Які види існують і що потрібно враховувати при виборі шпалер? Характеристики, плюси та мінуси, класифікація шпалер, дизайн

Шпалери для стін: каталог з найкращими ідеями оформлення інтер’єру, 115 фото. Види шпалер, підбір кольору та стилю для обробки різних кімнат

Шпалери є одним з найбільш популярних видів оздоблювального матеріалу для стін. До плюсів використання подібного покриття відносять велику різноманітність моделей, різних за якісним складом, рельєфом, зображенням, розмірами, практичними характеристиками.

Крім того, деякі типи покриттів можна використовувати на кухні, оскільки їхня поверхня легко очищається від бруду та жирного нальоту. Деякі сучасні моделі відмінно підійдуть для ванної кімнати, тому що абсолютно не вбирають вологу, і мають стійкість до патогенного грибка.

Правила оптимального вибору

Зважаючи на величезний асортимент покриттів для стін, зробити вибір буває непросто, враховуючи особливості інтер’єру кожної кімнати.

Існує кілька критеріїв, які дозволять підібрати найбільш підходящий варіант:

 1. При виборі шпалерного полотна слід враховувати призначення приміщення. Наприклад, для спальні або дитячої кімнати краще використовувати натуральні та безпечні покриття, що не виділяють токсичної пари та домішок.
 2. Рівень вологості у приміщенні відіграє важливу роль.Наприклад, для ванної кімнати та санвузла не підійдуть прості паперові полотна, які схильні до гниття та впливу патогенних мікроорганізмів.
 3. Варто враховувати необхідність проведення вологих прибирань стін, що дуже актуально для кухонної зони. У таких ситуаціях слід віддати перевагу шпалерам, що миються, або рідкому покриттю, з якого легко можна зняти бруд і наліт, що утворився.
 4. На практиці грає величезне значення розташування вікон, їх кількість та розмір. Яскраві сонячні промені за тривалого впливу можуть зіпсувати малюнок, призвести до вицвітання фарб на полотні.
 5. Любителям сучасних напрямків дизайну необхідно оцінити можливість комбінування різних покриттів між собою (шпалери зі шпалерами, шпалерні полотна з вітражними фарбами, шпалери з цегляною кладкою).
 6. Пожежна безпека полотна є важливою для всіх сімей. Деякі виробники використовують просочення матеріалів антипіренами, що перешкоджає спалаху покриття.


Не варто забувати і про такі параметри, як ширина шпалерної стрічки, характер зображення. Деякі моделі шпалер кріпляться на стіну у вигляді єдиного пласта, інші вимагають детального співвіднесення малюнка на сусідніх смугах.

Особливості паперових шпалер

Найпростішими та затребуваними видами шпалерного полотна є паперові покриття.Залежно від особливостей виробництва такі матеріали можуть бути одношаровими або мати два шари.

На дуплексах (другий варіант) досить часто є тиснення у вигляді малюнка, орнаменту або персонажа для дитячих спалень. Крім того, подібні типи покриття відрізняються вираженою міцністю, на відміну від одношарових шпалер.

Серед переваг застосування слід зазначити:

 1. Низька вартість.
 2. Можливість швидкої заміни та заміни однієї смуги при пошкодженні покриття.
 3. Папір відноситься до екологічно чистих матеріалів, які можна використовувати в кімнаті людини з алергією, бронхіальною астмою.
 4. Паперові шпалери чудово «дихають», що забезпечує якісну циркуляцію повітря.


Однак папір легко рветься, не витримує впливу вологи. Крім того, як одношарове, так і двошарове покриття схильне до розвитку патогенного грибка, що обмежує області застосування.

Вінілові шпалери в інтер’єрі

Наступні за частотою використання шпалери – це покриття на основі вінілу. Всі вінілові шпалери мають два шари, але склад внутрішнього шару буває різним (папір чи флізелін). Полівінілхлорид наноситься зверху і виконує декоративну функцію.

До плюсів вибору такого матеріалу відносять:

 • Достатньо тривалий термін експлуатації.
 • Прості правила догляду за покриттям. Дані типи матеріалів відносяться до шпалер, що миються, що дозволяє використовувати їх у ремонті кухні, ванної кімнати або санвузла.
 • Завдяки наявності двох шарів, такі матеріали чудово приховують дефекти та нерівності на стінах.
 • Декоративне зовнішнє покриття має стійкість до яскравих променів сонця, механічних пошкоджень, зносу.


Незважаючи на велику кількість переваг, всі вінілові шпалери мають і недоліки. ПВХ не дозволяє підлягає поверхні «дихати», при випадковому загорянні виділяє у повітря токсичні домішки. Крім того, часте використання обмежує високу ціну на матеріал.

Шпалери зі скловолокном

Одна із новинок, яка швидко знайшла своїх покупців, це шпалери зі скловолокном. Такі покриття відносяться до найбезпечніших для людини.Матеріал не виділяє токсичних речовин, забезпечує достатню циркуляцію повітря в приміщенні, має стійкість до вологи та горіння.

Крім того, особлива структура скловолоконних шпалер надає оздоблювальному матеріалу міцності.

Покриття стійке до зношування, і має максимальний термін служби. Єдиний мінус полягає у високій вартості, яка окупається гарантованою якістю.Особливості рідких шпалер

Прекрасний варіант для облаштування кухні, ванної чи санвузла – це рідкі шпалери. Такі покриття виготовляються на основі клеючого складу, до якого додають папір, фарби та інші декоративні елементи.

До плюсів вибору такого матеріалу відносять:

 1. Прості умови нанесення.
 2. рідкі шпалери мають густу консистенцію, яка відмінно лягає на будь-яку поверхню.
 3. Гарні показники адгезії.
 4. Склад здатний маскувати будь-які дефекти, що часто використовуються на практиці.
 5. Цей склад відноситься до екологічно чистих покриттів.
 6. При необхідності покриття легко зняти.


Серед мінусів слід відзначити невеликий вибір колірної гами.Декоративний вид вдається отримати саме за рахунок домішок ниток, шматочків паперу або пігментів, що фарбують.

Бамбукові та пробкові покриття

Один із найдорожчих типів оздоблювального матеріалу – це шпалери на основі пробки або бамбукового полотна.

Серед переваг покриття необхідно виділити:

 • Такі склади не здатні викликати алергічні реакції, тому можуть застосовуватися для оформлення кімнат дітей.
 • Крім того, готове полотно стійке до впливу вологи та розвитку патогенних мікроорганізмів.
 • Зовнішній вигляд порадує будь-якого власника. З пробкового покриття можна створити оригінальне панно на одній із стін.
 • І пробка, і бамбук створюють на стіні додаткову теплоізоляцію, а також захищають від шуму.


Єдиним недоліком є ​​висока вартість, і, звичайно, мінімальна кількість кольорів та відтінків.

Фото кращих шпалер для стін