Дизайн шпалер: 150 найкращих фото ідей та дизайнерських новинок інтерєрів. Правила стильного оформлення вітальні, кухні, спальні, дитячої кімнати

Дизайн шпалер: огляд стильних рішень для інтер’єру 2024 року. 150 фото-прикладів, варіантів та сучасних комбінацій

Шпалери грають дуже важливу частину в оформленні дизайну інтер’єру квартири або приватного будинку. Підібрати правильні за колірною гамою, візерунком і тоном шпалери це дуже важко.

Потрібно зберігати спільну композицію інтер’єру, підтримувати затишну обстановку та атмосферу в кімнаті, стежити за тим, щоб все поєднувалося та нічого не випадало із загальної картини.

Наступний блок інформації на цю тему має на меті максимально ознайомити вас з даним елементом дизайну інтер’єру, висвітлити головні види та особливості.

Відмінні характеристики сучасних шпалер

Хоч і шпалери є одним з найпоширеніших елементів дизайну інтер’єру, про які, здавалося б, всі вже всі знають, є деякі відмінні характеристики та особливості.

  • По-перше, функціонал та сфера застосування шпалер набагато ширші, ніж уявляють собі звичайні обивателі.
  • Вони задають загальний стиль та обстановку в приміщенні, є найпомітнішим елементом в інтер’єрі.
  • Так само шпалери можуть візуально збільшувати простір в кімнаті, трохи впливати на освітлення.
  • Плюсом шпалер є те, що тренди на них змінюються досить повільно, на відміну від того самого одягу або інших видів моди.
  • Так що можете не хвилюватися, що той дизайн шпалер, який ви вибрали незабаром стане неактуальним і ви витратите кошти та інші ресурси дарма


Шпалери є досить універсальним матеріалом. До того ж, це один із найне витратніших методів покриття стін. Якщо ви будете використовувати ту ж керамічну плитку або інші способи, то можете бути впевнені, що вийде в рази дорожче.

Шпалери виробляються та поставляються на прилавки магазинів будівельних матеріалів вже досить давно. Це призвело до того, що за цей час до такого виробництва підключилася велика кількість компаній у всьому світі.

Кожна компанія хоче створити та привнести щось своє. Всі разом вони скомпонували величезний асортимент подібних товарів, тому ви знайдете щось для себе. Байдужою не залишиться навіть найвибагливіша і творча особистість.