Плитка для ганку та сходів: види, правила вибору та укладання своїми руками, розміри керамічної плитки для ганку

Плитка для ганку та сходів (90 фото): огляд всіх різновидів для облицювання ганку приватного будинку нековзною плиткою

Плитка для ганку та сходів на відкритому повітрі повинна витримувати спеку, холод та раптові зливи, типові для кожного сезону та місцевості, в якій ми живемо.

Вибір підлогових покриттів для зовнішніх робіт зосереджений на ціні, ефективності та естетиці, потребі результативності використовувати простір та кольоровість в екстер’єрі будинку.

При виборі плитки для зовнішнього використання ми керуємося двома принципами: типом простору, що вимикається, і кліматичними умовами.
Критерії вибору плитки для ганку та сходів

Правильний вибір плитки для ганку та сходів залежить від її функціональності, швидкості зносу та особливостей догляду.

Чотири аспекти, що враховуються в першу чергу:

 • Твердість – плитка, що покриває зовнішні поверхні, повинна бути твердою і щільною, якщо вона буде занадто м’якою, то при повсякденному використанні або при випадковому падінні якогось предмета вона може легко зламатися або розколотися;
 • Довговічність – плитка має добре реагувати на кліматичні зміни, витримувати сильне сонце, дощ, сніг та умови, іноді навіть надмірну вологість;
 • Пористість – плитка не повинна бути занадто пористою, тому що надто пориста вбирає плями, пил, бруд і воду, і якщо остання замерзає вночі та відтає вдень, цей процес може з часом призвести до поломки плитки або її розфарбовування;
 • Нековзна поверхня – коли плитка намокає після дощу або простого щоденного чищення, вона стає дуже слизькою, тому ми рекомендуємо звертати увагу на варіанти, що мають абразивну поверхню у вологому стані. Вона може мати різні розміри, від мозаїчних до великих плит, що імітують граніт і мармур, але у будь-якому випадку підлогове покриття має забезпечувати зчеплення та опір ковзанню під ногами.

Види обробки ганку

Серед безлічі типів матеріалів, які ви можете вибрати, присутня класична плитка, що особливо часто використовується для мощення терас, балконів, сходів та естетичного оформлення обідньої зони на відкритому повітрі або біля басейну.

 • Можна використовувати бетон, який є матеріалом, що складається з цементу з додаванням кольорових компонентів, який використовується для мощення дворів, балконів та терас.
 • Бетон використовують або як плитку терраццо або для імітації плитки на сходах. Це найбюджетніший варіант, який легко виконати своїми руками.

Керамограніт відрізняється високою стійкістю до стирання, ударів та хімічних впливів, часто використовується для мощення будь-яких відкритих майданчиків.


Одна з переваг цього різновиду плитки – можливість оформити в єдиному стилі стіни та сходи ганку.

Плитка для зовнішніх сходів

Якщо потрібно вимостити одночасно сходи та садову доріжку, керамограніт – це відмінний матеріал. Вибір може падати на колекції, натхненні натуральним камінням, яке точно відтворює поверхні, прожилки та кольори або під натуральне дерево.

Плитки повинні відповідати таким вимогам:

 • Стійкість до ковзання;
 • Стійкість до морозу,
 • Мінімальна абсорбція;
 • стійкість до вигину;
 • Хімічний вплив;
 • Бути довговічними;
 • Опір стирання;
 • Коліри повинні бути однаковими та світлостійкими.

Керамограніт для зовнішніх робіт буває різної товщини, від мінімум 9 мм до максимум приблизно 3 см з розмірами плитки від 15 × 15 см до максимум 90 × 90 см. Складання плиток з керамограніту може бути модульним, зазвичай вони повинні бути приклеєні по більшій частини до існуючої стяжки.
Для сходів і доріжок рекомендується плитка товщиною 2 см (щоб її можна було просто покласти на землю без необхідності робити стяжку). Формати варіюються від мінімум 40×40 см.

Укладання плитки на сходинці ганку

Укладання плитки товщиною від 2 см можна проводити всуху на спеціальних підставках; Технологія фальшполу покликана вирішити численні проблеми, оскільки зовнішні покриття піддаються впливу поганої погоди, тому правильне та легке видалення дощової води має важливе значення для запобігання застоюванню води.

Ігнорування цього аспекту може призвести до того, що з часом це може завдати серйозної шкоди конструкціям. Вплив температурних змін, а також структурних рухів створює сильну напругу на підлогах.

Оздоблення стін ганку

Керамограніт може бути використаний і як настінне покриття, особливо коли хочеться досягти єдиного стилю з підлоговим покриттям. Клінкерна плитка також добре виглядає на стінах та колонах, якщо вони є.

Найкраще вибрати варіанти плитки, які гарантують ідеальне рішення для мощення поверхонь простим та швидким способом, що потребує особливої ​​уваги естетичного аспекту.

Кроковий опис кроків, які необхідно виконати при укладанні плитки, таке. По-перше, важливо мати правильну основу, щоб потім можна було викласти плитку.

Щоб не набирати товщину, можна використовувати дуже тонку плитку, яка має мінімальну товщину від 3,5 мм до 6,5 мм із сильним опором.Зверніть увагу на плитку, армовану скловолокном.

Великі формати, популярні останнім часом, складніше встановити через їх розмір, потрібна бригада. У такому разі необхідно відразу передбачити наявність верстата для нарізки плитки та помічників.

 • Починаємо з розмітки контрольних точок за допомогою рівня, олівця та лінійки або, ще краще, ліній.
 • Потім приступимо до розміщення плитки в початковій точці та додавання роздільників, щоб встановити розмір швів.
 • Зубчастим шпателем нанесіть товстий шар клею, помістіть плитку на горизонтальну лінію, утримуючи її під кутом 45°, потім вирівняйте її з вертикальною лінією і притисніть, щоб вона приклеїлася до клею.
 • Клей наноситься з урахуванням довжини, що підходить для кріплення двох або трьох плиток. Якщо розмір плитки перевищує 30 см, клей необхідно нанести і на її зворотний бік.

Перевірте центрування рівнем. Спочатку ми будемо працювати тільки з цілою плиткою, залишивши обрізані насамкінець. Після поклейки цільних та розрізаних фрагментів, необхідно очистити лицьову поверхню та залишити плитку для ганку висихати природним шляхом.

Фото плитки для ганку та сходів