ПВХ стеля у ванній: особливості монтажу, дизайну та оформлення, плюси та мінуси матеріалу, 140 фото

ПВХ стеля у ванній — рекомендації щодо вибору та монтажу від майстра

Внутрішнє оздоблення стелі у ванній кімнаті займає важливу частину ремонтних робіт. На правильно оформленому стельовому покритті не осідають патогенні мікроорганізми, бруд, наліт від мильних розчинів і складів, що містять хлор.

Оптимально виконана робота дозволить уникнути позапланового ремонту або заміни стельового покриття. Настільки ретельний вибір матеріалів для самостійної роботи пов’язаний з особливостями клімату у ванній, які включають високу вологість, нестійкий температурний режим, необхідність проведення частих прибирань.

Переваги ПВХ стелі

ПВХ плити представляють сьогодні один з найпопулярніших матеріалів, що використовуються для внутрішньої обшивки стелі.

До переваг практичного вибору належать такі критерії:

 1. Панелі або листи покриття дозволяють зробити стелю рівним, приховуючи всі нерівності і дефекти. Особливо важливим є цей фактор у випадку, якщо не вдається зняти старе покриття.
 2. Під пластиковими панелями можна приховати комунікації, дроти, інші аксесуари та деталі, що псують загальний вигляд приміщення.
 3. В межах пластикового стельового покриття дуже зручно проводити монтаж освітлювальних приладів, точкових світильників, світлодіодних стрічок.На фото стелі ПВХ у ванній можна побачити, який оригінальний дизайн можна створити з точковими світильниками.
 4. У порівнянні з іншими обробними матеріалами дані панелі мають дуже легку вагу.
 5. Під шаром полівінілхлориду можна укласти шар гідроізоляції, а також зробити шумовий екран у ванній кімнаті.
 6. Всі будівельні роботи з монтажу стелі ПВХ у ванній можна проводити своїми руками, не запрошуючи спеціаліста (значна економія фінансових засобів для власників).
 7. Серед практичних показників пластикові панелі відрізняє стійкість до дії вологи та абсолютно будь-яких миючих складів. На поверхні пластику не розмножуються грибкові колонії, що унеможливлює розвиток цвілі.Серед великого асортименту оздоблювальних товарів сьогодні можна вибрати плити найрізноманітніших дизайнів, розмірів, форм.

Недоліки вибору матеріалу

На жаль, обробка стелі ПВХ панелями у ванній має деякі недоліки:

 • Занадто тонкі панелі покриття можуть пропускати промені від вбудованого світильника. Якщо матеріал, що використовується, має тонку структуру, слід ретельніше вибирати освітлювальний прилад.
 • Не варто віддавати перевагу цьому покриттю, якщо у ванній кімнаті дуже низькі стелі. Монтаж листів ПВХ зазвичай призводить до візуального зменшення простору.
 • На окрему увагу заслуговує наявність швів. У стиках між суміжними деталями може залишатися бруд, наліт, видалити який буде важко (слід обов’язково ознайомитися з цим фактом майбутній господині).

Незважаючи на відносно доступну вартість ремонту, цей вид покриття зовсім не підійде для любителів витончених стилів інтер’єру.

Під час використання ПВХ панелей неможливо створити будь-які складні конструкції або багаторівневі каскади.


Розрахунок необхідного матеріалу

Першим та найважливішим кроком у роботі є попередній розрахунок матеріалу.

 • Пластикові панелі випускаються у вигляді трьох форматів: 2,6 метра, 2,7 метра, 3 метри.
 • Перед придбанням витратних матеріалів необхідно виміряти площу стелі, а також врахувати її архітектурні особливості (наявність ніш, грубих дефектів, нерівностей).
 • При розрахунках слід пам’ятати, що для приховування торців стельових плит використовують стартові профілі, пластмасові плінтуси, F-подібні профілі.

Всі ці пристрої призначені для оптимального кріплення покриття до основи.

Підготовка інструментів для роботи

Наступний крок майстра полягає у своєчасній підготовці інструментів для самостійної роботи.

Для оптимального виконання ремонту необхідно мати наступний набір під рукою:

 • Стартові профілі.
 • Всі види профілів для приховування торців основи, для доповнення недостатньої довжини панелі ПВХ, безпосередньо ПВХ плити.
 • Будівельний рівень дозволить контролювати хід оздоблювальних робіт.
 • Дріль та перфоратор відмінно підійдуть для подальшого кріплення матеріалів.
 • Гострий ніж дозволить укоротити основну панель за потреби.

Як кріплення використовують дюбелі, саморізи (але тільки разом з прес-шайбами). Якщо на цьому етапі планується монтувати освітлювальні прилади, заздалегідь готують точкові лампи або стрічки.

Для недосвідчених майстрів краще підготувати докладні інструкції, як зробити стелю ПВХ у ванній кімнаті.

Підготовка основи

Порівняння підлягаючої поверхні для монтажу підвісної стелі з ПВХ у ванній кімнаті не потрібно. Однак, поверхню старого покриття слід уважно оглянути на предмет дефектів, сколів, тріщин, які можуть стати причиною псування використовуваного матеріалу.

 • За наявності штукатурки, що розсипається, краще попередньо зачистити ненадійні ділянки.
 • Після видалення всіх дефектів та пилу наносять 1-2 шари ґрунтовки.
 • При цьому важливо підбирати такий склад, який проникає досить глибоко в належну основу.
 • Грунтування поверхонь дозволить позбутися колоній грибків, цвілі, що накопичилися.
Сьогодні в магазинах оздоблювальних товарів існує ґрунтовка з додаванням антисептичного компонента, яка створює під фінішним покриттям захисний бактерицидний шар.

Особливу увагу при обробці приділяють місцям прокладання труб, дротів, стиків.

Монтаж ПВХ покриття

Після повного висихання ґрунтовки можна приступати безпосередньо до монтажних робіт.

Покрокова інструкція установки стелі ПВХ у ванній кімнаті:

 1. На поверхні основи необхідно зробити розмітку. Лінією відображають розташування майбутніх панелей. На бічних стінках відзначають висоту майбутнього покриття (залежить від кількості комунікацій та загальної висоти приміщення).
 2. Згідно з виробленою розміткою, на стінах приміщення розташовують UD-профілі. Як кріплення використовують дюбелі.
 3. Стельові профілі вставляють у напрямні конструкції, а потім фіксують за допомогою шурупів.
 4. Після цього етапу проводять організацію освітлення. Провід фіксують відповідно до майбутнього розташування світильника.
 5. На напрямні профілі кріплять плінтус.
 6. Наступним етапом в пази плінтусів вставляють ПВХ панелі. Роботу починають від периферії до центру. Остаточно фіксують панелі за допомогою шурупів.

У міру поступу до центральної точки ванної кімнати панелі ПВХ фіксуються не в пазах плінтусів, а в пазах сусідніх елементів.

Фото ПВХ стель у ванній