Дизайн штор для кухні: 200 фото новинок та кращих варіантів штор для кухні. Підбір матеріалу тканини, кольору, дизайну та стилю

Дизайн штор для кухні: ТОП-200 фото найстильніших новинок 2022 року для сучасної кухні (поради, які і як краще повісити)

В облаштуванні інтер’єру будь-якого приміщення, у тому числі кухні є велика кількість нюансів. Важливе значення має розташування меблевого гарнітуру, дизайн меблевих фасадів, що переважає колірна гама.

Особлива увага приділяється вибору штор, які виконують захисну, практичну та декоративну функції. Текстильне або паперове полотно прикриває приміщення від надміру яскравого світла та комах, частково поглинає вуличний шум.

Вимоги до шторів для кухні

Будь-який предмет інтер’єру, який вибирається для кухонної або столової зони, повинен відповідати низці вимог. Пов’язано це правило з особливостями експлуатації кухонної зони, великою кількістю насиченої водяної пари, кіптяви та жирного нальоту.

Якими мають бути штори для даного приміщення:

 1. Не слід вибирати надто довгі полотна, які будуть збирати в складках бруд та пил.
 2. Кухонні фіранки доводиться прати набагато частіше, тому краще віддати перевагу досить міцному матеріалу.
 3. Штори, пошиті із виключно синтетичних тканин, швидко втратить колір при частих праннях. Природні тканини, навпаки, тримають колір, але швидко піддаються усадці.Найбільш оптимальним варіантом є вибір фіранок із комбінованих ниток, наприклад, з додаванням акрилу.
 4. Вибираючи дизайн, краще виявитися від французьких або австрійських моделей, які відомі великою кількістю складок. У складках завжди накопичується пил і бруд, для видалення якого знадобиться час і спеціальні засоби для чищення.

Чудовим рішенням для кухні є придбання рулонних штор, для яких можна регулювати висоту розташування захисного екрану. Такі моделі зазвичай розбірні, і завжди можна замінити екран на нову деталь.

Як вибрати штори на кухню

Завдяки напрацюванням дизайнерів та фантазії рукоділниць, сьогодні є широкий асортимент різноманітних штор та фіранок, і не завжди легко зробити правильний вибір.

Існує низка правил, які допоможуть господині вдома:

 1. Насамперед необхідно враховувати рівень завантаженості кухонної зони, наприклад, частоту приготування їжі.
 2. Важливо мати на увазі, чи є в приміщенні якісна витяжка.
 3. Має значення розташування віконних отворів та їх кількість, наявність балконних дверей.
 4. Висота стель та їх конструктивні особливості впливають на вибір способу кріплення карниза.

Якщо вікно розташоване поблизу варильної панелі, слід віддати перевагу коротким фіранкам або вибирати моделі з бічними зав’язками.У другому випадку можна при необхідності зібрати штору в складки, щоб текстильне полотно не заважало.

Переваги рулонних штор

Серед найпопулярніших моделей для кухні слід відзначити рулонні штори. Такі полотна можуть бути виготовлені з текстилю або щільного паперу.

Серед плюсів практичного вибору необхідно виділити:

 • Відмінний захист від сонячного світла. При цьому папір або тканина виступає як фільтр, який м’яко розсіює світло по приміщенню.
 • Висоту захисного екрана можна регулювати за потреби, наприклад, у найяскравіші та найпохмуріші дні.
 • Всі матеріали, що використовуються у виробництві подібних фіранок, просочуються антипіренами, що перешкоджають спалаху. Така особливість забезпечує пожежну безпеку в межах квартири чи приватного будинку.

У порівнянні зі звичними шторами, рулонні моделі мають низьку ціну.

Регулювання розташування текстильного або паперового полотна не викликає труднощів у мешканців будинку. Серед великої кількості плюсів слід виділити один недолік. Рулонні штори не підійдуть для дерев’яних вікон, оскільки кріплення може виконуватись тільки на пластикові рами.

Переваги римських штор

По своєму пристрої дані види фіранок нагадують рулонні штори. Однак є невелика деталь. У зібраному стані текстильне або паперове полотно виглядає як гармошка.

У розправленому стані штори повністю або частково приховують віконний отвір. При цьому на всі сучасні моделі наноситься або художній розпис, або фотодрук, або оригінальний візерунок, орнамент, малюнок.

Особливості ниткових штор

Питання облаштування кухні завжди викликало масу труднощів, оскільки в даному приміщенні завжди підвищена вологість та високі температури. При цьому не втрачало актуальності питання декору, адже кухонна зона також має свій стиль інтер’єру.

Сьогодні величезною популярністю користуються нитяні штори, які можуть бути виготовлені з тонких смуг у вигляді «локшини», з волосіні з пір’ям або бусинами.

До переваг такого вибору слід віднести:

 • Відмінна циркуляція повітря у приміщенні.
 • Гарний дизайн, який можна створити своїми руками.
 • Такі моделі фіранок не ускладнюють прохід на балкон.
 • За допомогою ниткових штор можна розділити кухню на зони.

Однак, очищення декоративних складових подібних штор викликає значні труднощі. Крім того, такі моделі не захищають від комах, сонячного світла, вуличних шумів.Тканинні штори з 3D друком

Новинка на ринку тканин та товарів для дому – це штори з 3D малюнком. Як правило, подібні моделі є звичайними короткими фіранками, на поверхню яких нанесений малюнок.

Зображення можна вибрати на замовлення і тоді в приміщенні вдається створити неповторний дизайн. Перевага подібних фіранок полягає в універсальності використання. Вибирати засоби для драпірування досить просто, не орієнтуючись на розміри приміщення, кількість та розташування віконних отворів.Короткі фіранки

Не варто забувати і про класичні короткі штори, які також можна використовувати для облаштування кухні. У ряді випадків можна придбати фіранки з бічними підхватами, кільцями, стрічками.

Основна функція подібних пристроїв полягає у захисті тканинного полотна під час приготування.

Використовуючи різні тканини або їх комбінації, можна пошити оригінальні фіранки своїми руками, використовуючи клаптеву техніку або ручне складання красивих складок на полотні.


Жалюзі для кухонної зони

Для такого приміщення, як кухня, чудово підійдуть металеві або пластикові жалюзі.

До плюсів використання таких моделей слід віднести:

 1. Універсальність застосування.
 2. Поверхню жалюзі легко очистити від бруду, використовуючи щітку, ганчір’я та миючий розчин.
 3. При поломці однієї з деталей можна замінити її на нову, знайшовши в магазині аналогічну модель.

Єдині мінус жалюзі – це мінімальний декор, який не дозволяє доповнювати стиль інтер’єру.Фото дизайну штор для кухні (новинки 2022)