Обідній стіл для маленької кухні: 200 фото ідей та прикладів столів для маленької кухні. Інструкція з вибору кольору, дизайну, розташування

Обідній стіл для маленької кухні: плюси, мінуси і поради, як вибрати кутовий, відкидний, складний, окремий стіл

На маленькій кухні існує проблема не тільки розміщення посуду, але й не вистачає місця для зберігання зайвих продуктів (для цього в холодну пору року часто використовують балкон). І як помістити обідній стіл у такий маленький простір, де і як можна з комфортом поїсти?

Адже прийом їжі в колі близьких людей одна з найважливіших речей. У звичному ритмі міста залишається мало часу на розмови з сім’єю.

Якщо ваша обідня зона вписується у вітальню, вам пощастило. Але у багатьох такої можливості немає, тому їм доводиться шукати інше рішення, щоб утиснути хоча б невеликий обідній стіл у маленьку кухню. Це спонукає людей підходити до питання творчо. І як кажуть: хто хоче, той зможе!

Скільки місця потрібно для повноцінного обіду

Насамперед, важливо відзначити, що, хоча маленький стіл та стільці можуть поміститися на вашій кухні, бій ще не виграний. У повсякденному житті ми часто виявляємо, що стіл може поміститися, але їсти за ним непросто — тим більше, якщо доводиться приймати у себе велику кількість гостей!


Для комфортного прийому їжі необхідно, щоб навколо стільців та в цілому навколо себе було хоча б кілька сантиметрів. Це мінімум!

  • При незручному сидінні, коли живіт притискається до краю столу, стілець вставляється приблизно на 35 см нижче стола.
  • Однак ніхто не хоче так сидіти. Це дуже незручно і боляче, тому при звичайному сидінні стілець відсувається від столу не менше ніж на 15 см.
  • Якщо ми хочемо сидіти дійсно приємно та комфортно, то стілець відсувається від столу приблизно на 70 см, а під час сидіння та підйому ще на 5-10 см.
  • І все це якраз той простір, який слід враховувати при виборі.
  • Справа в тому, що вибраний стіл, у тому числі і стілець, вміщується в просторі, але при кожному вставанні стілець починає застрягати в перешкодах. Ніхто більше не веселиться.
  • Якщо стіл розташований так, що при роботі на кухні він у нас знаходиться за спиною, то відстань між кухнею та столом має бути не менше 150 см.

До того ж мінімальна ширина столу на одного відвідувача — 50 см, але 60 см, безумовно, буде набагато зручнішою.