Поклейка шпалер своїми руками: інструкція та поради професіоналів, як поклеїти паперові, флізелінові, вінілові шпалери на стіну та в кутах

Поклейка шпалер своїми руками: покрокова технологія для новачків, як правильно клеїти флізелінові, паперові та вінілові шпалери

Коли людина вирішує зробити ремонт самостійно, не вдаючись до послуг професіоналів, найчастіше свій вибір вона зупиняє на обклеюванні стін шпалерами. Це найпростіший і найдоступніший спосіб перетворити приміщення.

До того ж поклеїти шпалери не складе особливих труднощів, а вибір матеріалу настільки великий, що часом і не знаєш, на чому зупинитися. Але, все ж таки, варто підійти до цієї справи серйозно, щоб результат радував вас не один рік. Найголовнішим у цьому процесі є підготовка стін.

Підготовчі роботи

Для початку потрібно розуміти, в якому стані ваші стіни. Якщо ви демонтуєте житлове приміщення, насамперед слід позбавитися старих шпалер. Потім перевірте нерівності на стінах, якість укладання проводки і за потреби за допомогою шпаклівки замаскуйте всі дефекти.

  • Якщо шпалери клеяться у новій квартирі, потреба в цьому відпадає. Але додасться роботи в іншій області.
  • У новій квартирі необхідно демонтувати віконні отвори, зробити стяжку підлоги та привести стелю у закінчену фазу.
  • Після цього можна приступати до обклеювання шпалерами. Потім, при обох варіантах, загрунтуйте стіни та нанесіть шар гіпсового розчину або сухої штукатурки.
  • Зверніть увагу, що приміщення з підвищеною вологістю не покривають розчином, що містить гіпс.
  • Потім шар штукатурки потрібно ретельно затерти або нанести шар шпаклівки.

Якщо стіна виконана з гіпсокартону, шпаклівка потрібна обов’язково. Тепер наноситься ґрунтовка для зчеплення шпалер зі стінами. Це може бути звичайний клей, розведений за технологією та нанесений на стіну.