Гіпсокартон у ванній: особливості застосування вологостійких моделей гіпсокартону у ванній

Гіпсокартон у ванній: параметри вологостійкого гіпсокартону. Особливості застосування (100 фото ідей та варіантів обробки)

Гіпсокартон – недорогий і затребуваний матеріал, який швидко перетворює житлове середовище, в якому задіяний.

Навички роботи з ним дозволяють навіть непрофесіоналам втілити незвичайні дизайнерські рішення, у тому числі й у санвузлі.

Вологість – не завада

Це приміщення вимагає спеціальної обробки, стійкої до вологи та перепадів температур, і саме тому оптимальним рішенням для ванної та туалету давно є обробка плиткою.

Однак необхідне для неї вирівнювання стін та інші складові капітального ремонту – процес клопіткий, довгий та дорогий.

Але з винаходом міцного та легкого матеріалу з гіпсу стандартна стеля, як приклад складної, віртуозної роботи зі штукатуркою та плиткою, стає не єдиним можливим рішенням.

Їй на зміну прийшла швидка установка панелей, здатних витримати кахельну плитку, гарячі випаровування, стрибки температури.

Далеко не тільки стеля — з гіпсокартону у ванній можна оформити будь-який елемент несучих конструкцій із цього універсального матеріалу.


Переваги вибору матеріалу

Інтер’єр, в якому використана гіпсокартонна основа, що змінює основу приміщення, дизайнери наповнюють правильно підібраними предметами меблів, шторами та освітленням. Для втілення зухвалого та сучасного дизайну можливе поєднання конструкцій з гіпсокартону з будь-якими оздоблювальними та облицювальними матеріалами.

Облицювання ванної кімнати кахельною або керамогранітною плиткою виконують через їхню безпеку для здоров’я, водовідштовхувальні властивості, довговічність і зручність для миття.

Корисність гіпсокартонних листів (коротко – ГКЛ) у створенні індивідуального інтер’єру санвузла важко переоцінити.

 • Завдяки його рівній поверхні укладання декоративного шару не вимагає попереднього капітального ремонту та вирівнювання стін.
 • Цей вид матеріалу дозволяє проводити обрізку країв без надлишку пилу та бруду, а монтаж плитки займає набагато менше часу.

Переваги укладання на ГКЛ:

 • Безпечний матеріал для здоров’я;
 • Високий рівень вогнестійкості;
 • Високі теплоізоляційні властивості;
 • Надійність.

У ході вибору матеріалу основи необхідно переконатися, що він маркований як відповідний для використання в кожному конкретному випадку – тобто має гідрофобне просочування, якщо йдеться про санвузл.

Вибираємо правильно

Водостійкий ГКЛ здатний витримати перепади температури та вологості і не дати розвинутися цвілі, тому плитка на гіпсокартон у ванній кімнаті повинна укладатися тільки на нього.

Проте, при недостатньо щільному укладанні стиків плитки все ж таки існує ризик її відшарування і псування самої основи, проте не настільки швидкої, як у випадку, якщо обрана база без гідрофобного просочення.

Втім, для цих цілей любителями все ж таки використовується звичайний гіпсокартон:

 • У ванній кімнаті вони нерідко створюють власні рішення, які мають право на життя.
 • Часто такі експерименти зумовлені нетерпінням, яке не дозволяє дочекатися гідрофобного матеріалу в доступних магазинах.
 • Але неминуча переробка всього ремонту обійдеться дорожче, ніж деякі зусилля, які потрібно докласти для пошуку відповідного ГКЛ.

Для того, щоб поверхня тривалий час залишалася міцною та надійною, необхідно приділити увагу вибору матеріалу.

Як згадувалося вище, при виконанні ремонту у ванній оптимальним рішенням буде покупка водостійкого ДКЛ. Вибір правильного гіпсокартону має вирішальне значення і у випадку, якщо основною метою є мінімізація загальної вартості проекту без шкоди якості.

Виробники випускають цей матеріал різного типу, форм та розмірів залежно від виду робіт та місця, де він має бути задіяний.

Його модифікують з метою отримання готових суцільних плит для стель, звукоізолюючих панелей, надання волого- та вогнестійких властивостей, створення панелей для приміщень з особливими вимогами до екологічної чистоти.

Що знадобиться у роботі

Для самостійної роботи з ГКЛ бажано заздалегідь придбати або запозичити ряд інструментів, які обов’язково знадобляться.

До них належать:

 • Викрутка;
 • Перфоратор src=”/wp-content/uploads/ ударний дриль;
 • Ніж (канцелярський ніж);
 • Рівень;
 • Ножиці з металу src=”/wp-content/uploads/ болгарка;
 • Рулетка;
 • Відвіс.

Вигляд інструментів, що підбираються для роботи, має корелювати з товщиною ГКЛ і профілів, якими гіпсокартон фіксується.

Наприклад, не кожен канцелярський ніж впорається з панелями для стін і стелі, як і не всякі ножиці по металу підійдуть для різання профілів, що закріплюють.

Безмежні можливості матеріалу

Достатньо легко власноруч спроектувати та втілити полиці з гіпсокартону у ванній кімнаті. Причина цього – конструктивні особливості промислового гіпсокартону, чиєю однією з найцінніших характеристик, яка робить його дуже простим у встановленні, є наявність скошених країв.

Вони забезпечують неглибоке вилучення для гіпсокартонної стрічки та стикувальної маси, завдяки чому легко з’єднуються разом, утворюючи невидимі готові стики.

У оштукатуреному або забарвленому стані стики тим більше не будуть видно неозброєним оком.

 • Монтуючи стіни у ванній з гіпсокартону, необхідно враховувати вагу облицювального матеріалу – навантаження, яке він здатний витримати, має дотримуватися, інакше конструкція прослужить не довго.
 • Наприклад, рішення про вибір важкої керамогранітної плитки має супроводжуватися адекватною оцінкою навантаження, яке вона дасть панелям з ГКЛ, інакше неминучий крах усієї конструкції.
 • Щодо утеплення, не багато доступних матеріалів можуть порівнятися з ГКЛ як утеплювач.
 • Він допомагає підтримувати температуру в будь-якому приміщенні, будь то холодне або тепле повітря.
 • Покращена ізоляція не тільки робить кімнати комфортними для перебування, а й знижує витрати на їх обігрів протягом усього року.

Оскільки обігрівачам не потрібно надто старанно працювати, щоб підтримувати тепло в кімнатах з гіпсокартоном, тому ванна з гіпсокартону своїми руками, виконана з урахуванням технологічних вимог, також не допустить переохолодження, хто в ній знаходиться.

Створюючи конструкції різних типів та видів з ГКЛ, можна значно заощадити на матеріалах, перетворити приміщення, легко та швидко завершити тривалий ремонт.

Фото застосування гіпсокартону у ванній кімнаті