Вітрини для вітальні: огляд новинок дизайну в сучасному та класичному стилі оформлення

Вітрини для вітальні — особливості вибору та фото найкращих ідей застосування шаф-вітрин у вітальні

Сучасні інтер’єри віталень не припускають великої кількості меблів. Якщо в недалекому минулому в головній кімнаті житла розміщували багатосекційну стіну, то зараз прийнято обходитися найменшим предметом обстановки.

Однак у кожному будинку завжди є речі, які є предметом гордості господарів або вважаються пам’ятними. Їх зазвичай не прибирають на зберігання шафи, а виставляють на загальний огляд.

Найкращим варіантом для розміщення гарного посуду, сувенірів або різних рідкостей буде прозора вітрина, яка не займе багато місця, але дозволить вигідно уявити сімейне надбання.

Призначення та особливості вітрин

Основне призначення вітрини – зберігання дорогого посуду, колекцій різних речей, ваз, сувенірів, колекційних вин та елементів декору. Завдяки скляним дверям та боковинам, всі предмети добре видно і, водночас, захищені від пилу та пошкоджень.

Для вітрин характерні деякі особливості, що дають можливість гарного огляду та візуального обсягу:

 • Прозорість дверей та іноді бічних стінок;
 • Дзеркало на внутрішній стороні;
 • Скляні полиці.

Вітрину для вітальні можна назвати багатофункціональним предметом меблів: Вона служить для демонстрації предметів та прикрашає інтер’єр. Найчастіше використовується для класичного оформлення.Моделі вітрин

Існують різні види вітринних конструкцій, що відрізняються розмірами, оформленням, формами, способами встановлення та стилістичною приналежністю.

Цей предмет меблів вважається досить рідкісним і використовується переважно в класичних інтер’єрах, але за бажання можна підібрати вітрину, яка впишеться і в сучасний стиль.

Класична модель

Найпоширеніший варіант, який може мати будь-яку форму та розмір. Зустрічаються прямі, кутові, підвісні конструкції, обладнані однією або двома дверцятами.

Їх основні особливості:

 • Суворі лінії та витончені форми;
 • Прикраси у вигляді дерев’яного різьблення на корпусі та гравіювання на склі;
 • Благородна фурнітура;
 • Наявність фігурних ніжок та надбудови на даху.

Класичні вироби виготовляються з натуральних матеріалів.

Навісна вітрина

Невелика витончена модель кріпиться на стіні. Зовні може нагадувати кухонну посудну шафу, доповнену дзеркальною стінкою та обладнану скляними полицями. Боковини навісної вітрини також можуть бути прозорими.

Такий виріб не передбачає надмірної наповненості. Усередині можна розмістити фужери, сувеніри, рамки із фотографіями. Для економії простору під навісною вітриною можна встановити тумбу або комод. Це буде найкращим варіантом для вітальні невеликого розміру.

Модель гірка

На зміну масивним стінкам нещодавно прийшли серванти-гірки, які відразу стали популярними через компактні розміри та хорошу місткість. За їх подобою створені вітринні конструкції.

Гірки вітрина та сервант майже ідентичні за винятком деяких деталей:

 • Вітрини більш округлий верх, оформлений декоративними елементами;
 • Стінки формують багатогранну конструкцію та створюють об’єм;
 • Вітрина більш відкрита та прозора.

Особливою популярністю користуються кутові гірки. Вони не займають багато місця, але здатні вмістити велику кількість предметів.

Вітрина комод

Цей обстановка виглядає незвичайно та ефектно, але зустрічається досить рідко.

 • Його головна особливість — невелика висота, що дає можливість використовувати стільницю для розміщення предметів декору: світильників, ваз, фоторамок, сувенірів та багато іншого.
 • Вітрина комод може мати прямокутну, трикутну або округлу форму, що дозволяє їй вписатися в будь-яке інтер’єрне рішення.

Модульна конструкція

Як виріт вітрина може бути самостійною деталлю інтер’єру, і частиною модульної конструкції. Вона може бути сусідами з тумбами, книжковими шафами, комодами та іншими елементами обстановки, що формує єдиний ансамбль вітальні.

Матеріали виготовлення

Як будь-який предмет корпусних меблів, вітрина може бути виконана з натуральних або штучних матеріалів. Так як вона частіше зустрічається в класичній обстановці, перевага надається виробам із натуральної деревини.Масив дерева

Натуральний матеріал застосовується для виробництва основи виробу – підлоги, задньої стінки даху. Вартість дерева висока, але це гідна плата за красу, міцність та тривалий термін служби. На особливу увагу заслуговує екологічна безпека матеріалу.

Каркас із масиву не виділяє шкідливих речовин, відрізняється витонченістю та красою форм, не боїться навантажень та впливу зовнішніх факторів, протягом довгих років зберігає презентабельний зовнішній вигляд.

Плитні матеріали

До штучних матеріалів для виготовлення каркасу відносяться ДСП та МДФ. Часто ДСП може бути основою для натурального шпону і гідно конкурувати з деревом. МДФ також може приймати будь-яку форму і володіти чудовими характеристиками міцності.

 • Плитні матеріали мають непогані експлуатаційні якості і значно нижчі в ціні.
 • До переваг належить також і широка колірна гама та варіативність оформлення.
 • Вітрини з плитних матеріалів підходять до будь-яких стилістичних рішень.

Вибір форм

Велика кількість моделей вітрин для вітальні дає можливість підібрати варіант для приміщення будь-якого розміру, форми та стилістичної спрямованості.

Розрізняються три основні види форм вітринних шаф:

 • Прямий;
 • Кутовий;
 • Нестандартний.

Прямі моделі встановлюються вздовж стін та підходять для просторих повногабаритних віталень.


Кутові хороші для невеликих приміщень, тому що значно економлять простір. Нестандартні форми можуть мати округлі, багатокутні або інші контури, підходячи до багатьох сучасних стилів.

Вибираючи відповідну вітрину, слід враховувати габарити приміщення, деталі обстановки, стилістику інтер’єру та особливості предметів, призначених для розміщення. Також не варто забувати про особисті смаки та уподобання.

Фото вітрини для вітальні