Дизайн квартири в панельному будинку (120 фото): найкращі варіанти та свіжі ідеї у підборі планування, дизайну, красивого оздоблення

Дизайн квартири в панельному будинку: 120 фото готових проектів для створення бездоганного інтер’єру та сучасного облаштування

Квартири в панельних будинках, як правило, дешевші, але мають цілу низку особливостей. Насамперед, на що варто звернути увагу купуючи квартиру в такій багатоквартирній будівлі, це справність електропроводки та комунікацій.

Особливо якщо йдеться про старий будинок, майже ніхто з мешканців не займається заміною проводки, тому що це досить дорого.

Середня вартість заміни всієї проводки для квартири в 2-3 кімнати становить 15-20 тисяч рублів. Це тільки за розтин та заміну проводки на нову. До цього додатково додаються роботи косметичного ремонту, у результаті загальна ціна вже буде від 30 тисяч рублів.

Як правильно планувати дизайн

Спершу потрібно визначити сонячну сторону квартири, рекомендується там розташовувати спальню. Це обумовлено тим, що сонячне світло допоможе прокинутися рано-вранці, до того ж з цього боку сонце вдень не видно, що дозволяє цілком комфортно працювати, робити уроки або ще щось.

  • Кухня традиційно вже зумовлена ​​у квартирах, особливо якщо квартира купується на вторинному ринку. Перемістити її буде досить проблематично, до того ж це коштуватиме чималих вкладень.
  • Гостина повинна розташовуватись у найбільшій кімнаті, тому що це найголовніше приміщення в будинку. Воно ж буде найфункціональнішим. Найчастіше вона розташована суміжно з кухнею, що може дуже сильно зіграти на руку, якщо стіна між цими приміщеннями не буде несучою.
У цьому випадку ідеальним варіантом буде зробити вільний прохід у вигляді стилізованої арки, це полегшить подачу страв для гостей, і загалом збільшить вентиляцію кухонного простору, стане значно більше місця. Розглянемо детальніше, як обставити кожну кімнату.