Перегородка з гіпсокартону своїми руками: покрокова інструкція з фото з виготовлення міжкімнатної та декоративної перегородки з профілем

Перегородка з гіпсокартону своїми руками: докладний посібник, як зробити швидко і недорого декоративну перегородку

З кожним днем ​​для облаштування свого будинку чи квартири з’являється все більше можливостей, матеріалів, готових ідей. До таких рішень належить перегородка із гіпсокартону.

Простота зведення, доступність матеріалів, вражаючий результат — все це служить популяризації цього виду будівельних робіт у середовищі домашніх умільців. Як це зробити надійно, заощадити кошти та час, ви дізнаєтесь із цієї статті.

Гіпсокартонний лист — що це

Гіпсокартонний лист (ГКЛ) – це сучасний будівельний матеріал, що відноситься до так званого сухого будівництва. Дозволяє отримати рівну, гладку поверхню стіни, не вдаючись до довгої та витратної процедури вирівнювання стін штукатуркою.

Аркуш гкл складається з шару гіпсу обклеєного, з двох сторін листами картону. При виборі треба враховувати, що гіпсокартон буває чотирьох видів:

 1. Звичайний – для приміщень з нормальною вологістю, обклеєний картоном сірого кольору.
 2. Вологостійкий – для приміщень із підвищеною до 75% вологістю. Підходить для роботи у ванній та туалеті. Пофарбований у зелений колір.
 3. Вогнестійкий – застосовують для будівництва вогнищ, камінів. Чи не горючий, легко переносить нагрівання, пофарбований у рожевий колір.
 4. Акустичний – зі збільшеною щільністю гіпсової основи та армуванням. Має покращені звукоізоляційні властивості. Підійде для обробки стін та стель спалень, студій звукозапису. Пофарбований у синій колір.

До плюсів ГКЛ можна віднести екологічність, простоту монтажу, невелику вагу, можливість створювати вигнуті конструкції. Основним мінусом є крихкість – гіпсокартон погано переносить ударні навантаження і легко кришиться.

Тому застосовуючи його у дитячих кімнатах, передпокоях та інших приміщеннях, де можливі критичні навантаження на стіни, треба добре все продумати. І якщо міцності ГКЛ замало, можна використовувати ГВЛ.

Гіпсоволокнистий лист — що це

Гіпсоволокнистий лист (ГВЛ) – це будівельні плити з гіпсу, перемішаного з целюлозою та укріплений армувальною сіткою. Матеріал дуже міцний, підвищеної густини. ГВЛ спочатку не горючий, тому що його компоненти перемішані з гіпсом, а при додаванні спеціальних компонентів може бути ще й вологостійким.

Висока міцність дозволяє використовувати ГВЛ для вирівнювання не тільки стін та стель, а й підлог. А велика щільність дозволяє кріпити на стінах меблі, легко витримуючи зусилля до 80 кг на один анкер.

  Але ці ж плюси визначають і його мінуси. Якщо гіпсокартон легко кріпиться звичайними шурупами, то ГВЛ треба закріплювати, попередньо просвердливши отвори або використовувати самонарізні гвинти.
 • Велика міцність дає, майже на третину більшу вагу і робить важчим монтаж. Ну і вартість ГВЛ майже вдвічі вища, що також дуже значний показник.

Варіанти використання перегородок

Існує кілька варіантів застосування перегородок із гіпсокартону:

 • Перенесення або зміна розмірів дверей;
 • Збільшення кількості кімнат у приміщенні шляхом зведення фальш – стіни;
 • Зонування – розділення кімнати на функціональні зони.

Як приклад, відділення зони приготування їжі від вітальні у квартирі студії. І якщо стіни особливого декоративного навантаження не несуть, то перегородки для зонування можуть дати простір фантазії дизайнера, ставши і книжковими полицями, декоративними нішами і ще чимось.

Матеріали для зведення каркасу

Для зведення каркасу використовують профілі із чорного або оцинкованого металу товщиною від 0.5 до 2 мм. Оцинкований метал менш схильний до корозії, тому може бути використаний у сирих приміщеннях. Якщо роботи виконуються в кімнатах з нормальною вологістю, коридором або спальні, то сенсу переплачувати за оцинковку немає.

Напрямні профілі розміром від 50/40 до 50/100 укладаються горизонтально. А стійкові розмірами від 50/50 до 100/50 встановлюють вертикально.

Можливе зведення каркаса із сухого дерев’яного бруса порівнянних розмірів.Якщо стоїть завдання досягти максимальної звукоізоляції, то дерев’яний каркас менше резонуватиме, передаючи звук, і в приміщенні буде тихіше.

Необхідні матеріали та інструменти

 • Профілі напрямні та стійкові,
 • Аркуші гіпсокартону,
 • Демпферна стрічка,
 • Дюбель – цвяхи 50*40,
 • Саморези,
 • Шпаклівка на гіпсовій основі,
 • Перфоратор,
 • Шуруповерт,
 • Ножиці по металу,
 • Канцелярський ніж,
 • Будівельний рівень
 • Шпатель,
 • Рулетка та олівець.
Розмітка майбутньої стіни (покрокова інструкція)

Найкраще рішення для нанесення розмітки – лазерний будівельник площин або лазерний рівень. Встановивши рівень, отримуємо готові лінії розмітки, якими можна працювати відразу, а можна перенести на стіни відбивною ниткою або простим олівцем.

За відсутності лазерного, використовується звичайний будівельний рівень, виска та рулетка. На підлозі відзначають розташування майбутньої перегородки, не забуваючи розмітити місце під проріз дверей, якщо він запланований. А від підлоги, вимірявши схилом, проводять розмітку на стінах і стелі.

Монтаж напрямних

Наступний крок – монтаж напрямних. Обрізавши напрямний профіль за розмірами за допомогою ножиць по металу або «болгарки», наклеюють демпферну стрічку на поверхні профілю, які лягатимуть на підлогу або стіни.

Це дозволить уникнути передачі вібрацій від бетонних основ на профіль, що помітно зменшить рівень шуму в приміщенні.

Розмічені та обклеєні профілі кріплять до підлоги дюбель – цвяхами 6/40, у просвердлені перфоратором отвори, через 40 – 60 см, але не менше трьох штук на профіль.

Монтаж стійок та решетування

Закінчивши з силовим контуром, монтують вертикальні стійки. Їх встановлюють через кожні 50 – 60 см. Скріплюють профіль між собою просікачем. Інструмент пробиває отвір у металі та розводить у сторони частини профілю, скріплюючи його між собою.

Деякі умільці кріплять профіль один до одного шурупами, що не допустимо. При такому кріпленні капелюшка саморізів виступають над поверхнею, заважаючи щільному приляганню аркуша гіпсокартону і поверхня виходить нерівною.

Обшивка та звукоізоляція

Наступний крок – монтаж гіпсокартону. Листи кріплять на саморізи, довжина яких повинна бути більшою за загальну товщину листа ГКЛ і профілю на 1 см. Коротші саморізи не створять потрібного зусилля.

Важливий момент, головку шурупа утоплюють в лист на 1 мм. Якщо закрутити глибше, то великий ризик розфарбувати гіпсокартон, що веде до втрати міцності всієї конструкції. Для полегшення завдання можна використовувати спеціальну насадку для шуруповерта.

Обшив каркас з одного боку, заповнюють простір між стійками листами мінеральної вати для покращення звукоізоляції та обшивають другий бік.

Готову стіну шпатлюють гіпсовою шпаклівкою, заповнюючи стики листів та сліди від саморізів і проводять фінішне оздоблення.
Фото перегородки з гіпсокартону