Обідній стіл для маленької кухні: 200 фото ідей та прикладів столів для маленької кухні. Інструкція з вибору кольору, дизайну, розташування

Обідній стіл для маленької кухні: плюси, мінуси і поради, як вибрати кутовий, відкидний, складний, окремий стіл

На маленькій кухні існує проблема не тільки розміщення посуду, але й не вистачає місця для зберігання зайвих продуктів (для цього в холодну пору року часто використовують балкон). І як помістити обідній стіл у такий маленький простір, де і як можна з комфортом поїсти?

Адже прийом їжі в колі близьких людей одна з найважливіших речей. У звичному ритмі міста залишається мало часу на розмови з сім’єю.

Якщо ваша обідня зона вписується у вітальню, вам пощастило. Але у багатьох такої можливості немає, тому їм доводиться шукати інше рішення, щоб утиснути хоча б невеликий обідній стіл у маленьку кухню. Це спонукає людей підходити до питання творчо. І як кажуть: хто хоче, той зможе!

Скільки місця потрібно для повноцінного обіду

Насамперед, важливо відзначити, що, хоча маленький стіл та стільці можуть поміститися на вашій кухні, бій ще не виграний. У повсякденному житті ми часто виявляємо, що стіл може поміститися, але їсти за ним непросто — тим більше, якщо доводиться приймати у себе велику кількість гостей!


Для комфортного прийому їжі необхідно, щоб навколо стільців та в цілому навколо себе було хоча б кілька сантиметрів. Це мінімум!

 • При незручному сидінні, коли живіт притискається до краю столу, стілець вставляється приблизно на 35 см нижче стола.
 • Однак ніхто не хоче так сидіти. Це дуже незручно і боляче, тому при звичайному сидінні стілець відсувається від столу не менше ніж на 15 см.
 • Якщо ми хочемо сидіти дійсно приємно та комфортно, то стілець відсувається від столу приблизно на 70 см, а під час сидіння та підйому ще на 5-10 см.
 • І все це якраз той простір, який слід враховувати при виборі.
 • Справа в тому, що вибраний стіл, у тому числі і стілець, вміщується в просторі, але при кожному вставанні стілець починає застрягати в перешкодах. Ніхто більше не веселиться.
 • Якщо стіл розташований так, що при роботі на кухні він у нас знаходиться за спиною, то відстань між кухнею та столом має бути не менше 150 см.

До того ж мінімальна ширина столу на одного відвідувача — 50 см, але 60 см, безумовно, буде набагато зручнішою.

Вбудовані обідні столи

Одне з найпростіших і найзручніших рішень — складні столи, які після їжі просто складаються вздовж стіни і не займають зайвого місця (адже ми не користуємося столом усі сто відсотків часу). Під час їжі просто поставте їх прямо та розставте стільці з обох боків, обідня зона готова.

На ринку також є вбудовані столи, які просто висуваються із стіни. Ці вбудовані столики можуть раптово перетворитися на вузьку полицю, яку можна використовувати як невелике місце для зберігання речей, які не розміщуються на кухонних тумбах під час приготування.

 • Крісла для цих складних та висувних столів ідеально підходять для зберігання, наприклад, у кутку один над одним.
 • Однак важливо розуміти, що ця система ідеально підходить максимум для двох людей.
 • У разі більшої кількості членів сім’ї за столом просто необхідно їсти по черзі.

Багато хто скаже, що це не зовсім зручно, для вас існує ще кілька варіантів вирішення цієї непростої проблеми.

Складний обідній стіл

Деякі виробники пропонують також рішення у вигляді складних столиків. Якщо на маленькій кухні міститься хоча б невеликий стіл на двох, ви просто створюєте з нього великий стіл, на якому можна розмістити 5-6 чоловік.

Однак для цих випадків ідеально перемістити стіл у вітальню, тому що на такій маленькій кухні стіл на 5 осіб абсолютно нереальний, усім буде тісно та некомфортно. У цьому випадку бажано мати достатньо стільців, тому купіть кілька складних стільців на два класичні, які можна зберігати в шафі або коморі.

Ідеї для маленької кухні

У П-подібній кухні бажано створити зону відпочинку за рахунок розширення робочої поверхні. Звісно, ​​якщо дозволяє місце. Однак під стільницею більше не повинно бути шафи, щоб у нас було місце для стільців, а також, щоб у нас було місце, де можна поставити ноги, сидячи.

З розширенням робочої поверхні, ми отримуємо більше місця для приготування їжі, що оцінять кожна господиня.

Не забувайте, що для цього сидіння недостатньо класичних стільців, вони надто низькі, найкращим варіантом у такому разі будуть високі барні стільці, краще щоб вони були зі спинкою. Це допоможе створити додатковий комфорт.


Нестандартні рішення для кухні

Якщо ви можете розмістити хоча б невеликий стіл у кутку кухні, подумайте про покупку лавки. На обідній лаві Г-подібної форми сядуть не менше трьох осіб при її довжині не менше ніж 150 см.

 • Якщо дозволяє місце, ви можете поставити два окремі стільці напроти столу з іншого боку сидіння.
 • Крім того, лава може бути практичним предметом на кухні, якщо в ній є місце для зберігання речей.

Подушки або ковдри можна зберігати в цьому «схованку». Часто в таких куточках люди зберігають пакети, великі банки з крупами та іншими продуктами, що мають великий термін придатності і не потребують особливого температурного режиму, це також стосується тушонки.

Крім того, якщо прикрасити лавку декоративним текстилем, вона також стане декоративним елементом і прикрасить вашу кухню.

Крісла для кухні

Люди у великих приміщеннях вибирають стільці з рухомими ніжками з боків, тому вони займають набагато більше місця, ніж необхідно.

 • На невеликому просторі необхідно купувати стільці із прямими вертикальними ніжками.
 • Простір для ходьби навколо стільців має бути трохи більше 1 метра.
 • Тому за нею має бути вільний простір на глибині стільця 50 см, не менше 60 см.

Рекомендації дизайнера на вибір столу для кухні

Вибираючи стіл для маленької кухні, віддайте перевагу прямокутній або квадратній формі. Уникайте круглих та овальних столів, які не можна приставити до стіни.

Але якщо вам потрібна така форма, то пам’ятайте, що стіл на двох повинен мати діаметр 80 см. Тоді для обідів потрібно простір діаметром не менше 245 см.

 • Наступним етапом, завдяки якому на маленькій кухні залишається місце для обідів, може бути додаткове прибирання.
 • У всіх вдома є непотрібні речі, і вони ніколи ними не скористаються. Вам потрібно позбавитися цих речей, а не оплакувати їх.

Полиця з сувенірами не тільки займає місце, але й при цьому візуально зменшує невеликий простір і не виглядатиме повітряно.

Фото обіднього столу для маленької кухні