Дизайн кухні-вітальні: огляд кращих рішень суміщення, зонування та планування кухні-їдальні та вітальні кімнати (125 фото ідей)

Дизайн кухні-вітальні: основні методи зонування та суміщення кухні із залом. 125 фото готових проектів у сучасному стилі

Виконання кухні, поєднаної з вітальнею, користується популярністю. Це рішення для динамічних людей, які прагнуть єднання з сім’єю.

Варіант відмінно підходить тим, хто має скромну площу житла. Існує багато способів та секретів оформлення кухні-вітальні, спрямованих на забезпечення гармонійного результату.

Головні принципи оформлення кухні-вітальні

Для отримання красивого та комфортного простору не треба докладати багато зусиль. Досить дотримуватися простих рекомендацій, які дають дизайнери.


Правила зонування кухні та вітальні

Намагаючись створити оптимальну кухню-вітальню, багато хто чомусь прагне строго розмежувати зони з різним функціональним призначенням. У результаті виходить єдина кімната, «зліплена» зі шматків. Загальна картина у такому просторі вимальовується слабо.


Це головна помилка невмілих оформлювачів.Для кращого результату вдалим буде виконання інтер’єру в єдиному стилі. Простір з’єднують, а не розмежовують. Поділ зон виконують умовно та обережно.


Особливості використовуваної колірної гами

В об’єднаному просторі дизайнери рекомендують використовувати світлі або нейтральні фарби. Тут не повинно бути складне змішування відтінків. Чим простіше колірна схема, тим краще.

 • Не обов’язково зупинятися на білому як основа. Базовим може стати будь-який відповідний колір.
 • Додавати до нього відтінки треба обережно. Не можна використовувати більше трьох провідних кольорів.
 • Від надміру яскравих відтінків, навіть як акценти, краще відмовитися.

Вони максимально привертають увагу, при неправильному розташуванні швидше виявлять недоліки, ніж підкреслять переваги інтер’єру.

Вибір стилістики дизайну

У кухні-вітальні важливо використовувати єдиний стиль для оформлення всіх зон. Перевагу при виборі напрямку краще віддати мінімалізму. Невелика заповненість простору дасть відчуття порядку.

 • Не обов’язково зупинятися на традиційному мінімалізмі.
 • Можливий вибір класики, лофта, скандинавського чи середземноморського стилю.
 • Орієнтуються не тільки на концепцію напряму дизайну, але й нюанси приміщення, що є.


Особливо обережно треба діяти у просторах невеликої площі.

Правильна організація освітлення

Важливу роль правильному сприйнятті простору грає організація висвітлення. З його допомогою треба не тільки створити комфортну обстановку для кожної функціональної зони, але й одночасно розмежувати, а також поєднати простір.

Тут мало традиційного природного світла та центральної стельової люстри. Найкращим рішенням буде встановлення невеликих освітлювальних приладів по периметру. Вони мають бути виконані у єдиному стилі, давати схожі потоки світла. Правильніше передбачити можливість автономного керування кожною зоною.


Нюанси вибору меблів

Для обстановки кухні-вітальні важливо використовувати меблі, які створюватимуть цілісну картину. Не обов’язково купувати все єдиним гарнітуром та й зробити це складно. Від виготовлення предметів обстановки на замовлення також можна відмовитись.

При правильному підході меблювання створити відчуття єдності простору нескладно.

 • По-перше, працюють із кольором. За основу беруть дерево однієї породи або ґрунтуються на інших аналогічних факторах.
 • По-друге, захаращувати простір не можна. У результаті має створюватися враження єдності, що не порушує простору.


Приклади обробки суміщеного інтер’єру

Для виконання ремонту зони кухні та вітальні частіше використовують різні оздоблювальні матеріали. Це зумовлено специфікою кожної із цих ділянок єдиного приміщення.

 • Для створення гармонійного інтер’єру важливо правильно поєднати різницю матеріалів обробки.
 • Найчастіше з’єднати варіанти виходить за допомогою кольору. Використовують однакові або близькі відтінки.
 • Якщо в одній із зон є візерунки, малюнки, комбінації кольорів, то в сусідній частині загальної кімнати необхідно зробити аналогічне оформлення.

За допомогою оздоблювальних матеріалів вдасться не тільки об’єднати частини приміщення в єдине ціле, але й розмежувати різні функціональні зони, але робити це треба обережно.

Найкращі способи поділу простору

У кухні-вітальні доведеться не лише з’єднувати, а й розділяти простір. Робити це треба акуратно. Існує безліч розв’язків цього завдання. Зовсім не обов’язково наявність дверей, щоб зона кухні та вітальні залишилися відокремленими.

Для мети поділу можна використовувати:

 • Різницю оздоблювальних матеріалів;
 • Меблі на межі зон;
 • Імітаційні перегородки (ширми, штори).

Нерідко зустрічається оформлення різних зон за допомогою арки або подіуму. Розділ також виконують за допомогою освітлення, різниці кольору. У будь-якому випадку це треба обережно. Важливо поділити зони, але не порушити єдність простору.

Рішення для великого та маленького простору

За допомогою поєднання різних функціональних приміщень не тільки віддають данину моді. Часто це спосіб досягти певних цілей. Завдання такого кроку можуть бути різними.

Візуальне збільшення простору

Найчастіше метою з’єднання кухні та вітальні стає можливість зорово та фізично збільшити кожну із зон. Об’єднання нерідко виконують як перепланування.

 • Останнім часом актуальність набули квартири студійного типу.
 • У кожному з цих варіантів потрібно створити зручну, але вільну обстановку.
 • У цьому випадку ставку роблять на зорове збільшення простору.

Це дотримання принципів мінімалізму, використання світлих фарб, увага до освітлення.

Об’єднання за стилем

Для реалізації деяких стильових концепцій потрібен простір. Неможливо створити правильну обстановку ампір або ар-деко у маленькій кухні. При об’єднанні приміщення з вітальнею ситуація змінюється.

З іншого боку, кухня-вітальня дозволяє слідувати спільності інтересів. У такому приміщенні можна більше часу проводити разом із сім’єю, друзями, не випадаючи із загального ритму.Дизайн кухні-вітальні може бути різним. На початковому етапі ремонту важливо зрозуміти основні засади оформлення приміщень такого плану. Діючи за правилами, вдасться досягти найефективнішого результату.

Фото дизайну кухні-вітальні