Стара плитка у ванній: способи відновлення та ремонту старої плитки (120 фото ідей дизайну)

Стара плитка у ванній, як оновити та вдихнути нове життя? Стильні ідеї дизайну та прикраси (120 фото)

Ремонт у будинку – це дуже трудомістка і дорога справа. Особливі труднощі відчувають люди при ремонті вторинного житла – основна проблема полягає в тому, що спочатку зі стін, підлоги та стелі потрібно видалити старі матеріали і лише після цього розпочинати роботу.

Ремонт старої ванної кімнати

Найскладніше для ремонту приміщення в будинку – це, безперечно, ванна кімната. Демонтаж старої плитки у ванній кімнаті – нелегке заняття для непрофесіонала.

На щастя, зараз у мережі можна знайти багато корисної інформації про те, які потрібні інструменти для робіт, які хитрощі можуть полегшити демонтаж і як заощадити на ремонті та обійтися без величезних фінансових та трудових витрат.

Видалити або залишити

Щоб значно заощадити свій час та гроші, можна оцінити якість старої кахельної плитки та швів. Якщо плитка тримається і виглядає добре, але є невеликі недоліки, набагато простіше буде виправити огріхи старого ремонту, ніж робити його з нуля.

Використання затирок

Найпростішим способом освіжити вигляд ванної є оновлення міжшовної затирки. Цей бюджетний і швидкий спосіб підходить у тому випадку, якщо плитка у ванній залишилася цілою, без тріщин, сколів та зміни кольору.Також для покращення зовнішнього вигляду старої затирки можна використовувати спеціальні олівці та маркери для очищення швів.

Для більш серйозного оновлення дизайну ванної можна купити кольорові затирання – так старі матеріали можуть заграти новими фарбами та повністю змінити зовнішній вигляд приміщення.

Головне правило при оновленні затирання – потрібно акуратно видалити старий, що відслужив свій матеріал, накладати новий шар поверх старого категорично не можна.

Дрібний ремонт

Також нескладно полагодити стіну з кахлем, що відпало. Часто людей цікавить питання, як приклеїти стару плитку у ванній кімнаті.

 • Щоб оцінити доцільність такого дрібного ремонту, спробуйте підчепити кахель, що залишився на стіні, і перевірити, чи щільно він тримається на стіні.
 • Якщо плитка легко відходить, то швидше за все було порушено технологію укладання матеріалу і ремонт все одно незабаром доведеться повністю переробляти.
 • Якщо ж матеріал тримається міцно, то простіше і дешевше буде повернути на місце плитки, що відпали.
 • Професіонали зазвичай використовують метод простукування стін гумовим молотком – так вони визначають порожнечі між стіною та плиткою.
 • Чим більше порожнеч, тим більша ймовірність, що кахель незабаром відпаде.

Якщо ви все ж таки вирішили приклеїти назад нечисленні плити, що відпали, то щоб не купувати в магазинах великий обсяг спеціальної суміші, можна купити універсальний клей «рідкі цвяхи» і за допомогою нього відремонтувати стіну.

Використання вінілових наклейок

Швидко та недорого можна покращити зовнішній вигляд ванної за допомогою вінілових стікерів. Вони набагато дешевші за справжню плитку, мають цікавий і незвичайний зовнішній вигляд, різні варіанти форми та кольору.

 • Ці стікери допоможуть приховати відколи та тріщини на кахельній плитці, якщо у вас немає можливості або бажання повної зміни облицювання стін.
 • При дотриманні технології приклеювання цей матеріал служить не менше п’яти років.

Пластикові панелі

Крім стікерів з вінілу у ванній кімнаті можна використовувати пластикові стінові панелі. Вони так само приховують тріщини і сколи кахлю, покращать зовнішній вигляд приміщення, не вдарять по гаманцю і не вимагатимуть видалення старого облицювання.

Фото старої плитки у ванній, облицьованій пластиковими панелями, практично не відрізняються від фото свіжого капітального ремонту.

Капітальний ремонт санвузла

Якщо з якихось причин покриття стін сильно пошкоджене або просто перестало радувати око, не обійтися без повної зміни кахлю.

Оновлення без демонтажу

Якщо старе плиткове покриття підлоги рівне, якісно укладене, але не вписується в дизайн-проект оновленої кімнати, є один цікавий вихід.

 • Класть нову плитку в старій ванні можна прямо поверх підлогового покриття! Головне – тверезо оцінити міцність зчеплення покриття з основою.
 • Перед укладанням нового шару кахлю потрібно ретельно вимити, знезаразити та загрунтувати підлогу і лише після цього приступати до основної роботи.

Демонтаж кахельної плитки

Першою проблемою ремонту санвузла стає питання про те, як видалити стару плитку у ванній кімнаті. Видалення старої кахлі — це далеко не найлегший процес навіть для професіоналів.

Головне правило – дотримуватися правил техніки безпеки під час робіт! Обов’язково захистіть очі спеціальними окулярами, працюйте у рукавичках та респіраторі!

Техніка зняття кахлю відрізняється залежно від того, чи хочете ви повторно використовувати його в побуті. Врахуйте, навіть при найакуратнішому зняття плитки частина матеріалу все одно розколеться або розтріскається.

Зняття плитки без пошкоджень

Цей спосіб підходить тільки для матеріалу, приклеєного на бетон або цеглу. Зняти без пошкоджень кахель із гіпсокартону – нездійсненне завдання.

Зберегти обробний матеріал для подальшого використання можна, тільки якщо він посаджений на спеціальний клей або якщо мало місце порушення способу укладання або змішування цементного розчину.

 • Якісно укладений за допомогою цементного розчину кахель не зможе зняти навіть досвідчений ремонтник.
 • Почати роботу слід з розмочування міжшовних просторів теплою водою з додаванням мила та видалення затирки шпателем.
 • Очищені стики та краї плитки знову потрібно змочити теплим мильним розчином.
 • Коли будівельний розчин під плиткою просочиться водою, можна знімати оздоблювальний матеріал за допомогою стамески та гумового молотка.
 • Стаміску потрібно помістити між кахлем та стіною та акуратними постукуваннями відокремлювати плитки.

Демонтаж плитки потрібно починати з верхньої частини стіни, знімаючи її ряд за рядом.


Швидке зняття кахлю

Якщо безпека плитки не важлива, можна видалити її з бетонної або цегляної стіни (а так само підлоги) більш швидким способом. Для роботи необхідно використовувати перфоратор із спеціальною насадкою-долотом.

Перед початком робіт необхідно захистити підлогове покриття від пошкоджень та пилу за допомогою товстої будівельної плівки. Також не слід забувати про засоби індивідуального захисту – окуляри, респіратори та рукавички.

А ось зняти плитку з гіпсокартону буде набагато важче. Знімати її доведеться вручну за допомогою стамески, причому помітні ушкодження отримає як плитка, так і гіпсокартон.

Фото відновлення старої плитки у ванній