Темні шпалери для стін (150 фото): правила дизайну та поєднання відтінків в інтерєрі вітальні, кухні, спальні, передпокої

Темні шпалери для стін: гарні варіанти комбінування темних та світлих шпалер для оригінального дизайну кімнати, 150 фото

Інтер’єр житлових приміщень зазвичай асоціюється зі світлими стінами, які символізують спокій, чистоту та затишок. У сучасних стилях оформлення будинку широко використовується різноманітна палітра кольорів та відтінків, у якій знаходиться місце для темних шпалер.

Без необхідного досвіду в оформленні інтер’єрів темний фон стін може сприяти важким та неприємним відчуттям від атмосфери приміщення, але дотримання пропорцій та гармонійних комбінацій допомагає дизайнерам створювати справжні шедеври.

Особливості використання темних шпалер

Вибір будь-яких шпалер повинен спиратися на індивідуальні особливості приміщення, меблів та інших параметрів. Для темних шпалер є свої правила використання, яких необхідно дотримуватися, щоб досягти найбільшого естетичного ефекту.

Приймаючи рішення про купівлю темних шпалер, слід звернути увагу на розміри та геометричну форму кімнати. У невеликій спальні, дитячій або кабінеті темні стіни можуть зорово зменшити і без того малі габарити простору.

Щоб створити гармонійну та затишну атмосферу в кімнаті, необхідно продумати поєднання темної рами стін із наповненням зі світлих плям меблів та текстилю.

 • Найбільш темне заповнення стіни має знаходитися навпроти вікна, щоб вдень робити обстановку вільнішою.
 • Вечірнє освітлення треба розташувати так, щоб воно рівномірно висвітлювало все приміщення по периметру.
 • При оформленні стін темним кольором, необхідно вибирати меблі та штори з світлішим відтінком.
 • Стеля в такому інтер’єрі має бути строго контрастною і оформленою в сліпуче білому тоні.

< src="/wp-content/uploads/qwr_14699.jpg">

Якщо не дотримуватись цих рекомендацій, то інтер’єр сприйматиметься психологічно важко.

Колір та стиль шпалер

Для бажаючих створити оригінальний інтер’єр із темними шпалерами, треба враховувати, що доречні у просторій вітальні чи спальні кольори стін можуть виявитися надто важкими для дитячої кімнати. До оформлення ігрової та інших дитячих приміщень слід ставитись обережно та продумувати інтер’єр з урахуванням сприйняття обстановки дитячою психікою.

Для сучасної вітальні або їдальні в класичному стилі підійдуть коричневі та бордові відтінки. Для мінімалізму та техно-стилю характерні поєднання сірого, чорного та сріблястого кольорів. Хай-тек та екологічний стиль виражаються через природні зелені та коричневі тони, з квітчастими плямами, що нагадують яскраві луки.

 • При використанні темних шпалер з яскравими орнаментами або квітковими малюнками добре чергувати їх з підібраними по одному з основних тонів, однотонними вставками.
 • Незвичайно та благородно виглядають приміщення у стилі модерн, де чорний колір шпалер гармонійно поєднується із золотим. Малюнок, що імітує чорну цеглу, органічно доповнить інтер’єр квартири-студії у стилі лофт.Види шпалер для стін

Шпалери для стін випускають декілька видів, які відрізняються за щільністю, якістю та фактурою матеріалу.

З наявної у продажу шпалерної продукції вибирати можна з наступних типів:

 • Паперові, екологічно чисті, але недовговічні.
 • Вінілові, миючі та стійкі до стирання.
 • Флізелінові, що мають яскраві кольори та довговічність.
 • рідкі, для нанесення яких треба працювати шпателем.
 • Фотобої, що створюють потрібний акцент і настрій в інтер’єрі.


Найчастіше в сучасних інтер’єрах зустрічаються флізелінові та вінілові шпалери, оскільки вони легко кріпляться на стіни і мають гарні експлуатаційні характеристики.

Колір шпалер та призначення кімнати

Матовий синій колір або поєднання відтінків сірого надають відчуття спокою та захищеності. Вони успішно можуть застосовуватися для оформлення спальні, у поєднанні з теплими плямами килима, меблів та штор.

Фіолетовий тон на стінах спальні зробить це приміщення чарівним і нагадує про його призначення для відпочинку.

 • З темних відтінків, допустимих для дитячої кімнати, можна вибрати салатові та помаранчеві шпалери, але активно розбавити їх світлішими меблями.
 • Червоні, коричневі та бордові тони добре підійдуть для пишно обставленої вітальні або їдальні, де люди збираються разом для активного відпочинку.
 • Великі простори меблів та представницьких аксесуарів допоможуть знизити агресивність червоного кольору та надати благородні нотки оформленню інтер’єру.


Виразність обстановки можна створити, покривши одну зі стін просторої вітальні шпалерами темно-синього кольору, а решту стін виконавши в блакитних або бірюзових тонах.

У камінному залі, оформленому з використанням природного каменю, дерева або штучних матеріалів, що імітують натуральні, добре виглядають темно-зелені шпалери, що гармонують із природною тематикою.

Оригінальні інтер’єри з темними шпалерами

Найбільше в будинках і квартирах найбільшою кімнатою є вітальня або їдальня, де можна успішно застосовувати темні шпалери, без побоювання зменшити візуальні параметри приміщення.

Велика площа та універсальне призначення вітальні відкриває простір для експериментів та бажання створити незвичайний інтер’єр. У загальній кімнаті доречно використовувати будь-яку гаму відтінків стін, меблів та аксесуарів.

 • В темних тонах можна виконати лише одну стіну, де розташований камін або куточок відпочинку зі світлим оббивним матеріалом.
 • Інші три стіни при цьому виконуються в тому ж кольорі, але з іншим малюнком і на кілька тонів світліше.
 • Уміле поєднання візерунків на стінах та оббивці меблів у їдальні може виглядати чарівно та чарівно.
 • Глядно розширить приміщення поділ стін на різні відтінки по горизонталі, коли темніший низ виконує призначення панелей.


Особливості незвичайного планування можна підкреслити, якщо вибрати шпалери з одним загальним основним кольором і темнішим тоном позначити тіні від колон, арок, пілястр, ніш та інших архітектурних особливостей інтер’єру.

Використання темних шпалер у дизайні інтер’єру може стати свідченням витонченого смаку господарів, якщо дотримуватися міри, а також виходити з особливостей приміщення, його розмірів та розташування по сторонах світла.

Фото темних шпалер для стін