Інтерєр вітальні: 120 фото реальних прикладів дизайну, вибору стилю, поєднання кольорів та оформлення

Інтер’єр вітальні в сучасному стилі: поради дизайнерів з облаштування та ремонту (120 фото свіжих ідей)

Часто вітальня — це не лише місце зустрічі з друзями та родичами, а й можливість провести вечір із сім’єю у повній безтурботності. Однак не всі можуть похвалитися просторими кімнатами, і брак місця може зруйнувати цю потребу у відпочинку та комфорті.

От чому так важливо знати, як максимально використовувати світло та які купити меблі, щоб виконати грамотний дизайн вітальні та перетворити не дуже простору вітальню на гостинну та приємну кімнату.

Ідеї для освітлення

Існують різні рішення для освітлення не дуже просторої вітальні, але перша порада – не використовувати одне джерело світла. Це може створити монотонний та неприємний ефект світлової плями по центру та темних кутів.

Наявність різних джерел світла може зробити приміщення цікавішим.

Пропонуємо низку рішень, світильники для яких можна придбати в будь-якому інтернет-магазині:

 • Аплікація під карниз: щоб отримати джерело світла із сучасним дизайном, що ідеально підходить для складних ефектів;
 • Вбудовувані точкові світильники: для універсального ефекту студійного освітлення;
 • Стельові світильники: особливий тип світла для найрізноманітніших світлових рішень;
 • Підвіски у вигляді гірлянд: для створення унікальних та дуже креативних світлових ефектів, особливо якщо в будинку є маленькі діти.

Важливо не зосереджуватися тільки на одному типі світла, але використовувати всі можливі творчі та творчі рішення. Світло — це головний елемент, завдяки якому ваша вітальня здається набагато просторішою, ніж вона є насправді.

Природне світло

Ще одне цікаве рішення – максимально використовувати природне освітлення. Так що насамперед надайте достатньо місця вузької вітальні з великим вікном, здатним повністю її висвітлити.

Крім того, корисно спробувати залишити джерела природного світла вільними від громіздких предметів; краще не закривайте їх фіранками, тюлями чи чимось ще темних кольорів та із надто важких матеріалів.

Деталі у фокусі

Гостина у сучасному стилі має бути у тренді як у виборі аксесуарів, так і у підборі меблів. Хоча зараз модні прозорі тони, що роблять обстановку малопомітною та не акцентною, персоналізувати сучасну вітальню можна за допомогою контрастних елементів, щоб не створювати надто знеособлене та суворе середовище.

 • Меблі для сучасної вітальні незамінні та мінімальні, аксесуари відрізняються чистими лініями та простим дизайном.
 • Рекомендуємо вибрати навісну шафу з полицями та відсіками, або, наприклад, повністю обладнану стіну.
 • Не повинно бути браку книжкових шаф або полиць, на яких можна зберігати предмети.

Ті, хто хоче надати вітальні в сучасному стилі нотку елегантності, можуть доповнити її скляними меблями. В обідній зоні вибір паде на стіл зі скляною стільницею та дерев’яною або сталевою конструкцією.

Правило тут таке — прибрати все, що не потрібно, залишивши лише кілька елементів дизайну з чітко окресленими лініями та сміливими чи нейтральними кольорами.

Щодо крісел, ми радимо вибирати їх прості та однотонні, у той час як ідеальний диван для сучасної вітальні — це розкладний диван у відтінках бежевого або блакитно-сірого. Якщо у вас мало місця, ви можете вибрати дивани яскравого кольору.

Підлога у вітальні

Підлога у вітальні допоможе надати їй характеру і виділити серед решти будинку. Ринок пропонує нескінченний ряд можливостей, від найкласичніших до найсучасніших і нетрадиційних.

7 простих порад щодо вибору підлоги для вітальні, які не розчарують:

 • Підлога у вітальні повинна гармоніювати з квітами та матеріалами, з яких виготовлені меблі;
 • Уникайте різких контрастів зі стінами кімнати;
 • Пам’ятайте, що кожен матеріал має свої сильні та слабкі сторони;
 • Зверніться до професіонала, який може дати дієву пораду;
 • Читайте про нові ринкові тенденції;
 • Якість перевершує зручність, тому вибирайте матеріал з хорошим співвідношенням ціна/якість;
 • Матеріали з сильним візуальним впливом, безумовно, вражають, але в кінцевому підсумку від них швидко втомлюєшся, краще віддати перевагу золотій середині.

Найпопулярніші матеріали для підлоги

Серед найпопулярніших матеріалів для підлоги вітальні найпопулярнішими є наступні.

 • Серед наймодніших комплексних покриттів, що особливо підходять для підлог у житлових кімнатах на горищах і на відкритих просторах, обов’язково варто згадати епоксидну смолу та ультрасучасну наливну підлогу.
 • Однорідний матеріал і доступний у багатьох естетичних варіаціях їх можна укладати безпосередньо на існуючу підлогу (також завдяки особливо малій товщині), що дає значні переваги з точки зору здійсненності.
 • Крім того, така підлога може легко адаптуватися до поверхонь будь-яких форм і розмірів, навіть до житлових кімнат найнезвичайніших і неправильних форм.Еволюція традиційної теракотової плитки, керамограніт – міцний, дуже міцний матеріал, доступний у багатьох естетичних варіаціях. Серед керамограніту дуже поширений ефект дерева.

З естетичної точки зору таке рішення є менш актуальним для підлоги, ніж дерев’яний паркет. З іншого боку, воно має безліч переваг з точки зору вартості, гнучкості установки, міцності та довговічності.

Мармур – це королівське рішення для підлоги у вітальні на будь-якій широті.

 • Благородний матеріал переважно, він може бути запропонований у майже нескінченній різноманітності прожилок та хроматичних варіацій.
 • Крім того, після встановлення ми більше не повинні думати про це протягом багатьох років.
 • Фактично мармур практично незмінний, і час від часу буде достатньо полірування, щоб отримати майже ідеальну підлогу.
Паркет – це рішення, яке все частіше застосовується в сучасних будинках, особливо на відкритих просторах, всупереч поширеній думці, не набагато дорожче, ніж більшість інших типів статей.

 • Найпоширеніші моделі мають ціни від 4 до 80 євро за квадратний метр.
 • Типи паркету можуть відрізнятися залежно від необхідної товщини, стилю будинку та обстановки, а також міцності підлоги.

Фото новинок дизайну вітальні