Коричневі шпалери в інтерєрі: 145 фото новинок дизайну із застосуванням коричневих відтінків в інтерєрі в сучасному стилі

Коричневі шпалери в інтер’єрі: правила поєднання та комбінування відтінків коричневого кольору із шторами, меблями, декором
Коричневий колір, незважаючи на те, що багато його відтінків відносяться до темних варіацій, популярний для інтер’єру. Він може бути одночасно спокійним, загадковим, розкішним та смачним.

Коричневий люблять за його універсальність: він чудово вписується в будь-який простір. Створити свій ідеальний інтер’єр у коричневій гамі нескладно. Насамперед можна придивитися до шпалер у цих тонах.

Як вибрати коричневі шпалери

Важливо вибрати відтінок коричневого для шпалер. Насамперед орієнтуються на площу та конфігурацію кімнати. Темні варіації коричневого, саме ті відтінки, що спливають в асоціаціях під назвою кольору, підійдуть не для кожного приміщення.Таким тонам потрібен простір. На маленьку, вузьку кімнату вони впливатимуть негативно. Для обробки скромних за розміром, неповноцінних по ширині приміщень краще використовувати варіанти, що йдуть у світлу сторону.

Коричневий тут може бути не основою, а доповненням. Наприклад, на білому тлі темні візерунки виглядають вдалі, створюють такий активний ефект.Незважаючи на розмір приміщення, не зайвим виявиться створення контрасту між кольором стін та інших поверхонь. Як мінімум стіни, підлога та стеля не повинні зливатися.

Роблячи ремонт, доведеться більше уваги приділити акуратності роботи. На коричневих стінах будуть добре видно нерівні стики, патьоки від клею.


Способи оформлення стін з коричневими шпалерами

Використання коричневого по всьому периметру стін — не найпоширеніше рішення. Зазвичай воліють виконувати різні комбінації кольорів. У випадку коричневого це можна зробити різними способами.

Серед найбільш затребуваних поєднань називають такі:

 • Біло-коричневий. Це базове поєднання, яке застосовується скрізь. Будь-який з кількох квітів можна взяти за основу. Комбінують як однотонні полотна, так і використовують шпалери з малюнком.
 • Біжево-коричневий. Цей дует вважається оптимальним. Обидва кольори споріднені. Вони легко сполучаються, не створюючи сильного контрасту. У цих тонах виконують спокійні інтер’єри, що спричиняють психологічне розслаблення.
 • Жовто-коричневий. Ці кольори добре гармонують. Обстановка у жовто-коричневій гамі завжди позитивна. Можна відтінки різної інтенсивності, змінюючи настрій кімнати.

До коричневого кольору можна сміливо додати рожевий, зелений, червоний, оранжевий, золотий, сіро-кавовий. У кожному з цих випадків вийде правильний інтер’єр. Не треба намагатися «подружити» коричневий із чорним та іншими темними кольорами.

Виключають також будь-які кислотні тони. У парі з коричневим вони виглядають ще більш вульгарно та безрозсудно.

Додаткове оформлення коричневих стін

На коричневому фоні чудово виглядає різноманітний декор. Насамперед це картини у рамах. Для оформлення декоративних творів чудово підходять як дерев’яні, так і металеві рами.

 • Для обрамлення картин, панно та інших шедеврів також з успіхом використовують ліпнину зі штучних матеріалів.
 • Будь-який декоративний елемент на стіні з легкістю стане прикрасою та акцентом інтер’єру.
 • На приємному шоколадному фоні чудово виглядають пейзажі, а сіро-кавова основа стане чудовим оточенням для сучасного мистецтва.

Замість декору можна використовувати полиці, що містять різні колекції. У простір коричневої стіни чудово вписується ніша.


Поєднання меблів до шпалер коричневого кольору

При створенні наповнення кімнати треба уважніше поставитися до поєднання кольорів меблів та стін. Не повинно все зливатись у єдине ціле. Необхідна відповідність із ухилом у бік балансу.

 • Гарним рішенням є присутність у кімнаті дерев’яних меблів.
 • При цьому колір предметів має трохи відрізнятися від відтінку стін.
 • Це більше стосується корпусних меблів, які розташовані на тлі шпалер.

Що стосується дивана та інших предметів з максимумом м’якої поверхні, то тут підставу краще підібрати, що максимально точно повторює колір стін. Оббивка, чохли, покривала можуть бути виконані з тканини будь-якого кольору.

Не слід забувати про колірний баланс приміщення. В основі оформлення повинні бути не більше 3 кольорів. При виборі меблів бажано повторити малюнок або форми, що використовуються в предметах обстановки.Які коричневі шпалери підійдуть для різних стилів

Зрозуміло, що кожен стиль має свої нюанси оформлення. Навіть шпалери коричневого кольору в різних напрямках дизайну відрізнятимуться. Це може відображатися у колірній гамі, поєднаннях, малюнках та інших нюансах.

Шпалери для класичної кімнати

У класичному інтер’єрі прийнято використовувати насичені, благородні відтінки. Колір шоколаду стане винятком. Шпалери в таких тонах можуть бути як однотонними, так і містити інші кольори.

 • Зазвичай це білий, бежевий, золотий.
 • Стіни можуть бути розділені на верх і низ, які обклеюють полотнами різних кольорів.
 • На шпалерах може бути малюнок.


Найчастіше це хитромудрі орнаменти, правильний квітковий малюнок у неприродному (білому, золотому) кольорі. Можлива присутність смужок.


Варіанти для стилю еко

Шпалери в коричневому кольорі часто оформляють стіни в модному напрямку. У цьому випадку полотна можуть імітувати природні матеріали.

Популярні варіанти під дерево.

 • Класичні шпалери можуть містити рисунок. Зазвичай це непомітний рослинний орнамент.
 • Як додаткові кольори використовують будь-які природні комбінації.
 • Нерідко це зелений, а також трохи червоного та жовтого чи синього кольору.

Східні напрямки

Якщо на шпалерах до коричневого додано помаранчевий та жовтий, то це може бути східний інтер’єр. У такому дизайні стіни можуть бути пофарбовані в однотонний коричневий, глибокий та цікавий колір.

У такому разі поверх обов’язково присутній барвистий декор. Поєднання кольорів може бути присутнім на самих шпалерах у вигляді малюнка. Це складні переплетення, орнаменти, поєднання реальності та казки.

Мінімалізм

Для мінімалістичних інтер’єрів характерна відсутність складної колірної схеми. Коричневий тут найчастіше з’єднують із білим, бежевим. У темний колір не воліють фарбувати стіни всієї кімнати.

Тому використовуваний відтінок коричневого світлий або стіна виступає акцентом. На шпалерах може бути малюнок, але він не дрібний, широкими мазками розтягнутий по всій поверхні.

Коричневі шпалери – непогане рішення для різних інтер’єрів. Незважаючи на темряву кольору, його люблять дизайнери. Шпалери у коричневому кольорі можуть бути різними, підходити для багатьох стилів.


Фото коричневих шпалер в інтер’єрі