Дизайн шпалер: 150 найкращих фото ідей та дизайнерських новинок інтерєрів. Правила стильного оформлення вітальні, кухні, спальні, дитячої кімнати

Дизайн шпалер: огляд стильних рішень для інтер’єру 2022 року. 150 фото-прикладів, варіантів та сучасних комбінацій

Шпалери грають дуже важливу частину в оформленні дизайну інтер’єру квартири або приватного будинку. Підібрати правильні за колірною гамою, візерунком і тоном шпалери це дуже важко.

Потрібно зберігати спільну композицію інтер’єру, підтримувати затишну обстановку та атмосферу в кімнаті, стежити за тим, щоб все поєднувалося та нічого не випадало із загальної картини.

Наступний блок інформації на цю тему має на меті максимально ознайомити вас з даним елементом дизайну інтер’єру, висвітлити головні види та особливості.

Відмінні характеристики сучасних шпалер

Хоч і шпалери є одним з найпоширеніших елементів дизайну інтер’єру, про які, здавалося б, всі вже всі знають, є деякі відмінні характеристики та особливості.

 • По-перше, функціонал та сфера застосування шпалер набагато ширші, ніж уявляють собі звичайні обивателі.
 • Вони задають загальний стиль та обстановку в приміщенні, є найпомітнішим елементом в інтер’єрі.
 • Так само шпалери можуть візуально збільшувати простір в кімнаті, трохи впливати на освітлення.
 • Плюсом шпалер є те, що тренди на них змінюються досить повільно, на відміну від того самого одягу або інших видів моди.
 • Так що можете не хвилюватися, що той дизайн шпалер, який ви вибрали незабаром стане неактуальним і ви витратите кошти та інші ресурси дарма


Шпалери є досить універсальним матеріалом. До того ж, це один із найне витратніших методів покриття стін. Якщо ви будете використовувати ту ж керамічну плитку або інші способи, то можете бути впевнені, що вийде в рази дорожче.

Шпалери виробляються та поставляються на прилавки магазинів будівельних матеріалів вже досить давно. Це призвело до того, що за цей час до такого виробництва підключилася велика кількість компаній у всьому світі.

Кожна компанія хоче створити та привнести щось своє. Всі разом вони скомпонували величезний асортимент подібних товарів, тому ви знайдете щось для себе. Байдужою не залишиться навіть найвибагливіша і творча особистість.

Переваги шпалер

Частково зайшла мова про перевагу шпалер ще в минулому пункті, але ця тема варта окремого, більш детального розгляду.

І так, до плюсів шпалер, як до матеріалу для покриття стін, можна віднести такі параметри:

 • Стикування. Це компонент, який показує наскільки міцно, довговічно та легко матеріал прикріплюється до стін. Шпалери в цьому плані дуже зручні та практичні. Навіть якщо на стінах є невеликі нерівності, шпалери не повинні сильно постраждати. Головне, наносити достатньо клею для шпалер. Достатньо це не означає багато. Якщо переборщити, то можна зайве сильно змочити шпалери, це вкрай негативно позначиться на паперових екземплярах, їх структура буде зруйнована і нормальна стиковка стане неможливою. Загалом, якщо не брати до уваги більш технологічні види, на кшталт склошпалер, на нанесення не повинно витрачати багато сил, часу і матеріалів.
 • Стійкість до вигоряння. Цей пункт особливо важливий у тому випадку, якщо ви живете не у квартирі, а у приватному будинку. Але і для квартирного ремонту пожежна безпека та вогнестійкість відіграє дуже велику роль. Вигоряння – це не тільки стійкість до вогню, цей параметр так само визначає те, як шпалери зберігають свою структуру та довговічність, якщо знаходяться під дією прямих сонячних променів. Цей компонент працює, якщо йдеться про якісні шпалери від перевірених виробників. Якщо купити занадто дешеві та неякісні шпалери, вони навряд чи будуть стійкими до вологи та вигоряння, тому сильно економити на цьому матеріалі не має великого сенсу.
 • Водостійкість. Було розказано про стійкість до вогню та сонця, тепер треба розглянути це зі зворотного природного боку. Більшість шпалер стійки до невеликих попадань води. Зрозуміло, якщо шпалери будуть мокрими і сирими, то рано чи пізно вони почнуть псуватися. Не треба цього припускати. Максимальна взаємодія з водою, яку ви можете допустити, – це протирання поверхні шпалер вологою губкою. Такий косметичний ремонт потрібно робити раз на пару місяців, щоб на шпалерах не накопичувалося багато пилу. Це додасть кімнаті свіжості та збільшить термін, який вам прослужать шпалери.


Види шпалер

Як уже було сказано, за багато років виробництва шпалер виробили купу різних видів цього матеріалу. Важливо не заплутатися у всьому цьому різноманітті, спокійно та розважливо розібратися та вибрати ті шпалери, які підходять саме вам.

Якщо говорити про найпопулярніші та універсальні види шпалер, то до таких можна віднести:

 • Паперові шпалери
 • Акрилові шпалери
 • Вінілові шпалериКожен вид слід описати детальніше.

Паперові шпалери

Найбільш доцільно почати з найпоширенішого виду шпалер. Паперові екземпляри з’явилися найпершими.Їхній головний плюс у демократичній ціні.

Незважаючи на свій приємний зовнішній вигляд, ви можете придбати якісні паперові шпалери навіть не володіючи значним бюджетом.

Основні недоліки криються в поганій стійкості до зовнішніх подразників. Вони досить швидко зношуються під дією сонячних променів та пилу.

Акрилові шпалери

За матеріалом та виробничою технологією дуже схожі на паперові шпалери. Відмінною рисою є зовнішній вигляд. У цих шпалер є спеціальне акрилове напилення.

Воно створює якийсь блиск і додає вишуканості таким шпалерам. За іншими характеристиками цей вид приблизно схожий на паперові екземпляри.


Вінілові шпалери

Це найкращий вид шпалер за співвідношенням ціни та якості. Вінілові шпалери мають дуже міцну структуру, довго зношуються, оснащені спеціальним покриттям для більшої вологостійкості та вогнестійкості.

Єдиний недолік у тому, що покриття таких шпалер на найкраще з погляду екології. Неякісні вінілові шпалери можуть виділяти шкідливі пари в атмосферу.

Але якщо говорити загалом, то це чудовий варіант для якісного оформлення кімнати. Вінілові шпалери універсальні та підійдуть практично під будь-який інтер’єр.

Фото сучасного дизайну шпалер в інтер’єрі