Перегородка з гіпсокартону своїми руками: покрокова інструкція з фото з виготовлення міжкімнатної та декоративної перегородки з профілем

Перегородка з гіпсокартону своїми руками: докладний посібник, як зробити швидко і недорого декоративну перегородку

З кожним днем ​​для облаштування свого будинку чи квартири з’являється все більше можливостей, матеріалів, готових ідей. До таких рішень належить перегородка із гіпсокартону.

Простота зведення, доступність матеріалів, вражаючий результат — все це служить популяризації цього виду будівельних робіт у середовищі домашніх умільців. Як це зробити надійно, заощадити кошти та час, ви дізнаєтесь із цієї статті.

Гіпсокартонний лист — що це

Гіпсокартонний лист (ГКЛ) – це сучасний будівельний матеріал, що відноситься до так званого сухого будівництва. Дозволяє отримати рівну, гладку поверхню стіни, не вдаючись до довгої та витратної процедури вирівнювання стін штукатуркою.

Аркуш гкл складається з шару гіпсу обклеєного, з двох сторін листами картону. При виборі треба враховувати, що гіпсокартон буває чотирьох видів:

  1. Звичайний – для приміщень з нормальною вологістю, обклеєний картоном сірого кольору.
  2. Вологостійкий – для приміщень із підвищеною до 75% вологістю. Підходить для роботи у ванній та туалеті. Пофарбований у зелений колір.
  3. Вогнестійкий – застосовують для будівництва вогнищ, камінів. Чи не горючий, легко переносить нагрівання, пофарбований у рожевий колір.
  4. Акустичний – зі збільшеною щільністю гіпсової основи та армуванням. Має покращені звукоізоляційні властивості. Підійде для обробки стін та стель спалень, студій звукозапису. Пофарбований у синій колір.

До плюсів ГКЛ можна віднести екологічність, простоту монтажу, невелику вагу, можливість створювати вигнуті конструкції. Основним мінусом є крихкість – гіпсокартон погано переносить ударні навантаження і легко кришиться.

Тому застосовуючи його у дитячих кімнатах, передпокоях та інших приміщеннях, де можливі критичні навантаження на стіни, треба добре все продумати. І якщо міцності ГКЛ замало, можна використовувати ГВЛ.