Дзеркало у ванну – як вибрати? Поради щодо вибору виду та моделі дзеркал (125 фото)

Дзеркало у ванну: поради, як вибрати відповідний дизайн, розмір, форму та підсвічування, 125 фото.

Приємну обстановку у ванній кімнаті допомагає створити не лише декор, а й дзеркала. Це обов’язковий атрибут, без якого не обходиться жоден сучасний інтер’єр.

Оригінальні вироби дозволяють декорувати простір та підкреслити дизайнерську ідею.

Рекомендації щодо вибору дзеркала

Оскільки ванна кімната – приміщення з високим рівнем вологості, краще вибирати дзеркала з покриттям, стійким до корозії. Рама має виконувати не лише декоративні, а й захисні функції.

Висота розташування дзеркала залежить від зростання членів сім’ї. Дуже ефектно виглядають дзеркальні панно, зібрані з абстрактного колажу. Вироби висотою від підлоги до стелі виглядають в інтер’єрі розкішно і дають можливість збільшувати простір.

Вибираючи дзеркала, слід звертати увагу на якість виробів. Відбиття має бути чітким, а поверхня – чистою, без бульбашок, тріщин та сторонніх включень. Позаду виріб повинен мати вологостійке покриття.

Вибір форми та розміру

Розглядаючи численні фото дзеркал у ванній кімнаті, можна помітити, як перетворюється інтер’єр при використанні дзеркальної плитки.

Вона може бути квадратною, прямокутною, овальною, круглою або трикутною. За допомогою таких виробів можна коригувати пропорції приміщення, візуально розширюючи або подовжуючи його.

Вибираючи розміри дзеркальної плитки, не варто обмежуватись стандартними варіантами. При цьому дизайнери радять звертати увагу ще й на площу приміщення.

У маленькій кімнаті чудово виглядає велике дзеркало, яке розташовують посередині стіни. Оптимальним є розмір дзеркала, який відповідає ширині раковини.

Вбудовані варіанти

Існує два типи таких моделей:

  1. Дзеркала, вбудовані в стіну, облицьовану керамічною плиткою. Вони виглядають оригінально та стильно, надають цікавого вигляду будь-якому сучасному інтер’єру.
  2. Дзеркала, вбудовані в шафи та інші меблі.Шафка у ванну з дзеркалом дозволяє поєднати зручність зберігання потрібних речей з активним використанням аксесуара.


При правильному оформленні кімнати дзеркала стають родзинкою інтер’єру, надають йому завершеності та облагороджують приміщення.

Підвісні моделі

Оптимальний та зручний варіант, який може кардинально змінити візуальне сприйняття обстановки. Такі моделі мають різну форму та розмір, що дозволяє підібрати ідеальну модель для будь-якого інтер’єру.


Навіть недорогі дзеркала у ванній кімнаті можуть виглядати розкішно. Багато що залежить від дизайну та освітлення. Ефектно виглядають підвісні дзеркала у широких кольорових та темних рамах: вони чудово поєднуються з різнокольоровою керамічною плиткою.

Дзеркало з підсвічуванням

Звичайно, ванна кімната має бути дуже добре освітлена. Але, якщо центральної лампи та приладів по периметру не вистачає, то можна придбати у ванну дзеркало з підсвічуванням. Воно буде незамінним для гігієнічних процедур, нанесення макіяжу, сушіння та укладання волосся.

Багаторівневе освітлення подарує більше свободи під час використання ванної кімнати. Допустимо, для створення романтичної атмосфери можна залишити лише м’яке підсвічування дзеркал. Підсвічування, розташоване за дзеркалами, створює відчуття, ніби вони ширяють у просторі.

  • У продажу зустрічаються моделі із підсвіченою рамою. Вони користуються великою популярністю і виглядають розкішно на тлі кольорового або темного оздоблення. Для того, щоб створити актуальний дизайн, можна використовувати два такі дзеркала, розташувавши їх симетрично.
  • У сучасному інтер’єрі дзеркало може розташовуватися не лише над раковиною, а й на дверях, стінах або світильниках. Велике дзеркало над ванною у поєднанні з додатковими дзеркалами зробить приміщення ще просторішим.

Дзеркальні стіни просто розмивають межі кімнати, створюючи ілюзію безкінечного простору. Зрозуміло, таке оформлення потребує ретельного догляду за дзеркальними поверхнями. На них будуть помітні будь-які забруднення, невеликі відбитки пальців та краплі води.

Рами для дзеркала

Дзеркала в незвичайних оправах радикально змінюють зовнішній вигляд інтер’єру. Це особливо помітно у світлих приміщеннях, які виконані у нейтральних відтінках. Виразний декоративний елемент додасть індивідуальності інтер’єру та підкреслить вибраний стиль.

Найпростіше завдання – вписати в інтер’єр дзеркало без рами або в тонких рамах. Але що яскравішим і незвичайнішим стає обрамлення дзеркала, тим складніше воно вливається в дизайн.

Зазвичай для оформлення ванни використовують пластикові рами. Іноді віддають перевагу моделям з нержавіючої сталі або алюмінію. Дерев’яні рами використовуються рідше. Для захисту від вологи вони мають бути пофарбовані або покриті лаком.Моделі з органічного скла

Дуже стильно виглядають у ванній кімнаті дзеркала, виготовлені з органічного скла. Іноді вони кріпляться безпосередньо до стін і не мають рам.

Це – легкий та повністю безпечний матеріал.Він може прикрасити ванну, яку часто використовують діти.

Матові дзеркала

Щоб розбавити обстановку та доповнити дзеркало ванної з полицями цікавими елементами, дизайнери розміщують навколо нього кілька маленьких матових дзеркал. Ефект приглушеного відображення досягається за допомогою спеціальної обробки: поверхню гравірують та матують. Такі дзеркала роблять інтер’єр незвичайним та стильним.

3-d дзеркала

Дуже ефектно виглядають в інтер’єрі ванної кольорові 3-d дзеркала, а також дзеркала-хамелеони, які змінюють свій колір у різному ракурсі.

Освітлення дзеркал

Традиційно освітлювальний прилад розміщують над дзеркалом – це найзручніший варіант. Якщо лампа розташовується в протилежному кінці кімнати, то якість відображення буде набагато гіршою. До того ж лампи, які розташовані близько до дзеркала, трохи нагрівають поверхню, зменшуючи запотівання.


Дуже практичне та оригінальне рішення – використання світлодіодного підсвічування. Світло виходить чітким і рівномірним, а рама з підсвічуванням стає додатковим елементом декору.

Фото розміщення дзеркала у ванній кімнаті