Які види існують і що потрібно враховувати при виборі шпалер? Характеристики, плюси та мінуси, класифікація шпалер, дизайн

Шпалери для стін: каталог з найкращими ідеями оформлення інтер’єру, 115 фото. Види шпалер, підбір кольору та стилю для обробки різних кімнат

Шпалери є одним з найбільш популярних видів оздоблювального матеріалу для стін. До плюсів використання подібного покриття відносять велику різноманітність моделей, різних за якісним складом, рельєфом, зображенням, розмірами, практичними характеристиками.

Крім того, деякі типи покриттів можна використовувати на кухні, оскільки їхня поверхня легко очищається від бруду та жирного нальоту. Деякі сучасні моделі відмінно підійдуть для ванної кімнати, тому що абсолютно не вбирають вологу, і мають стійкість до патогенного грибка.

Правила оптимального вибору

Зважаючи на величезний асортимент покриттів для стін, зробити вибір буває непросто, враховуючи особливості інтер’єру кожної кімнати.

Існує кілька критеріїв, які дозволять підібрати найбільш підходящий варіант:

  1. При виборі шпалерного полотна слід враховувати призначення приміщення. Наприклад, для спальні або дитячої кімнати краще використовувати натуральні та безпечні покриття, що не виділяють токсичної пари та домішок.
  2. Рівень вологості у приміщенні відіграє важливу роль.Наприклад, для ванної кімнати та санвузла не підійдуть прості паперові полотна, які схильні до гниття та впливу патогенних мікроорганізмів.
  3. Варто враховувати необхідність проведення вологих прибирань стін, що дуже актуально для кухонної зони. У таких ситуаціях слід віддати перевагу шпалерам, що миються, або рідкому покриттю, з якого легко можна зняти бруд і наліт, що утворився.
  4. На практиці грає величезне значення розташування вікон, їх кількість та розмір. Яскраві сонячні промені за тривалого впливу можуть зіпсувати малюнок, призвести до вицвітання фарб на полотні.
  5. Любителям сучасних напрямків дизайну необхідно оцінити можливість комбінування різних покриттів між собою (шпалери зі шпалерами, шпалерні полотна з вітражними фарбами, шпалери з цегляною кладкою).
  6. Пожежна безпека полотна є важливою для всіх сімей. Деякі виробники використовують просочення матеріалів антипіренами, що перешкоджає спалаху покриття.


Не варто забувати і про такі параметри, як ширина шпалерної стрічки, характер зображення. Деякі моделі шпалер кріпляться на стіну у вигляді єдиного пласта, інші вимагають детального співвіднесення малюнка на сусідніх смугах.