Кутові дивани у вітальню: 109 фото красивих та стильних новинок дизайну

Кутові дивани у вітальню: плюси, мінуси, розміри меблів, матеріал виготовлення, ідеї дизайну в інтер’єрі

При облаштуванні вітальні багато хто стикається з труднощами у виборі відповідного дивана. В наші дні існує широкий асортимент різноманітних варіантів облаштування м’якого куточка, що дуже важко зробити правильний вибір.

Правильно підібраний кутовий диван – найоптимальніше і функціональне рішення. Подібні моделі гармонійно вписуються у будь-який житловий простір.

Переваги кутових диванів

Компактність. Кутові дивани заощаджують простір таким чином, що компактно розташовуючись в кутку, повністю звільняють місце для проходу. Крім компактності, вони здатні вмістити на собі велику кількість людей.

Багатофункціональність

Кутова модель дивана має багато призначень. Такий диван чудово підходить як для дружніх посиденьок, так і для відпочинку.

Виділяють такі види кутових диванів:

 • Цільні та модульні;
 • Розкладні та нерозкладні;
 • З наявністю ящиків для зберігання речей.

Кутовий диван як ніщо інше найбільш підходить для спального місця. У розкладеному стані він є просторим ліжком.

Багато моделей оснащені спеціальними полицями та ящиками, де можна зберігати речі, що дуже економить місце у житловому просторі. У них можна зберігати як особисті речі, так і спальні.
Розмаїття дизайну та колірних рішень

У наш час виробники меблів створюють моделі на будь-який смак, тому вибрати кутовий диван, що ідеально вписується у вітальню як за кольором, так і за стилем інтер’єру, стало ще доступніше.

Кутові дивани мають безліч переваг, але не варто забувати і про мінуси подібних меблів.

Недоліки кутових диванів

 1. Висока вартість. Якісні та функціональні кутові дивани мають досить високу вартість порівняно з примітивнішими моделями.
 2. Не підходять для невеликих приміщень. У просторій вітальні кутовий диван може заощадити пару метрів і звільнити прохід, але в умовах надмірно маленької та тісної кімнати він лише займе зайвий кут. В обмеженому просторі краще використовувати прості компактні дивани.
 3. Важкі під час транспортування.Якщо модульні кутові дивани є легкими для транспортування, оскільки вони можуть бути розділені на кілька блоків, то при транспортуванні цілих кутових диванів можуть виникнути труднощі.

Як вибрати кутовий диван

Якщо остаточний вибір упав на кутовий диван, потрібно відразу ж визначити деякі моменти:

 • Як часто диван використовуватиметься як спальне місце? Якщо диван буде використаний для сну щоночі, то варто вибрати модель «Єврокнижка» або «Дельфін». Дані моделі легкі при розкладанні та додаванні. Вони зручні в експлуатації, а в їх основу закладено якісний механізм, який забезпечує надійність та функціональність.
 • Якщо диван буде зрідка служити спальним місцем для гостей або зовсім не використовуватися для сну, то не варто вибирати модель з можливістю трансформування. Класичний варіант кутового дивана без спеціальної системи розкладання буде оптимальним у цьому випадку.
 • Яка форма виробу вдало впишеться у простір? До ходових форм кутових диванів відносяться Г-подібні, П-подібні, правосторонні та лівосторонні моделі. Для того, щоб вибраний варіант ідеально вписався в інтер’єр, варто заздалегідь передбачити розташування та комбінацію м’якого куточка з іншими об’єктами у вітальні.
Які розміри

Вибір габаритів дивана залежить від розмірів простору, в якому його можна розташувати. Також важливу роль відіграє зростання того, хто планує використовувати кутовий диван як спальне місце.

Обов’язково потрібно враховувати те, скільки місце займає модель у складеному та розкладеному вигляді. Зокрема, кутові дивани мають приблизно такі розміри: довжина становить від 2 до 3 метрів, а ширина — від 1,5 до 1,8 метра.

Який матеріал та оббивка дивана

При розрахунку на довговічність дивана, варто робити вибір на користь практичної та якісної оббивки, яка протягом довгих років не втратить свого презентабельного вигляду та буде схильною до догляду.

 • Класичний варіант – це шкіряна оббивка. Але не кожному шкіряне оздоблення припадає до смаку, тому існує безліч інших варіантів. Наприклад, варто розглянути варіант велюрової обробки.
 • Велюр – це меблева тканина, до натурального складу якої входить шерсть і бавовна. Вона не тільки м’яка і приємна на дотик, але й має високий коефіцієнт міцності. До того ж, велюрові вироби добре розташовані до чищення як пилососом, так і пральним порошком.

Варто врахувати наступний фактор: якщо вдома є домашні тварини, то слід вибирати таку обробку меблів, яка не буде сильно схильна до зачіпок від пазурів вихованців.
Який механізм вибрати

Існує кілька самих ходових механізмів:

 1. Механізм «Єврокнижка» складається із двох частин. Для того, щоб трансформувати диван, необхідно скласти спинку і, почувши характерне для цього механізму клацання, відкинути її. Механізм «Єврокнижка» найбільш оптимальний у тому випадку, якщо передбачається його використання щодня. Цей механізм дуже надійний довговічний, а при будь-яких поломках або недоліках легко піддається ремонту.
 2. При механізмі під назвою «Акордеон» сидіння може розкластися, якщо нижню частину витягти до себе. Найчастіше дивани з подібним механізмом оснащені ящиками для зберігання речей. У зібраному положенні вони дуже компактні та мають презентабельний вигляд.
 3. Механізм “Дельфін” передбачає наявність додаткової нижньої частини. Спальне місце утворюється з основного сидіння і додаткової частини, яка при розкладанні як би виринає знизу. Порівняно з механізмом «Книжка», цей механізм не настільки надійний.Але можна розкласти спальне місце, використовуючи мінімум зусиль.

Вдале розташування дивана

Коли будова дивана, механізм розкладання, обробка та зовнішній вигляд повністю визначені, залишається лише вибрати найбільш виграшне його розташування у просторі вітальні.
Ви можете скористатися цими варіантами: в кутку, вздовж стіни або посередині кімнати. Розташування в кутку добре підійде для невеликих кімнат, а ось для розташування вздовж стіни або посередині потрібно якнайбільше простору.

Кутові дивани неймовірно хороші для віталень. Адже недаремно понад 50% сімей, що облаштовують своє житло, зупиняються саме на цих моделях.


Фото кутових диванів у вітальні