Поєднана ванна кімната: 150 фото прикладів дизайну, поєднання кольору та стилю

Сумісна ванна: найкращі варіанти зонування, дизайну та планування (150 оригінальних ідей та фото-проектів)

Ремонт – найкращий привід перетворити простір та модернізувати вигляд житла. Поєднана ванна – результат об’єднання двох функціональних приміщень для санітарно-гігієнічних процедур.

Про те, яким має бути інтер’єр об’єднаного санвузла, діляться своїми секретами столичних дизайнерських бюро.

Особливості суміщення ванної та туалету

Не всім вдається отримати дозвіл на демонтаж перегородки між тісною ванною та туалетом. Іноді доводиться встановлювати додатковий унітаз у ванну кімнату, але зрушувати умивальник. Багатодітні сім’ї змушені перетворювати комору на душову з унітазом, щоб розвантажити вимушені черги вранці.Продуманий інтер’єр сумісної ванної кімнати – це функціональна естетика, де враховуються важливі нюанси.

Перед початком ґрунтовної реконструкції санвузлів рекомендується:

 • Демонтувати стару сантехніку;
 • Змінити каналізацію та водопровідні труби;
 • Замінити проводку;
 • Встановити захищені та вимикачі та патрони з вологостійким модулем;
 • Облаштувати якісну вентиляцію для регулювання вологості та усунення неприємних запахів.

Важливо! Не плутайте поняття «ванна» (ємність для купання) та «ванна» (приміщення або кімната).

Основне завдання демонтажу перегородки не в тому, щоб розширити проходи та оновити дизайн сумісної ванної кімнати. Перед поєднанням приміщень розгляньте всі варіанти комплектації сантехнічних ємностей. Можливо, від колишнього наповнення доведеться відмовитися, або трохи доповнити «класику».

Сантехнічне обладнання об’єднаної ванної

У приватних будинках є можливість додатково відвести невелике приміщення під другий туалет або пісуар. Краще, якщо там буде не лише унітаз, а й компактна раковина поворотного типу.

Її можна відвести до бачка, а після відправлення природних потреб раковину повернути у зручне положення. Друге приміщення – «класика». Таке рішення підходить для багатокімнатних квартир з комори та приватного сектору.Перед початком ремонту бажано переглянути наповнення ємностями та загальний інтер’єр суміщеної ванної кімнати. Можна варіювати форму ванни або глибокого піддону для душу, щоб звільнити більше місця для проходу або додаткового обладнання:

 • Подвійний умивальник;
 • Душевий «куточок» за скляними дверцятами зі зливом під ґрати підлоги;
 • Двохрівнева раковина – одна для вмивання, інша для миття ніг (у ній також зручно підмивати маленьких дітей);
 • «Пара» (компактний унітаз та біде в одному дизайні).

Поширені рішення:

 1. Класика об’єднаної ванни – ємність для купання (джакузі або ванна), умивальник та унітаз із кришкою. Підходить для перепланування квартир малої житлоплощі.
 2. Мінімалістичне рішення – ванна та унітаз, умивальника немає (ранкові процедури – над ванною).
 3. Мінімальна реконструкція – маленька суміщена ванна кімната з туалетом, куди додано унітаз. Пральна машинка винесена в коридор або сусідній туалет без демонтажу.
 4. Доповнений варіант без суміщення – окремо повноцінний туалет із системою зберігання над бачком. Поєднане приміщення переобладнане у кутову душову з піддоном, є унітаз та раковина.
 5. Якщо це приватний будинок, можна прибрати стару ванну та встановити міні-басейн або круглу ємність у центрі приміщення. Решту обладнання підібрати за рівнем потреби.

Як бачимо, є чимало альтернативних рішень, щоб інтер’єр суміщеної ванної кімнати став більш функціональним та радував власників актуальним дизайном.

Проте варто розглянути всі переваги та недоліки перепланування, щоб звести до мінімуму наслідки суміщення.

Плюси та мінуси об’єднаного санвузла

Набагато важливіше переглянути функціональне наповнення, а потім продумати, як максимально ефективно задіяти загальну площу.

