Як вибрати правильно? Огляд найкращих меблів для вітальні (140 фото ідей поєднання в інтерєрі)

Меблі для зали – 140 фото красивих моделей із сучасним дизайном з каталогу 2022 року!

У залі власники житла приймають гостей, збираються із друзями та близькими разом. Щоб надати приміщенню привабливого вигляду, необхідно підбирати відповідний варіант меблів.

При цьому ґрунтуються на смакових уподобаннях та фінансовому добробуті. Розглянемо, які меблі краще підібрати для зали.

Визначаємося з кольором меблів

Визначаючи колір меблювання, слід звертати увагу на різні фактори. У невеликому залі краще підбирайте предмети, пофарбовані у світлі відтінки. Вибір темних підходить для просторих приміщень.

Акцентом у приміщенні стає диван. Вибирайте такі варіанти кольорів:

 1. Диван нейтрального кольору на тлі яскравих стінових поверхонь.
 2. Привабливий вид нейтрального забарвлення. Такий варіант характерний для використання стінових поверхонь та оббивки дивана. Наприклад, сірий диван вигідно відтінює білі або бежеві стіни.
 3. Виглядає вибір монохромного поєднання. При ньому фарбування дивана та стін здійснюється в рамках одного кольору, але у різних тонах. Яскравішим має бути диван.
 4. Комбіноване поєднання. Але слід правильно підбирати контрастні відтінки.

Для надання святкової атмосфери робіть вибір на користь помаранчевого, персикового, червоного меблювання.


Якщо в кімнаті часто збираєтеся відпочивати, релаксувати, робіть вибір на користь холодних відтінків. Особливо привабливо виглядають блакитні, зелені, сині кольори.

Розмаїття видів меблів

У сучасному світі існує кілька видів меблів. Обстановку поділяють кілька категорій. Серед них виділяють м’яку, корпусну та модульну.

Підбираємо м’яке меблювання

За допомогою м’якої обстановки можна створити привабливе приміщення, яке відрізняється функціональністю та практичністю.

До м’якої відносять такі предмети:

 1. Щоб посидіти в дружній компанії або в оточенні сім’ї, купують диван. Він стає смисловим центром зали. Тут за бажання можна облаштувати додаткове спальне місце. Варіантів виробу є велика кількість. Підбирають диван залежно від стилю приміщення, смакових уподобань. За його допомогою часто розділяють зал на кілька зон.
 2. Красиво та оригінально виглядають у приміщенні крісла. Роблять вибір на користь класики. Також вибирають привабливі розкішні варіації.
 3. Нічого, на думку багатьох обивателів, немає зручніших стільців. Вони відрізняються привабливістю зовнішнього вигляду. Вибирають подібні вироби у разі наявності у приміщенні обіднього столу.

Привабливість корпусної

Для такого меблювання характерна наявність твердих горизонтальних або вертикальних поверхонь, що сприяють створенню замкненого або напіввідкритого корпусу. У корпусній конструкції зберігають речі.

Немаловажною перевагою її називається зручна установка та експлуатація.

До корпусних меблів відносять такі предмети:

 1. Конструкційною простотою, стильністю та функціональністю відрізняються стелажі. Вони підходять для зберігання книг, аксесуарів, посуду.
 2. Легкість характерна для гірок та секцій. Їх ставлять разом або кріплять окремо.
 3. Для віталень рідко роблять вибір на користь обідніх столів. Вони виготовляються із різних матеріалів. За сучасних умов мають актуальність розсувних конструкцій. Коли прийдуть гості, затишний предмет інтер’єру стає просто важливим.
 4. Багато власників приміщень роблять вибір на користь шаф або шаф-купе.
 5. Щоб зручно розмістити дрібні предмети, купують столик. Він може бути виконаний у різних колірних рішеннях, мати різноманітну форму та фактуру. Конструкція часто стає значеннєвим центром зали.
 6. Привабливо виглядає зовнішній вигляд стін.Їх характерна функціональність, ергономічність, зручність зберігання.

Підбираємо модульну

Для цього різновиду характерна наявність мобільності. Складові комбінують на власний розсуд для трансформації інтер’єру.

Та сама історія і з м’якими предметами інтер’єру: диван може складатися з 3 частин, які можна переставляти, створюючи прямі меблі або кутову модель з різним розташуванням кутів.

Стиль інтер’єру

Оформляючи зал, власникам слід дотримуватися дотримання єдиного стилю в інтер’єрі приміщення.Особливо часто роблять вибір на користь таких рішень:

 1. Для мінімалізму характерна наявність лаконічності, вишуканої простоти. Приміщення заповнюється за допомогою круглих, квадратних, прямокутних предметів. Під час м’якого гарнітура використовується шкіра. Власники роблять вибір на користь модульних меблів, трансформерів, вбудованих шаф. У такому приміщенні є у великій кількості світло і вільний простір.Також характеризує наявність чітких ліній, правильних форм, майже повністю відсутні декоративні елементи, фурнітура.
 2. Для надання англійського модерну наповнюють інтер’єр розкішшю, що сприяє відображенню високого соціального статусу. При виготовленні меблів роблять вибір на користь дорогих матеріалів, віддаючи перевагу натуральній сировині. Особливо привабливим виглядає такий дизайн у просторих кімнатах.
 3. Залишається у тренді класика. Відрізняється вона наявністю різьблених, позолочених елементів, красиво прикрашених бахромою, спинками, округлими формами, бронзовими, латунними вставками, кованими деталями. Для класики вибирають меблі, виконані із застосуванням деревних порід. Оббивка буває жаккардової, парчової, з оксамиту, велюру, шкіри. Пофарбовані поверхні у спокійних, найчастіше світлих тонах.
 4. Для хай-тека гарнітура часто відрізняється строгою геометрією. Меблі повинні бути зручними, функціональними, мінімалістичними. У приміщенні є скляні вироби, пластикові, металеві елементи. Можуть підбиратися асиметричні варіанти, робиться вибір на користь футуристичних, абстрактних форм, дзеркальних чи блискучих поверхонь.

Кожен стиль має свої відмінності. Тому потрібно підбирати меблі для облаштування зали.

Фото меблів для залу