Фотошпалери у сучасному інтерєрі: найкращі фото приклади та поєднання. Поради щодо вибору, актуальні варіанти в оформленні інтерєру

Фотошпалери у сучасному інтер’єрі: вітальні, спальні, передпокої чи дитячої. Огляд красивих ідей використання у дизайні

В інтер’єрі будинку фотошпалери стали модними у пострадянські дев’яності роки. У багатьох квартирах на стінах можна було бачити великі пейзажі – зображення озер, осінніх берез чи пальм на березі океану.

Але такі шпалери перебудовного зразка не дуже довго протрималися. Причиною тому була невисока їхня якість. На них легко залишалися плями, вони вигоряли та стирали, – словом зарекомендували себе як недовговічні.

У сучасних матеріалів значні плюси порівняно з їхніми попередниками. Вони відрізняються світло- і вологостійкістю, а також чудовою якістю зображення: технічний прогрес послужив удосконаленню фотопокриттів. Особливо сьогодні вражають реалістичністю фотошпалери 3Д, фрески. До того ж, готові покриття існують у великому асортименті, на різний смак. А ще є можливість замовити ексклюзивну «картину». Допустимо, перші мистецтва сина, доньки, онуків.

Здатність покращити якість сприйняття – створити позитивний настрій, зорово збільшити кімнату, зонувати простір – призводить нині до зростання популярності фотошпалер серед інших оздоблювальних матеріалів.

Фотошпалери для сучасної вітальні

Це найбільш популярне застосування великих фотографічних зображень у дизайні будинку. Вітальня – місце для прийому гостей, збору сім’ї, місце відпочинку, дружніх розмов, чаювання.

Допустимі тут будь-які рослинні зображення, міські пейзажі та інше, що тішить око. Однак їх не повинні закривати ні меблі, ні телевізор, жодні інші речі.


Що найчастіше поміщають на стіни вітальні? Ось далеко не повний список.

 • Різнопланові картини природи.
 • Натюрморти, інші зображення із зеленню, квітами, репродукції знаменитих художників.
 • Тварини на лузі, стоси дров, сніпа хліба в полі та інші сільські пейзажі.
 • Портрети кінозірок, відомих естрадних виконавців.
 • Архітектурні споруди, абстрактна архітектура; монохромний друк.


Сучасний інтер’єр вітальні іноді створюють способом обклеювання двох стін: так, що кут зорово не спостерігається. І створюється відчуття перебування поза приміщенням.А скажімо, на березі гірського озера! У деяких випадках вирішуються навіть на кругове обклеювання стін, щоб створити ілюзію перебування, наприклад, у саду.

Фотографічні шпалери в спальню

Тут потрібні зображення, які сприятимуть релаксації, спокійному відпочинку. Найчастіше вибір падає на краєвиди природи. Чудово впишуться в кімнату для сну троянди, клематиси, півонії та інші чудові квіти. Цілком підійдуть абстрактні орнаменти, геометрія.

 • Якщо спальня дивиться вікнами на північ, то бажано підібрати, скажімо, лісовий пейзаж із присутністю сяйва сонця. “Південні” спальні можна “остудити” зображенням водної гладіни в холодних тонах.
 • Маленьку спальню можна зорово збільшити панорамними, перспективними (передаючими 3-мірність) зображеннями.Шпалери мають як над ліжком, так і навпроти спального місця. Іноді оформляють ними двері або шафи. Найефектніший (але водночас дорогий) варіант у вітальню та спальню – це текстильні фотошпалери (виконані на полотні, льоні, віскозі, шовку).

Особливий шик можуть надати приміщенням так звані текстурні шпалери: що імітують текстуру інтер’єрної штукатурки.

Фотошпалери для дитячої кімнати

У кімнату для дитини кращі яскраві покриття, які можна розмістити і в ліжковій, і в ігровій зоні. Для малюків – із зображеннями тварин, казковими героями.

Для старших хлопчиків – з технікою (літаки, машини, кораблі), для дівчаток – з популярними ляльками, феями або з милими кошенятами та цуценятами.Покриття краще повітропроникні – паперові. І нехай термін служби у них не дуже довгий: діти підростають швидко, і антураж все одно треба буде міняти.

Фотошпалери на кухні

Найчастіше в цьому приміщенні фотополотно розміщують у зоні обіднього столу: або закриваючи стіну повністю, або частково.

На ньому можуть «розташовуватися» натюрморти із фруктами, кава з тістечками, апетитний хліб. Окрім «їстівної» теми, доречні чудові види природи, квіти, тварини. Сучасний дизайн також пропонує геометричні, абстрактні малюнки.

В умовах підвищеної вологості та перепаду температур тут актуальні фотошпалери з поверхнею, що ламінує: вони можуть служити до п’ятнадцяти років.Добре підходять водовідштовхувальні, дуже міцні, антигрибкові вінілові фотошпалери з флізеліновою основою. Для кухонних фартухів підійдуть фотошпалери, що самоклеяться.

Фотошпалери до передпокою

Тут хороші, наприклад, сюжети з висоти, види з перспективою вулиці. Популярні нині рослинні принти, квіти, фрукти. Залишаються затребуваними шпалери, що імітують натуральні матеріали: цегла, камінь, дерево (особливо якщо передпокій оформляється в таких стилях, як лофт).

Можна наклеїти і дизайнерські полотна, наприклад, із зображенням полиці із взуттям.

 • Як правило, фотошпалери розміщують навпроти вхідних дверей.
 • Не завжди вони займають всю площу від підлоги до стелі.
 • Модно, наприклад, поміщати їх у ніші, обрамляючи молдингом.
 • Іноді оформляють як картину в рамці.

Бажано, щоб це теж були міцні зносостійкі покриття: такі, як для кухні.

Фотошпалери на стелю

Тематика зображень, залежно від призначення приміщення, може бути різною: наприклад, пов’язана з небом, космосом (спальня) або казковими сюжетами (дитяча).

Завдяки сучасним технічним досягненням, у просторих приміщеннях стелю можна оформити з об’ємним зображенням – за допомогою 3Д-фотошпалер. Більше того, вони можуть бути флуоресцентними, тобто вдень виглядають просто як об’ємні, а вночі від них виходить ніжне світло.

Підбираючи фотошпалери для свого будинку з величезного на сьогоднішній день асортименту від виробників, необхідно враховувати (крім їх тематики та текстури) питання колірної поєднання з навколишніми покриттями: фотозображення повинні гармоніювати з ними. І в цілому відображати стиль, «вписуватись» в антураж житла.

Фото фотошпалер у сучасному інтер’єрі