Шпалери синього кольору в інтерєрі: ТОП-200 фото ідей та найкращих варіантів дизайну. Гарні приклади поєднання шпалер зі шторами та меблями

Шпалери синього кольору в інтер’єрі: реальні фото-приклади поєднання та використання холодних синіх відтінків у залі, дитячій, передпокої

При творчому оформленні внутрішнього простору будинку або квартири часто застосовується синій відтінок. Його можна віднести до універсальних кольорів, які можуть застосовуватися в кімнатах будь-якого призначення. Однак велику роль відіграє конкретний відтінок синього, який застосовується у кожному конкретному випадку.

Уся річ у тому, що різні відтінки синього по-різному впливають на психологію людини, диктують зовсім інший настрій та атмосферу. Саме тому дуже важливо правильно використовувати цей колір, щоб він лише допомагав розкрити усі свої найкращі якості, а в деяких випадках допомагав зосередитись, або навпаки відпочити.

Розглянемо особливості впливу цього відтінку на людину в дизайні та як її правильно використовувати.

Вплив синього кольору на людину

Часто в синій обробляють стіни в будь-якій кімнаті. Цей колір відноситься до категорії холодних відтінків, здатних дуже швидко та ефективно заспокоїти людину. Однак велика кількість тонів дозволяє варіювати створюваний настрій залежно від цілей.

У різних випадках рекомендується використовувати різні тони, розглянемо кілька найпопулярніших варіантів.

У кабінеті

При виборі синіх шпалер для обробки домашнього кабінету важливо віддавати перевагу більш насиченим відтінкам цього кольору, але при цьому стежити за тим, щоб він не був надмірно темним і похмурим.

Доведено, що глибокий синій колір допомагає сконцентруватися на роботі, не брати до уваги важливі думки, що особливо важливо для людей з важкою розумовою роботою.Але повністю оформляти кабінет у синій колір не варто. Потрібно розбавити його декількома декоративними елементами яскравих тонів. Це дозволить розвантажити атмосферу і перепочити, коли з’явиться така потреба.

Спальня дитини

Синій колір, як уже було сказано вище, добре вміє заспокоювати. Тому якщо дитина надмірно активна, на неї можна вплинути невеликою зміною обстановки.

У цьому випадку потрібно використовувати розбавлені тони цього кольору, такі як кобальт та індиго.

 • Вони світліші, при цьому позитивно впливають на психіку дітей, змушуючи їх бути менш енергійними, робити нахил на користь споглядання та розкриття своїх творчих талантів.
 • Знову ж таки, не варто повністю всю кімнату оформляти в синьому кольорі.Окремий куточок, наприклад робітник, варто обробити в дещо іншому, темнішому кольорі.Рекомендується використовувати за основу все той же синій, темніші тони в робочій зоні дозволять дитині правильно витрачати свою енергію під час заняття уроками або творчістю.

Вітальні

При оформленні вітальні оптимальним варіантом буде використовувати синій колір як основний, але не єдиний в інтер’єрі. Це пов’язано з тим, що він сприяє розслабленню, в деяких випадках зосередженості.

 • А призначення вітальні криється в приємному проведенні часу в колі сім’ї, прийомі гостей та веселому відпочинку.
 • Саме тому сині шпалери у вітальні рекомендується поклеїти тільки з одного боку, найчастіше це найбільша стіна.
 • Інші стіни рекомендується обробити в іншому, супутньому кольорі, але він має бути більш позитивним.Або, якщо хочеться всі стіни в кімнаті зробити синіми, потрібно використовувати яскраві елементи декору, щоб розбавити обстановку.

Це може бути яскрава рамка для фотографій, яскраві штучні квіти у вазі, настінний годинник, вироби, панно тощо, все залежить від стилю, в якому буде виконана вітальня.

Сині шпалери на кухні

Розробка дизайну інтер’єру для кухні є особливо складним заняттям. Насамперед тому, що необхідно врахувати абсолютно всі деталі, щоб приміщення було спокійним, комфортним, і при цьому мало достатню функціональність та достатню кількість вільного місця.

 • Синій колір чудово підійде для оформлення кухні.
 • Однак найчастіше він представлений у кухонному варіанті у вигляді світлих вінілових шпалер цього відтінку.
 • Доповнюється зовнішній вигляд кімнати кухонним гарнітуром із синіми елементами.

Світлий відтінок синього дозволить створити спокійну атмосферу, що є невід’ємною частиною комфортного прийому їжі.

Поєднання синіх шпалер

Іноді може виникнути потреба поєднати шпалери синього кольору з іншими відтінками в інтер’єрі. Існує кілька безпрограшних варіантів, на які варто звернути увагу при виборі тандему.

Поєднання з білим кольором

Білий колір є практично універсальним, він відмінно підходить для роботи в тандемі абсолютно з будь-якими кольорами. У разі поєднання блакитного та білого з’являється відчуття хмарного неба. Така атмосфера утихомирює та налаштовує на краще, піднімає настрій.

Варто відзначити, що синій відтінок повинен бути домінуючим, щоб вдалося зберегти початковий задум і посил дизайну.

Синій з бежевим

Непопулярний варіант, проте також має місце серед відмінних способів розкрити весь потенціал кімнати.

 • Найчастіше застосовується при оформленні спальних кімнат, тому що обидва ці кольори відносяться до категорії пастельних відтінків та налаштовують на відпочинок.
 • Однак основна відмінність бежевого полягає в тому, що він не звільняє думки, а навпаки, сприяють зосередженню та аналізу дня, що минув перед відпочинком.
 • Саме тому його поєднання із синім кольором є дуже гармонійним не лише зовні, а й за змістом.Тим не менше, використовувати його потрібно з обережністю, кількість того чи іншого кольору в інтер’єрі потрібно підбирати індивідуально, враховуючи переваги.

Синій із сріблястим

Той випадок, коли другий колір не виступає у ролі другого плану, а необхідний лише як доповнення до основного відтінку.Як основне покриття використовуються сині шпалери, а за допомогою обробки сріблястого кольору вдасться створити атмосферу казки та чарівництва. Такий дизайн рекомендується при оформленні дитячих спальних кімнат.

Сріблястий колір може бути виражений не тільки як декоративні елементи, а й у вигляді обробки меблів, окремих елементів інтер’єру.

Фото шпалер синього кольору в інтер’єрі