Як затирати плитку затиркою у ванній: покрокова інструкція + список необхідних матеріалів

Як затирати плитку затиркою – повне покрокове керівництво з описом, як правильно затирати шви на плитці (100 фото)

Затірка – це останній крок до завершення вашого власного проекту укладання плитки своїми руками. Від плитки на кухні до плитки у ванній кімнаті вам необхідно правильно затерти розчин, щоб захистити кахель від бруду, вологи та інших джерел пошкоджень та зношування. Заливка швів досить проста – можливо набагато простіше, ніж укладати плитку.

Однак, оскільки це останній крок у процесі укладання кахлю, його часто не беруть до уваги, що призводить до поганого результату, коли не витрачається потрібна кількість часу та зусиль. Ви майже досягли фінішної межі, тому акуратно затирайте плитку, і ви отримаєте універсальне професійне оздоблення.

Список матеріалів для затирання швів

Що знадобиться для затирання плитки

 • Губка та відро
 • Мастерок по краю
 • ганчірки
 • Пилосос та інструменти з тупими краями
 • Інструменти для укладання плитки та затирання

Перш ніж ви почнете

 • Якщо у вас є поверхня плитки, яка вимагає повторного затирання, вам спочатку потрібно видалити стару затиральну суміш, перш ніж виконувати ці прості кроки по затиранні. Вам знадобиться пилка для розчину або насадка для видалення розчину – обидва варіанти хороші.
 • Якщо ви укладаєте плитку на нову поверхню, перед затіркою переконайтеся, що всі плитки повністю укладені та розташовані так, як вам потрібно.

Підготовка плитки перед нанесенням затирки

Підготовка є ключовим моментом. Не підготувавши шви плитки, готуйтеся до провалу. Підготуйте кахель належним чином, видаливши зайвий клей, пил та інші частинки.

Будьте обережні, щоб не сколити плитку, але постарайтеся потрапити прямо туди, щоб по-справжньому згладити канавки між плитками.

Після того, як ви видалили більші частинки, пропилісосьте між плитками, щоб видалити дедалі дрібніші частинки та сміття.

Змішайте затирання

Залийте вибраний розчин у відро для замішування. Виконуйте інструкції для затирання; вам, мабуть, доведеться налити воду, доки ви перемішуєте шпателем. Спробуйте злегка зрушити відро обертальними рухами, як у бетонозмішувачі.

Щойно вся вода вбереться в розчин, ви помітите, що консистенція змінилася на рівномірний осад. Переконайтеся, що ви перемішали сухий розчин із дна відра до суміші.

Після того, як ви правильно перемішали затирання, залиште її на 5-10 хвилин – це дозволить трохи затвердіти розчину, і процес нанесення спроститься.

Примітка: Важливо використовувати цілий пакет із затиркою, який ви струсили. Це пов’язано з тим, що частинки кольору, піску та затверджувача необхідно змішати як одне ціле.


Підготуйте інструмент для затирання швів

Зараз вам потрібно завантажити шпатель розчином. Спробуйте зіскребти відро, продовжуйте рух рівномірно і намагайтеся запобігти падінню розчину на підлогу.

 • Настав час нанести розчин. Нанесіть рясно та рівномірно. Спочатку спробуйте залити на стіну рясним шаром розчину, достатнім для заповнення швів.
 • Розділіть затирку по діагоналі з силою, щоб розчин глибше проник у шви.
 • Працюйте на невеликих ділянках розміром близько 60 x 60 см, перш ніж нанести більше розчину по всій площі, коли шви почнуть заповнюватися.

Спочатку може бути складно зрозуміти, як затирати плитку затиркою, коли зупинитися, тому краще продовжуйте, доки не побачите, що кожна борозенка заповнена рівномірно і доверху.

Видалить надлишки затирки

Використовуйте ракель або схожу грубу, але суху губку, щоб видалити надлишки розчину. Ідея полягає не в тому, щоб вичистити стіну, а просто видалити достатньо розчину, щоб ви могли бачити плитки та правильно оцінювати зазори між ними.

Тримайте інструмент, який ви використовуєте для цього сухим – на цьому етапі вам взагалі не потрібно додавати вологу до суміші.

Почніть протирати поверхню губкою

Тепер настав час активізувати операцію з очищення за допомогою вологої губки. Ключове слово тут – вологість. Переконайтеся, що ваша губка НЕ ​​мокра і тим більше з неї не капає.

Протріть губкою, доки не побачите поверхню плитки. На цьому етапі має з’явитися гарне та рівне покриття. Тут найкраще підходять діагональні рухи. Ви повинні уникати зіткнення з вертикальними та горизонтальними кутами розчину між плитками.

Очистіть лінії

Інструменти – це процес доведення ліній затирання до гладкої та рівної поверхні.

 • Використовуйте суху губку, достатньо води, щоб зберегти мастило, і натисніть прямо по краях вказівним пальцем.
 • Ви не повинні виштовхувати розчин – ви просто намагаєтесь вирівняти його між плитками.
 • На цьому етапі на поверхні вашої плитки не повинно бути жодного справжнього затирального розчину, а натомість вона буде покрита розлученнями від затирання.
 • Примітка: перед очищенням важливо переконатися, що розчин досить твердий, але не засох. Регулярно перевіряйте його після нанесення, доки він висихає.

Видалення розлучень

Залишіть розчин як мінімум на одну годину або поки він не стане досить твердим, інакше розчин змивається. Він значно затвердіє, і ви можете розпочати видалення матовості з плитки рушником із мікрофібри.

 • Якщо залишки важко видалити, особливо з крупнозернистої оздоблювальної плитки, найкраще використовувати засоби для виведення плям, наприклад, інтенсивний очищувач.
 • Тримайте ганчірку досить сухою, щоб не втирати нову вологу в канавки, оскільки це збільшить час затвердіння.
 • Видаліть серпанок з плитки, і ви виявите щойно залиту розчином стіну або підлогу з рівномірно заповненими борозенками!

Дайте висохнути

Для повного затвердіння різних розчинів потрібно більше часу, тому зверніть на це увагу, ознайомившись з інструкціями до вибраного продукту, і тримайте поверхню повністю сухою під час процесу.

Після висихання ви можете насолоджуватися стіною або підлогою.

У вологих приміщеннях, таких як душові, ванні кімнати та кухонні покриття, спробуйте використовувати спеціальний розчин і спрей для захисту плитки, це створить захисну поверхню на плитці, щоб зменшити утворення накипу та бруду.


Фото ідеальної затирки плитки у ванній кімнаті