Важливі переваги перепланування для об’єднання ванної та туалету:

 • Економія за рахунок дизайну – на облицювання та ремонт сумісної ванної йде менше оздоблювальних матеріалів, особливо якщо є скляні перегородки та дзеркала;
 • Прибираючи другі двері, можна отримати додаткове місце для біде або пральної машинки, а загальні двері можна забезпечити дзеркалом на повний зріст;
 • Демонтаж перегородки дає більше місця для вільного проходу;
 • Можливість перекомпонування – перемістити нову ванну в інше місце, використовуючи укорочений варіант або кутовий дизайн, як на фото суміщеній ванній кімнаті.

Основний недолік квартир типової забудови – малий метраж. Санвузли дуже тісні, ними незручно користуватися навіть худим громадянам, не кажучи вже про людей огрядної комплекції.

На жаль, проблему свободи переміщення не завжди вдається вирішити за рахунок об’єднання. Іноді доводиться «відрізати» і збільшити частину коридору, комори чи житлової кімнати.

Серед недоліків приєднання туалету до ванної кімнати зазвичай згадують:

 • Необхідність заміни комунікацій та посилення вентиляції;
 • Після відправлення природних потреб неприємні запахи заповнюють весь простір;
 • Якщо немає другого туалету, вранці виникають черги, якщо в сім’ї більше 2 осіб.

Важливо! Перепланування не можна розпочинати без дозволу міської влади. Мимовільний демонтаж перегородок загрожувати аварійним будинкам обваленням під’їзду або протікання каналізації в житлові кімнати сусідів. Реконструкція та оформлення документів – це додаткові витрати.

Тож перед початком потрібно брати до уваги не лише «плюси» від розширення маленької суміщеної ванни, а й «мінуси» такого рішення.

Дизайнерські рекомендації

Продуманий дизайн при поєднанні – це можливість відмовитися від того, як це було, дозволивши собі зробити так, як давно мріялося. Витрат, так чи інакше, не уникнути – демонтаж старих ємностей, оновлення комунікацій та покупка нового обладнання. Продумайте, як мінімізувати витрати на облицювання.

 1. Для облицювання невеликого приміщення рекомендується вибирати світлу палітру.
 2. Доступні способи – декоративна штукатурка або рідкі шпалери з вологостійким захистом. Плитка над ванною або в душовому відсіку.
 3. Дзеркальна стіна – найкращий спосіб візуально розширити приміщення. Враховуйте, що в ній відображатиметься.
 4. Не варто «подовжувати» вузьке приміщення за рахунок «віддзеркалення» торцевих стін.
 5. Зворотний бік дзеркал повинен мати гідрофобний захист, інакше амальгама швидко непридатна.

Корисна порада! Варто витратити час на пошуки спеціальних дзеркал для ванних та спеціалізованих меблів із дзеркальними дверцятами – вони не псуються від підвищеної вологості. У продажу можна знайти полімерну облицювальну плитку та пластикові панелі з дзеркальним покриттям, поцікавтеся, підходять і вони для санвузла.

Освітлення невеликого санвузла має бути розсіяним, але досить інтенсивним. Економічні лампи і діоди, шнури, що світяться, і світлодіодна стрічка – додаткове локальне підсвічування. Загальне освітлення – плоский стельовий плафон або бра над умивальником, щоб освітлювальні прилади не заповнювали простір.

Важливо! Усі розетки, схема «тепла підлога» та інше електрообладнання, включаючи» повинні мати відмінну гідроізоляцію.

Оздоблення стін для дизайну маленької суміщеної ванної кімнати краще виконати в одному кольорі.

 • Добре виглядатимуть світлі відтінки – беж, металік, блідо-блакитний, перлово-сірий або сіро-бузковий.
 • Щоб інтер’єр виглядав більш ефектно, варто комбінувати одноколірне (монохромне) облицювання різної фактури – матові, глянсові та фактурні поверхні.
 • Плитка для підлоги повинна бути шорсткою, щоб мокрі стопи на ній не ковзали після купання.
 • Гарно виглядатиме підлогова плитка під мармур або зріз деревини, візерунковий іспанський кахель або мозаїчна викладка з битої плитки.

Найбільш цікавих рішень щодо оформлення суміщеної ванної кімнати – у фотогалереї на основі дизайнерських портфоліо.

Фото дизайну та планування сумісної ванної кімнати