Темні шпалери для стін (150 фото): правила дизайну та поєднання відтінків в інтерєрі вітальні, кухні, спальні, передпокої

Темні шпалери для стін: гарні варіанти комбінування темних та світлих шпалер для оригінального дизайну кімнати, 150 фото

Інтер’єр житлових приміщень зазвичай асоціюється зі світлими стінами, які символізують спокій, чистоту та затишок. У сучасних стилях оформлення будинку широко використовується різноманітна палітра кольорів та відтінків, у якій знаходиться місце для темних шпалер.

Без необхідного досвіду в оформленні інтер’єрів темний фон стін може сприяти важким та неприємним відчуттям від атмосфери приміщення, але дотримання пропорцій та гармонійних комбінацій допомагає дизайнерам створювати справжні шедеври.

Особливості використання темних шпалер

Вибір будь-яких шпалер повинен спиратися на індивідуальні особливості приміщення, меблів та інших параметрів. Для темних шпалер є свої правила використання, яких необхідно дотримуватися, щоб досягти найбільшого естетичного ефекту.

Приймаючи рішення про купівлю темних шпалер, слід звернути увагу на розміри та геометричну форму кімнати. У невеликій спальні, дитячій або кабінеті темні стіни можуть зорово зменшити і без того малі габарити простору.

Щоб створити гармонійну та затишну атмосферу в кімнаті, необхідно продумати поєднання темної рами стін із наповненням зі світлих плям меблів та текстилю.

  • Найбільш темне заповнення стіни має знаходитися навпроти вікна, щоб вдень робити обстановку вільнішою.
  • Вечірнє освітлення треба розташувати так, щоб воно рівномірно висвітлювало все приміщення по периметру.
  • При оформленні стін темним кольором, необхідно вибирати меблі та штори з світлішим відтінком.
  • Стеля в такому інтер’єрі має бути строго контрастною і оформленою в сліпуче білому тоні.

< src="/wp-content/uploads/qwr_14699.jpg">

Якщо не дотримуватись цих рекомендацій, то інтер’єр сприйматиметься психологічно важко.