Шпалери в смужку: реальні фото приклади гарних поєднань та варіантів комбінування смугастих стін в інтерєрі сучасних кімнат

Шпалери в смужку: вибираємо вертикальні або горизонтальні смуги + поради щодо комбінування та створення нестандартного дизайну

Шпалери в смужку вважаються класикою. Це чудовий універсальний варіант. Смугасті шпалери можна поклеїти не лише у кімнаті класичного стилю.

Існує величезна різноманітність дизайнів, незважаючи на простоту ідеї. Вибрати свої шпалери у смужку зможе кожен.Переваги в смужку

Для більшості людей малюнок у вигляді смуг є простим та зрозумілим. Саме його схвалять як діти, так і люди похилого віку. Він виглядає легко та цікаво одночасно. В інтер’єрі часто смуги використовують для зорового збільшення простору.

Елементарною парою до однотонного полотна стане саме варіант зі смужками. Такий малюнок можна використовувати як основу або декоративну частину оздоблення. Смугастих дизайнів існує безліч, їх вдасться підібрати до будь-якого стилю інтер’єру.

Список позитивних якостей шпалер з таким малюнком можна продовжувати ще довго, але й на цьому зрозуміло, що варіант вартий уваги.

Види смужок на шпалерах

Геометрія у вигляді смужок сприятливо відбивається на інтер’єрі. Лінії можуть розташовуватися у різному напрямку. Вибір часто залежить від ефекту, який має варіант.
Поздовжні смужки

Це найбільш класичний варіант смугастого візерунка. Такі лінії добре впливають на зорове сприйняття кімнати у висоту. Приміщення з такими шпалерами здається вищим.

Варіант ідеальний для кімнат із низькими стелями або стилів, що потребують великої висоти стін. Рівень корекційних здібностей таких смужок залежить від колірної гами шпалер.

Поперечні лінії

Дія горизонтальних смужок відрізняється від вертикального аналога. Вони з успіхом зорово розширюють площу кімнати. Варіант ідеальний для вузької конфігурації, але достатньою висотою стелі.

Якщо вертикаль приміщення занижена, то поперечні, особливо широкі, смужки посилять ситуацію.


Діагональні смужки

Незвичайний варіант розташування ліній малюнку. Такий дизайн виглядає свіжо та цікаво, вважається стильним рішенням. Діагональні смуги краще використовувати на стінах неправильної геометрії.

Не рекомендується обклеювати всю кімнату такими шпалерами. Вони неоднозначно впливають на сприйняття реальності.

Особливості вибору смугастого дизайну

Незважаючи на зовнішню простоту смужок як малюнок, існує різноманітність дизайну таких шпалер. Різниця полягає в розмірі, куповості розташування ліній, присутності додаткових елементів.


Широкий розмір

Широкі смуги найбільш потрібні. Їх можна використовувати у приміщенні будь-якого розміру. Варіант не бажано вибирати для маленької кімнати з низькою стелею. У просторому приміщенні широкі смужки розкриються найкраще.

Вузький формат

Для використання вузьких смужок немає перешкод за розміром та конфігурацією приміщення. У цьому треба уважно продумувати всю обстановку. У кімнаті зі шпалерами у вузьку смужку має бути мінімум предметів.

До уваги беруть не тільки декор, а й меблі. Обережніше треба продумувати колірну схему. Високий ризик створити строкатість від якої рябить в очах.

Різниця кольорів

Смужка – це малюнок, який так чи інакше відрізняється від фону. Найчастіше це виділення ліній кольором. Універсальний варіант: використання світлішого або темнішого тону, що гармонує з базою.

Смуги можуть бути намальовані будь-яким кольором. Використання кількох відтінків на єдиному полотні є складним варіантом, що потребує підвищеної уваги.

Присутність додаткових елементів

На додаток до смужок можуть бути додані будь-які інші елементи. Квіти підійдуть для кімнат у сільських стилях. Варіант також використовують для оформлення дитячих, легких спалень та віталень. Орнамент може бути у вигляді кольорів, а й різних вензелей, геометричних фігур.

Текстурні смуги

Такі смужки виглядають легко. Шпалери подібні до однотонних полотнів, але відрізняються більшою виразністю. Варіант лише на перший погляд здається простим та спокійним. Смуги, що виступають, можуть викликати напругу. Дизайну вони надають динаміки та стилю.

Блискучі лінії

Варіант у дусі класики. Від конфігурації та формату самих смуг багато що залежить. Блиск приносить ефект шику, динамічності. Шпалери зі смужками такого вигляду виглядають дорого та цікаво, але варіант підійде не для кожного інтер’єру.

Колірні рішення

Смугасті шпалери, навіть із вмістом однакових за форматом та розташуванням елементів, будуть по-різному виглядати при оформленні в неоднакових фарбах. Універсальними є шпалери в смужку світлих відтінків.

  • Найчастіше це біле тло і неяскраві, нейтральні або пастельні смужки.
  • Можливий варіант зворотної пропорційності. Такі шпалери підійдуть для будь-яких кімнат.
  • З ними не складно створити гармонійний інтер’єр. Темні та яскраві рішення більш вимогливі до навколишнього оточення.
  • При виконанні шпалер у двох різних кольорах треба розуміти, що в інтер’єр можна додати максимум 1 додатковий відтінок.

Найбільш помітно виглядають смугасті шпалери в чорно-білому кольорі, варіації з включенням червоного та інших яскравих кольорів. Таке оздоблення краще використовувати виключно як акцент.

Текстиль для кімнати зі смугастими шпалерами

Оформивши стіни шпалерами в смужку, часто виникають питання щодо відповідного текстилю. Вибір залежить від дизайну оздоблювального матеріалу, а також загальної стилістики кімнати.

Найпростіше підібрати текстиль до шпалер світлих тонів. Аксесуари можуть гармоніювати зі шпалерами. В такому випадку вийде спокійна ситуація.

Текстиль можна наділити роллю акценту, вибравши яскраві або насичені тони. Коли йдеться про шпалери з яскравим, нестандартним дизайном, то вибір зробити складніше.

Шпалери в смужку стануть відмінним рішенням для різних інтер’єрів. Вони легко впишуться в простір вітальні, дитячої, передпокою та кімнат з іншим призначенням. Існують різні смугасті дизайни, вибір відкриває великі можливості, які неможливо недооцінювати.


Фото шпалер в інтер’єрі