Меблі для залу в сучасному стилі: поради дизайнерів щодо вибору та розміщення (фото модних новинок меблів з каталогу)

Меблі для залу – 15 корисних порад з легкого підбору меблів та розстановки

Хтось називає вітальню «візитною карткою» квартири, багато хто вважає цю найважливішу кімнату «душею будинку». Важливо одне: вітальня – центр будь-якого житла, де вітають гостей, збираються у тісному сімейному колі для перегляду телевізора, обговорення домашніх справ.

У вітальні накривають святкові столи. І як би не любив кожен із членів сім’ї спокій та усамітнення у своїй кімнаті, вечорами всіх невблаганно тягне «в колектив», щоб просто побути поряд з рідними, попити чаю, поспілкуватися, розважитися.

Поряд із терміном «вітальня» у лексиконі наших людей є повсякденне поняття «зал» або навіть «зали». У цьому невеликому огляді спробуємо розібрати питання, які меблі слід купувати для зали, щоб і самим було комфортно та затишно, і перед гостями не впасти у бруд обличчям.

Види меблів для вітальні

Обстановка залу може включати предмети корпусних та м’яких меблів:

 • Корпусні меблі – замкнені об’єми, обмежені площинами з деревини, стружкових плит, пластику та металу. Ці меблі призначені для зберігання речей та аксесуарів. Жорстка основа забезпечує стійкість усієї конструкції, що складається з полиць, ящиків, напіввідкритих порожнин.
 • Класичною обстановкою залу вважається комбінація стіни, гірки, комода, вітрини, серванту. Попит на ці предмети не спадає, тому меблярі пропонують найширший вибір подібних виробів.
 • М’які меблі – диван, крісла, лави, банкетки, пуфи, крісла-ліжка – покликані забезпечити максимальний комфорт членам сім’ї та гостям, що збираються в залі.

Оскільки центром «культурного життя» зазвичай є телевізор, диван та крісла розташовуються перед ним – уздовж протилежної стіни.Модульні меблі у вітальню

Покупців меблів для зали може зацікавити різновид корпусних меблів – модульна вітальня, що складається з безлічі корисних та красивих блоків. Це справжній конструктор, з якого власники житла можуть формувати найрізноманітніші структури.

 • Важливою перевагою модульної вітальні є можливість підібрати будь-яку кількість необхідних блоків, а також відмовитися від непотрібних.
 • Мебельники виробляють достатню кількість різноманітних модулів для зали, щоб зуміти якісно меблювати кімнату будь-яких розмірів та геометрії.
 • Пропонуються нижні та навісні шафки, пенали, тумби, стійки, полиці, кутові елементи, підставки, вітрини.

Всі ці предмети легко переставити, що дозволяє періодично освіжати обстановку.

Диван для зали

Тільки власники величезних віталень можуть собі дозволити великий П-подібний диван, що стоїть посеред кімнати, що виступає в ролі рекреаційного центру.

 • У більш скромних приміщеннях диван має подвійне призначення.
 • Ввечері він використовується як аеродром для членів сім’ї, які всіли дивитися телевізор, а вночі – як спальне місце.
 • Це накладає певний відбиток і на процес вибору, оскільки жоден диван, на якому зручно сидіти, не забезпечить повноцінного комфортного сну.
 • Чимось доведеться жертвувати, або потрібно створити окрему спальну зону, обладнавши її розкладним ліжком з ортопедичним матрацом.


Стіл у залі

Напружений ритм сучасного життя змушує багато сімей економити кожну хвилину, через що сніданок, обід та вечеря зазвичай проходять на кухні.

Так зручніше: Не потрібно сервірувати стіл, носити страви, потім прибирати тарілки, відносити їх знову на кухню. Проте старовинні традиції обідати за великим столом у вітальні жива й досі.

 • Навіть зал середніх розмірів дозволяє облаштувати обідню зону зі столом та стільцями десь ближче до вікна.
 • З метою економії життєвого простору можна використовувати таке рішення, як відкидна стільниця, зафіксована на стіні.
 • Є ряд прикладів, коли столом в обідній зоні є барна стійка.

Погортавши каталог столів, можна підібрати і ряд традиційних конструкцій, що не займають багато місця – складні, розсувні моделі, столи-трансформери.

Кресла для зали

Різновидів цих затишних меблів безліч. Традиційні крісла – це м’яке сидіння та спинка з м’якими або жорсткими підлокітниками.

У числі варіантів:

 1. Крісло-ліжко – стане в нагоді в квартирі, де недостатньо спальних місць, або часто гостюють з ночівлею близькі та друзі. Вдень крісло-ліжко виступає у ролі м’якого сидіння, а перед відходом до сну легко перетворюється на невелике ліжко. Невеликий недолік у вигляді глибоких западин між розкладеними подушками усувається за допомогою напівжорсткого матраца з кокосових волокон.
 2. Крісло-гойдалка – відмінне «заспокійливе». У минулі часи було обов’язковим елементом камінної зони. Але і сьогодні є ще любителі похитатися в кріслі, спостерігаючи за мовами полум’я, що б’ються всередині електрокаміна або біопальника.
 3. Для молодіжної вітальні чудово підійдуть крісла-мішки – відносно новий віяння, що прижилося в кальянних, кінозалах просто неба, на арт-майданчиках сучасного мистецтва.

Пуфік у вітальні

М’який пуф – незамінний елемент комфорту.

Ця компактна річ може служити:

 • Підставкою для втомлених ніг під час перегляду телепередач, читання книг та газет, хвилинного відпочинку у кріслі;
 • Додатковим сидінням, якщо за столом для всіх гостей не вистачає стільців;
 • Підставкою для пультів, підносу з чайними або кавовими чашками, сервірованим сніданком, полуденком або перекушуванням;
 • Імпровізованим журнальним столиком, на якому мальовничо розкидані газети, журнали, поточна пошта.

Крім того, всередині пуфу може бути ще й кілька полиць або ящиків для зберігання речей, які потрібні щодня.

Туди, наприклад, можна скласти кошик з в’язанням, шахівницю, нарди, колоду карт, ліки, журнали та ін.

Як розмістити предмети меблів

Без особливої ​​підготовки можна розставити лише предмети, що входять до комплекту модульної вітальні. Тут помилитися неможливо: якщо перший варіант розміщення виявився невдалим, блоки можна міняти місцями нескінченну кількість разів.

Складніше ситуація з масивними корпусними меблями для залу. Очевидно, у цьому випадку потрібно намалювати ескіз у масштабі, на якому розташуються всі предмети, що входять до гарнітуру.


Фото меблів для залу