітальні у вас можуть виникнути проблеми, тому варто ретельно продумати дизайн і стиль, щоб вони не тільки доповнювали вашу вітальню, але й створювали в ній особливий затишок.

 • Нерідко вид вітальні може зіпсувати неправильне планування або нерівні стіни.
 • Тут допоможе комп’ютерне проектування, яке майже ідеально підбере меблі під певний стиль і допоможе вам з її розташуванням.
 • Це рішення допоможе вам зрозуміти яким буде зовнішній вигляд вашої вітальні ще до початку її оформлення.

Варто розуміти, що інтер’єр необхідно підбирати в одній, спільній стилістиці, так як дорогі предмети інтер’єру просто не гармонійно виглядатимуть з дешевими, при цьому повністю зруйнують єдність дизайнерської композиції і позначать своєю присутністю більш дешеві предмети. src=”/wp-content/uploads/p>

Вибір дизайну для затишної вітальні

При виборі стилю оформлення вітальні варто спиратися на ваші смакові уподобання, але варто розуміти, який саме дизайн буде доречним для вашої квартири.
Також слід звертати увагу на розміри кімнати, адже надто пишний дизайн не дуже підходить для маленьких приміщень.

Обов’язково слід брати до уваги дизайн оформлення в інших кімнатах квартири, щоб все виглядало гармонійно та відповідало загальному дизайну.

Існує кілька стилів, що часто використовуються, в оформленні затишних віталень:

 • Класичний стиль. Передбачається використання великої кількості натуральних оздоблювальних матеріалів, таких як деревина та камінь. Тут будуть до місця традиційні меблі та предмети інтер’єру виготовлені з якісної деревини. Для класичного стилю характерне використання спокійних та світлих відтінків.
 • Мінімалізм. Лаконічність обробки, прості, але в той же час сучасні меблі, велика кількість сучасних моделей техніки – все це передбачається мінімалізмом. Характерно велика кількість скляних матеріалів і металу. Використовуються монотонні відтінки для оформлення кімнати.
 • Прованс. Ідеально підходить для людей, які хочуть більше комфорту та затишку у вітальні. При цьому Прованс – це елегантний Французький стиль оформлення, якому найчастіше характерне використання світлих тонів та переважання бежевого, білого та блакитного кольорів.
 • Скандинавський. Цей стиль відрізняється комбінацією затишку, тепла та сучасної техніки. Тут підходять стильні та сучасні меблі, а також використання сучасної побутової техніки.Особливості підбору меблів для затишної вітальні

При придбанні меблів варто звертати увагу на те, які саме зони ви бажаєте облаштувати в кімнаті. Підбір елегантних та красивих меблів для кімнати ще не найголовніше, важливо з розумом розмістити її для досягнення максимальної затишної атмосфери.

Розглянемо деякі особливості:

 • Якщо вам хочеться бачити свою вітальню як місце для сімейних посиденьок, то слід розмістити зручний диван, пару крісел, столик для чаювання та маленькі полички для предметів декору, які відображатимуть сімейне життя.
 • Для проведення вечірок не буде зайвим встановлення барної стійки, яка буде красиво і стильно виглядати і служити як місце для подачі різноманітних напоїв. Також цей варіант допоможе вам розділити кімнату на окремі зони.
 • Розмір дивана потрібно підбирати з урахуванням кількості всіх членів сім’ї та кількості гостей, які часто до вас заглядають.
 • У випадку, якщо ваша вітальня невеликих розмірів, то не слід змушувати її громіздкими меблями та безліччю предметів інтер’єру. Слід підібрати компактні та функціональні моделі меблів.

Камін в інтер’єрі затишної вітальні

Камін – це найкращий спосіб додати вашій вітальні тепла та затишку. На сьогоднішній день існує широкий вибір камінів, які можуть підійти під будь-який стиль і будь-які розміри кімнати.

У квартирах не доцільно встановлювати справжній камін, але на даний момент ви можете знайти велику кількість імітацій, які можуть додати затишку та елегантності вашої вітальні.

 • Для квартирної кімнати ідеально підійде електричний камін, який не потребує встановлення додаткових конструкцій.
 • У 2024 році вибір електрокамінів досить великий, існують моделі з досить реалістичною імітацією вогню.
 • Широкий вибір дозволить вам підібрати ідеальний варіант каміна для вітальні, щоб створити непідробну атмосферу затишку, тепла та спокою.

Створення атмосфери затишку у вітальні

Для того, щоб створити неповторну атмосферу комфорту та затишку в кімнаті необхідно дотримуватися деяких правил:

 • Слід використовувати правильні кольори та відтінки в оформленні.
 • Пам’ятати, що освітлення має рівномірно розподілятися по всій кімнаті.
 • Необхідно враховувати розміри самого приміщення та розміри меблів.
 • Підбирати стиль вітальні слід відповідно до загального стилю всього будинку.
 • Не захаращувати інтер’єр непотрібними та громіздкими предметами.

Слід позначити зони вашої кімнати з урахуванням ваших потреб та розмірів вітальні.Існує кілька принципів у створенні затишку, які не можна нехтувати:

 • Не варто зонувати кімнату за допомогою різної фарби та відтінків.
 • Не намагайтеся комбінувати в одній кімнаті кілька стилів.
 • Не використовуйте в оформленні вітальні темні кольори, особливо якщо приміщення не відрізняється великими розмірами.
 • Занадто яскраві відтінки теж не дуже підходять для створення затишної атмосфери.

Фото затишного інтер’єру у вітальні