Дизайн квартири в панельному будинку (120 фото): найкращі варіанти та свіжі ідеї у підборі планування, дизайну, красивого оздоблення

Дизайн квартири в панельному будинку: 120 фото готових проектів для створення бездоганного інтер’єру та сучасного облаштування

Квартири в панельних будинках, як правило, дешевші, але мають цілу низку особливостей. Насамперед, на що варто звернути увагу купуючи квартиру в такій багатоквартирній будівлі, це справність електропроводки та комунікацій.

Особливо якщо йдеться про старий будинок, майже ніхто з мешканців не займається заміною проводки, тому що це досить дорого.

Середня вартість заміни всієї проводки для квартири в 2-3 кімнати становить 15-20 тисяч рублів. Це тільки за розтин та заміну проводки на нову. До цього додатково додаються роботи косметичного ремонту, у результаті загальна ціна вже буде від 30 тисяч рублів.

Як правильно планувати дизайн

Спершу потрібно визначити сонячну сторону квартири, рекомендується там розташовувати спальню. Це обумовлено тим, що сонячне світло допоможе прокинутися рано-вранці, до того ж з цього боку сонце вдень не видно, що дозволяє цілком комфортно працювати, робити уроки або ще щось.

 • Кухня традиційно вже зумовлена ​​у квартирах, особливо якщо квартира купується на вторинному ринку. Перемістити її буде досить проблематично, до того ж це коштуватиме чималих вкладень.
 • Гостина повинна розташовуватись у найбільшій кімнаті, тому що це найголовніше приміщення в будинку. Воно ж буде найфункціональнішим. Найчастіше вона розташована суміжно з кухнею, що може дуже сильно зіграти на руку, якщо стіна між цими приміщеннями не буде несучою.
У цьому випадку ідеальним варіантом буде зробити вільний прохід у вигляді стилізованої арки, це полегшить подачу страв для гостей, і загалом збільшить вентиляцію кухонного простору, стане значно більше місця. Розглянемо детальніше, як обставити кожну кімнату.

Дизайн спальні в панельному будинку

У панельних будинках спальні традиційно невеликого розміру, можуть бути виконані у формі квадрата або прямокутника. У деяких з них також може бути додатково балкон.
У тому випадку, якщо є балкон, з’являється можливість об’єднати його зі спальнею, що відкриє значно більше простору. Але також зробить необхідним утеплення балконного простору, встановлення якісних склопакетів з можливістю вентиляції без безпосереднього відкриття кватирок.

Також варто відзначити, хто саме використовуватиме спальню. Якщо подружня пара, то варто замислитись над компактними моделями меблів, трансформерами, це дозволить заощадити багато місця.

У тому випадку, якщо спальня належатиме дитині, то можна використовувати і звичайні меблі, але також важливо враховувати інтереси дитини.

Якщо йому потрібна максимальна кількість вільного простору, варто замислитися над придбанням повністю комплекту меблів-трансформера, який у складеному стані займатиме мінімум простору.

 • Для подружньої пари відтінки вибираються, як правило, спокійні, пастельні тони.
 • Кімната дитини-підлітка може бути оформлена в найнесподіваніших, найцікавіших тонах.
 • Варто дозволити дитині самостійно вибирати кольори, при цьому даючи поради та рекомендації, ретельно їх обґрунтовуючи.
 • Щоб він сам зміг вибрати найкращий варіант.

Ремонт у кухні

У панельних будинках зазвичай зручні кухонні приміщення, проте необхідно враховувати кілька правил, які допоможуть зробити цю кімнату ще зручнішою та функціональнішою.

 • Спершу необхідно подбати про якісну вентиляцію приміщення, для цього потрібно перевірити систему вентиляції, що вже є в будинку.
 • Більшість панельних будинків дуже старі, тому таким аспектам потрібно приділяти максимум уваги, від цього залежить комфорт експлуатації приміщення.
 • Сама вентиляція закривається заглушкою, яка дозволить досить якісно провітрювати приміщення, при цьому не дозволить пилу з системи потрапляти до кімнат, це дуже важливо.
 • Далі потрібно перевірити комунікації та опалення, після чого можна приступати до вибору кухонного гарнітуру. Найпопулярнішим варіантом для панельних будинків є гарнітур у формі літери «Г».
 • Вхід у приміщення розташовується з боку найменшої стіни, і праворуч, як правило, вже починається гарнітур. Це дуже зручно, дозволяє заощадити багато місця для розміщення обідньої групи.

Стіл краще вибирати трансформер, навіть якщо сім’я невелика. Він доречний, коли прийдуть гості і знадобиться ширший стіл.

Відтінки для кухні намагаються підібрати нейтральні, тому що людина повинна приймати їжу в спокої та комфорті, це дуже сильно впливає на засвоюваність їжі організмом.

Допускається трохи декору, за допомогою якого в приміщення можна буде внести деяку родзинку, яскраві відтінки. Це може бути рамка для фотографій, настінний годинник, ваза, панно, практично будь-що.

Дизайн ванни та туалету

Як правило, ванна кімната та туалет у таких будинках дуже маленькі та окремі.Багато хто залишає планування як є, але це змушує використовувати максимально компактні меблі та техніку.

 • Варто розглянути варіант об’єднання цих двох кімнат в одну з невеликим розширенням.
 • Таким чином вдасться зробити досить простору кімнату, де можна буде розмістити повноцінну сантехніку, включаючи ванну.

Відносним недоліком є ​​те, що роздільний похід у ванну кімнату або туалет стане неможливим, що може бути проблемою особливо для великої родини. Тому цей факт теж треба враховувати, ухвалюючи рішення.

Рекомендації

Для того, щоб інтер’єр у такому будинку вийшов ідеальним, завжди за основу варто брати загальну кількість квартир. Це дозволить правильно підібрати оптимальний стиль для конкретної квартири, що дасть можливість розкрити всі особливості приміщень, підкреслити їх сильні сторони.

Великою популярністю користуються класичний мінімалізм і кантрі, в деяких випадках дизайнерам вдається поєднати ці 2 стилі в один, створивши таким чином щось середнє, що дозволяє заощаджувати місце і при цьому виглядати дуже затишно.Фото дизайну квартири в панельному будинку