Складання вітальні: поетапний план збирання меблів своїми руками

Складання вітальні – покрокова інструкція від майстра, як швидко та легко зібрати стінку своїми руками

Стінка ще з давніх-давен набирає все більшої популярності. Це кілька шаф, що складаються з різних засувок, маленьких шафок і поличок, зібраних в одне ціле.

Дуже часто, при виборі стінки ми не замислюємося про те, як її збиратимемо. Прийшовши додому, ми розуміємо, що це завдання не таке просте, як здається. Також бувають і протилежні випадки. Коли ми вирішуємо сплатити складання стіни, але в результаті переплачуємо за зайві роботи.

Ця стаття допоможе вам правильно зібрати стінку та полегшити собі роботу.

Умовно всі меблі можна розділити на 3 типи

Легке складання. До цього типу належать справді найпростіші меблі.

 • Тобто столи, лавки, табуретки, стільці. Всі ці предмети мають досить мало деталей.
 • Частей трохи і розібратися в інструкції буде дуже просто.
 • Багато інструментів вам для цього не знадобиться, а в комплекті зазвичай є тільки саморізи і шурупи, так що ви точно не заплутаєтеся.

Інструменти, фізична сила. Складніший рівень.

 • Для збирання цих предметів вам. Швидше за все. Знадобиться м’язистий знайомий, який допоможе вам підняти ці меблі і переносити, розставляти деталі.
 • Багато людей для цього не потрібно, вистачить лише двох. Наприклад, одна людина може тримати деталі, а інша закручувати щось.
 • Так само для цих меблів варто придбати перфоратор, який необхідний при кріпленні меблів на стіну.
 • До речі, хочу зазначити, які предмети інтер’єру належать до цього типу: ліжко, шафа, настінні шафи.

Залишити для професіоналів. Кухонні меблі та інші предмети з висувними, підйомними та розсувними механізмами.

 • Все це зібрати досить важко. Звичайно, якщо посидіти кілька годин, а може й днів, то спільними зусиллями у вас може вийти.
 • Але не варто забувати, що є такий інтер’єр, де необхідні професійні навички та інструменти.
 • Наприклад, для стільниці необхідно вирізати місце для миття, а для прикріплення різних шафок до стіни потрібен рівень та величезний запас завзятості, часу та терпіння.Зверніть увагу, що погана якість збірки не обов’язково одразу дасть про себе знати. Найімовірніше ви помітите цей через рік або кілька років, коли дверцята шаф будуть прогинатися, двері почне важко зачинятися, а диван постійно заїдатиме.

Тепер, коли ми розібралися з основними видами складання та визначили, які меблі варто збирати самостійно, а які ні, і що для цього треба врахувати, звернемося до основних аспектів складання вітальні.

Складання вітальні

У цій статті ми не розглядатимемо всі меблі для вітальні, оскільки її може бути дуже велика кількість. Тому тут ми звернемо увагу на одну з основних складових, що часто зустрічаються, — стінку.

Процес збирання

Уважно вивчіть ескіз виробу, зробіть усі необхідні заміри кімнати. Не забудьте про проміжки, які потрібно залишити обов’язково мінімум по 1 сантиметру. У будь-якому комплекті речі має бути інструкція. З особливою увагою розгляньте її. Далі переходимо до розвантаження та розташування деталей.

Перед початком збирання очистіть кімнату.

 1. Заздалегідь винесіть всі зайві меблі, звільніть якнайбільше вільного місця.
 2. Потім розпакуйте всі деталі, які були в наборі та розмістіть їх так, як вони номерами прописані в інструкції.
 3. Розміщуйте їх чітко по порядку, всі однакові деталі складайте разом і порахуйте всю кількість, щоб по-перше, переконатися, що вам продали все і ні про що не забули, а по-друге, щоб спростити собі в подальшому роботу.

Примітка: Інструменти та всі запчастини з набору також краще розподілити по групах, по окремим пакетикам або коробочкам, щоб полегшити собі подальшу роботу. Не забудьте залишити невеликий стіл у кімнаті, для того щоб на ньому збирати невеликі модулі і зберігати якраз-таки запчастини.

Перш за все зберіть каркас, основну конструкцію. Це найважча і нудотна робота. Чим швидше ви позбавитеся від цього, тим легше вам дасться весь процес, що залишився. Тут є свої тонкощі.

 • Збирайте основу на підлозі, так, щоб коли ви її піднімали, вона стала на місце, де й має стояти.
 • Часто стінки складаються з декількох шаф, з’єднаних разом, тому для початку зберіть шафи, а вже надалі ви зможете їх з’єднати. Не хвилюйтесь, якщо спочатку вам здасться, що в деталях щось не те, у процесі роботи ви зможете розібратися з усім.
 • З заднього боку, до шаф прикріплюються фанери, не забудьте, що спочатку потрібно зробити їх, а потім уже ставити шафу. До речі, прибиваються вони по периметру гвоздиками.
 • При особливому бажанні можна визначити кути 90 градусів трикутником і, коли ви поставите стінку, перевірте її рівнем, щоб надалі її не скосило.
 • Не забудьте про ніжки. Їх потрібно зробити до того моменту, як ви поставили шафу.

Примітка: акуратно працюйте викруткою та молотком, не перетягуйте шурупи та обережно переміщуйте деталі, тому що на них дуже легко можуть утворитися тріщини або зійти покриття.

Після того, як ви повністю збудували каркас і підняли його, можна приступати до збирання маленьких деталей. Що до них належать? В принципі, всі дошки, що залишилися, що у вас є. Це засувки та невеликі шафки. У принципі, після виконаної вами роботи, зібрати їх не складе особливих труднощів. У чому можуть виникнути труднощі? Зараз розповім

 • Під час збирання каркасу, зверніть увагу на частини, в яких мають бути засувки.Туди треба заздалегідь прикріпити доріжки, щоб потім не виникло проблем.
 • Не поспішайте прилаштовувати ручки до засувок. Це краще залишати на потім.
 • Не лякайтеся, якщо на місцях, де мають бути ручки, немає позначок або отворів, часто їх доводиться просвердлювати або досвердлювати самостійно.

Дверцята. Це майже все, що лишилося. Їх необхідно встановлювати з особливою терпимістю, тому що перевіряти кожну дверцята доведеться за допомогою рівня, щоб не було великих, негарних щілин або просто кривих дверей.

Деталі, що залишилися. Перевірте всі невеликі деталі, такі як ручки та заглушки для єврогвинтів.

Що ж, на цьому можна поставити крапку. Тепер ваше завдання полягає в тому, щоб протерти на вашій стінці пил, викинути сміття та навести лад у кімнаті. Сподіваюся, вам була корисна ця стаття, і ваша стінка порадує ваше око.


Фото-інструкція зі збирання вітальні