Як прочистити унітаз, якщо він засмічився самостійно ефективно та швидко: поетапна інструкція щодо усунення засмічення

Як прочистити унітаз, якщо він засмічився – огляд найкращих способів усунення засмічення в домашніх умовах своїми руками

Коли виходить з ладу сантехніка, це завжди неприємно і завдає багато незручностей у побутовому житті. Сучасна людина вже практично не уявляє свого життя без звичного комфорту – санвузла, ванної кімнати.

Однією з найбільш поширених проблем у цій галузі є засмічення унітазу. Важливо визначити причину засмічення, адже від цього залежить, чи можливо усунути засмічення самотужки, або без допомоги спеціаліста не обійтися.

Причини засмічення унітазу

Від правильної певної причини засмічення залежить вибір способу його усунення.

Основні причини засмічення унітазу:

 • Неправильне встановлення та підключення унітазу до комунікацій;
 • Утворення кількох шарів соляного нальоту на внутрішній поверхні труб;
 • Змив предметів особистої гігієни;
 • Утилізація відходів життєдіяльності домашніх тварин;
 • Неправильний вибір моделі обладнання.

Способи усунення засмічення

Ще важливо визначити вид засмічення, вони бувають: через попадання великих предметів у труби, скупчення та набухання у воді дрібних предметів, органічного походження. Від причини та виду засмічення залежить вибір способу його усунення.

 1. Необхідно також визначити місце виникнення засмічення.Для цього потрібно перевірити чи зливається вода з кранів на кухні та у ванній.
 2. Якщо там вода зливається без проблем, значить засмічився саме унітаз. Якщо ж проблема зі зливом води спостерігається і в інших місцях, то проблема в самих трубах.
 3. У цьому випадку не рекомендуються спроби самостійного усунення засмічення, потрібно викликати спеціаліста.
 4. Перевірити працездатність труби, підведеної до унітазу, за допомогою загального зливу з його бачка не можна.

Об’єм води, що знаходиться в ньому, великий, і якщо вона не зможе через засмічення пройти через трубу, це може призвести до затоки не тільки підлоги у власному туалеті, а й затоки сусідів знизу. Якщо квартира із засміченим унітазом не розташовується на першому поверсі будинку.
Використання хімічних засобів

Якщо засмічення має органічне походження, воно утворюється поступово, накопичуючись усередині каналізаційної труби та зменшуючи згодом прохід.

Для усунення такого засмічення можна використовувати хімічні засоби для прочищення труб, що продаються практичні у всіх магазинах. Вони випускаються у різних формах – порошок, гранули, рідина.

Усунення засмічення вантузом

Якщо засмічення утворилося через скупчення в трубі дрібних предметів і відходів, його можна усунути за допомогою наявного в кожному будинку вантуза. Його встановлюють у центральну частину отвору та роблять кілька різких поштовхів.

 • У цьому випадку важливо враховувати той момент, що гумова частина вантуза повинна бути ширшою за зливний отвор.
 • Якщо вантуза немає, його подібність можна спорудити самостійно із пластикової пляшки.
 • У пляшки відрізають одне, а кришку щільно закручують.

Пляшку кінцем без дна вводять в унітаз доти, доки повітря не почне виштовхувати її назад. У цей момент пляшку потрібно різким рухом втиснути всередину та витягти. Принцип дії той самий, що й усунення засмічення вантузом.

Використання сантехнічного троса

У разі складнішого засмічення, коли вантуз не справляється, можна усунути засмічення за допомогою спеціального сантехнічного троса.

Його занурюють однією рукою в зливний отвір, а іншою рукою за допомогою обертальних рухів занурюють глибше, до упору. Витягають його без різких рухів.

 • У разі потреби таку процедуру можна повторити кілька разів до повного усунення засмічення.
 • Трос можна виготовити та самостійно. Для цього знадобиться чималий шматок металевого троса.
 • Один його кінець згинається і розпушується, а інший кінець згинають у кільце. Такий трос легше пересуватиметься всередині каналізаційних труб.

Але використовувати такий метод боротьби із засміченням небажано за наявності хромованих труб, гофрованих пластикових частин обладнання. Використовуючи такий спосіб очищення, їх можна пошкодити.

Усунення засмічення підручними засобами

Якщо вантуза та хімічних засобів під рукою немає, можна використовувати для очищення труб розчин, приготовлений самостійно.

При такому способі необхідно:

 • Вручну видалити з унітазу практично всю воду, залишивши зовсім небагато для змиву;
 • В отвір потрібно висипати половину упаковки соди, глибоко проштовхуючи її всередину;
 • Далі в унітаз необхідно вилити склянку оцту;
 • Почекати півгодини, щоб між речовинами пройшла хімічна реакція;
 • Далі вилити в отвір чайник гарячої води, окропу для очищення приладу від суміші.

При використанні такого методу не рекомендується виливати дуже крутий окріп, він може негативно впливати на деякі деталі унітазу.

Рекомендації щодо використання та догляду

Для уникнення появи нових засорів у майбутньому необхідно стежити за використанням сантехнічного обладнання і не змивати в унітаз:

 • Наповнювачі для туалету домашніх тварин;
 • Предмети особистої гігієни;
 • Недопалки;
 • Лікарські препарати;
 • Будівельне сміття.
Також, за обладнанням слід стежити та доглядати. Всі інструменти після використання необхідно мити під великим напором води з додаванням миючого засобу.

Щоб уникнути появи іржі, всі металеві деталі необхідно регулярно змащувати машинним маслом, а потім протирати шматком сухої тканини. При виборі нового унітазу слід порадитись із фахівцем, не потрібно орієнтуватися лише на гарний дизайн.

Адже установка невідповідної за характеристиками моделі в конкретне приміщення може призвести не тільки до засмічення, а й до серйозніших проблем і витрат.

Якщо перераховані вище методи не працюють чи ні впевненості у правильності обраного методу, визначенні причини засмічення, краще викликати професійного фахівця. Адже невмілі або неправильні дії можуть призвести до більш серйозних поломок обладнання, і їх усунення може коштувати набагато дорожче.

Фото кращих засобів від засмічення унітазу