Плитка у ванну на стіни: поради щодо укладання та дизайну. 120 фото реальних прикладів

Плитка у ванну на стіни – принципи правильного укладання та створення красивого оформлення своїми руками, 120 фото

Вибираючи керамічну плитку на стіни у ванну кімнату, перш за все дивляться на зовнішній вигляд виробу. Кожному хочеться отримати стильний інтер’єр. Є багато нюансів під час роботи з плиткою.

Не завжди якісна та дорога плитка, після укладання виглядає красиво та акуратно. Тому перед вибором плитки необхідно ознайомитися з новими тенденціями та іншою корисною інформацією.

Колір, фактура, малюнок

Плитка з різноманітними квіточками, смужками та фігурками вже давно не в моді. Для красивого та сучасного інтер’єру, потрібно наголосити на певний декор. Він повинен імітувати різні природні матеріали, наприклад, деревину, камінь, шкіру, мармур та інші.

Слід укладати однакову за кольором плитку. Не слід укладати плитку за допомогою незвичайної схеми. Застосовуючи натуральну фактуру, потрібно робити це правильно.

Тип та розмір

Вважається, що найкращий варіант – це плитка великих розмірів з обрізним краєм. Після укладання такої плитки буде мінімум швів, вони будуть майже не щоб було менше обрізків.

Блискуча або рельєфна

Яку ж плитку краще вибрати? Блискучу плитку завжди потрібно протирати від крапель води та від відбитків пальців.

 • На матовій це не помітно і вона не вимагає такого ретельного догляду.
 • На підлогу краще покласти шорстку плитку, вона не буде слизькою навіть при намоканні.
 • Глянцева плитка на підлозі не є безпечною.

Для того щоб отримати у ванній кімнаті зону умиротворення, варто вибрати матову плитку вона не буде зайвий раз блищати і відволікати.

Затірка

Затірки бувають різних кольорів від білого до чорного. Не рекомендують використовувати затирання до складу яких входить цемент. Згодом вона може змінити колір і почати тріскатися.

Використовуючи затирку на основі епоксидної смоли, можна бути впевненим у її міцності. Така затирка не змінить колір, вона не піддається впливу грибка від абразивних засобів, не псується.

Вибрати затірку неважко. На вибраній плитці знаходять темний відтінок. Таким кольором і має бути затирка.


Розрахунок кількості плитки

Перед обробкою стінок у ванній кімнаті плиткою необхідно правильно розрахувати потрібну кількість матеріалу.Не кожен може прийти в магазин і з ходу розрахувати необхідну кількість плитки, навіть фахівцеві потрібен час і розрахунок. А якщо в дизайні поєднується кілька відтінків плитки через деякий час або плитка різного розміру, то розрахунки можуть привести в глухий кут.

Дуже часто люди купують плитку і через деякий час приїжджають докуповувати або здавати її. Здавати товар завжди простіше, ніж докупити. Різні партії однієї й тієї ж плитки можуть відрізнятись відтінком.

При покупці хорошого керамограніту не варто розраховувати на око. Розрахувавши все точно, можна буде не турбуватися про те, що доведеться докупляти товар.

Для правильного розрахунку плитки потрібно дотримуватися наступного алгоритму:

 • Провести всі необхідні виміри, враховуючи розташування сантехніки;
 • Далі йдемо до будівельного супермаркету та підбираємо плитку;
 • Записуємо розміри плитки;
 • Йдемо додому;
 • На аркуші паперу малюємо схему ванної кімнати;
 • Наносимо на малюнок контур плитки;
 • Завдяки кресленню визначаємо місця, де розрізна плитка буде не дуже помітна;
 • Щойно план готовий, прораховуємо кількість плитки;
 • Ідемо та купуємо плитку.

Потрібно пам’ятати, що ще буде потрібно клей. При його виборі варто звернутися до продавця, він порекомендує найкращий клей і ви не помилитеся при покупці.

Які інструменти потрібні для укладання плитки

До початку укладання плитки у ванній на стіни та підлогу, необхідно підготувати такі предмети:

 • Мастерок;
 • Різні шпателя;
 • Рівень;
 • Шматочки;
 • Плиткоріз;
 • Болгарка;
 • Хрестики;
 • Губка поролонова;
 • Рулетка;
 • Молоток;
 • Перфоратор;
 • Ємність для клею.

Під час роботи з інструментами потрібно бути акуратним та уважним, щоб не поранитися. Після використання все потрібно помити та протерти на сухо.


Підготовка приміщення

Ви вирішили зробити ремонт у ванній кімнаті, необхідно підготувати приміщення.

 1. Якщо ви будите міняти сантехніку, необхідно зняти і винести стару. Змінити всі водопровідні труби, якщо це необхідно.
 2. Зняти плитку у ванній стіні допоможе перфоратор, завдяки йому процес не займе багато часу.
 3. Після беремо шпатель та знімаємо всі залишки зі стін. Після цього потрібно вирівняти стіни. Професійно це виконати зможе лише фахівець.
 4. Але перед тим як покласти плитку у ванній на стіни потрібно підготувати підлогу. Вирівняти його можна завдяки спеціальній суміші, що самовирівнюється.

 5. Підлога та стіни після вирівнювання повинні добре висохнути. Після цього необхідно покрити грунтовкою і приступати до укладання плитки.

Варіанти укладання плитки

Є безліч різних варіантів як покласти плитку. Вибираючи будь-який варто враховувати розташування сантехніки та квадратуру приміщення.

Розглянемо наступні варіанти, найбільш затребувані:

 1. Прямий спосіб. Звичайний спосіб, поширений і популярний при ремонті ванної кімнати. Плитка укладається одна за одною, рівними рядами.Використовувати можна будь-яку плитку маленьку та велику, квадратну та прямокутну.
 2. Розбіг. Укладання таким способом схоже на цегляну кладку. З ряду в ряд йде зсув половини плитки. Для цього способу відмінно підійде маленька прямокутна плитка.
 3. Діагональна. Цей спосіб представляє укладання рядами розташованими під 45 градусів до лінії стику стін та підлоги. Це досить трудомісткий спосіб, але дуже гарний. Використовують його переважно у великих ванних кімнатах. Дане укладання вважається найдорожчим, оскільки веде до великої кількості відходів.
 4. Модульна. Дуже незвичайне укладання плитки. Для неї потрібно придбати плитку різних розмірів. Одну — більшу, іншу — меншу. Рекомендують використовувати плитку квадратної форми. Саме укладання не викликає труднощів.

Дизайн стін у ванній кімнаті може бути різним. Головне, щоб обрана плитка гармонійно поєднувалася з інтер’єром.

Вибираючи матеріал для ремонту, слід приділити увагу його якості. У цьому питанні завжди на допомогу прийдуть консультанти, вони все розкажуть і допоможуть зробити правильний вибір.


Фото плитки у ванну на стіни