Всі варіанти обробки стелі: 115 фото ідей + огляд всіх переваг і недоліків матеріалів для сучасного оздоблення квартири

Всі варіанти обробки стелі: поради, яку стелю краще зробити в квартирі або приватному будинку, порівняння плюсів та мінусів покриттів

Сучасний дизайн стелі відрізняється великою різноманітністю. Якщо правильно підібрати матеріал, можна не лише освіжити обстановку, а й створити власний неповторний стиль. При виборі дизайну стелі необхідно брати до уваги загальний стиль інтер’єру.

На вибір конструкції стелі впливають бюджет, розмір та призначення приміщення:

При виборі матеріалу для обробки стелі ванної або туалету слід враховувати наявність у цих кімнатах постійної вологості та випаровування. Для кухонної стелі необхідно вибрати матеріал, стійкий до високих температур та випарів з великим вмістом жиру та олії.

Для вітальні та спальні є широкий вибір матеріалів. Головна вимога — вони мають бути екологічно чистими і не створювати умов розвитку грибка і цвілі.

Побілка та фарбування стелі

Побілка – класичний та дешевий варіант дизайну стелі. Сьогодні побілку успішно замінило фарбування. За відсутності коштів на дорогий ремонт, фарбування є найкращим варіантом, який підходить для будь-якого приміщення.

Перед фарбуванням готують стелю, усувають тріщини та нерівності. При фарбуванні використовують валик або пульверизатор.

Декоративна штукатурка

Штукатурка не тільки дозволяє приховати дрібні недоліки, але й допомагає створити унікальний дизайн гладких та рельєфних поверхонь. Декоративна штукатурка поділяється на два види:

 • Структурна — в’язка пластична суміш білого кольору.
 • Для неї характерна тонка структура.
 • Штукатурка наноситься рівним шаром або виконується рельєфний малюнок спеціальним інструментом.
 • Фактурна складається з мармуру, кварцу, малахітової крихти.

Стеля Сграффіто

Ця особлива техніка є багатошаровим напиленням і подальшим фрагментарним видаленням верхніх шарів за задумом майстра. Стеля стає твором мистецтва і нагадує картину. Для отримання глянсової поверхні готову роботу покривають шаром воску.

Венеціанська штукатурка

Стелі, виконані в техніці венеціанської штукатурки, нагадують полірований мармур.

Така штукатурка гарна та довговічна, стійка до грибкових інфекцій. З недоліків варто відзначити трудомісткість та витрати на матеріали.

Стельові шпалери

Багатий вибір шпалер з різними текстурами та матеріалами робить їх дуже популярними у дизайні багатьох поверхонь, включаючи стелі.

У продажу є різноманітність варіантів для будь-якого смаку та достатку.

 • Основні види стельових шпалер: флізелін, вініл, папір, рідкі шпалери та скловолокно.
 • Деякі шпалери можна фарбувати. Недоліками цих покриттів є крихкість, схильність до вологи і ультрафіолетового світла.

Особливу увагу слід приділити рідким шпалерам. У готовому вигляді їх можна сприйняти як звичайні шпалери або декоративну штукатурку.

Полістирольні плитки

Оформлення стелі плитками – один із найпростіших і найшвидших способів обробки. Вони можуть відрізнятися за розміром, рельєфом поверхні та кольором. Стельову плитку дуже просто встановлювати, вона красива та водонепроникна. Але, матеріал має пористу структуру та поглинає запахи, жирні пари, які не можна видалити.

Підвісні стелі

Традиційну підвісну стелю зазвичай роблять із гіпсокартону, хоча іноді використовують інші матеріали. Гіпсокартон та профілі, на яких він закріплений, можна гнути, що дозволяє створювати конструкції різної форми та на кількох рівнях.

Також використовують освітлення, за допомогою якого створені прикраси підкреслюють та виділяють зі смаком.

 • Перевагою цього типу стелі є можливість приховати монтажні елементи, наприклад, електричні дроти або труби.
 • Хвилі, прямокутники або абстрактні форми, оброблені різними кольорами урізноманітнять порожню поверхню стелі.
 • Але таке оздоблення зменшує висоту кімнати.

Панелі

Типові варіанти конструкції стелі включають рейкові панелі із пластику, алюмінію або сталі. Встановлення панелей здійснюється двома способами:

При відкритому способі панелі встановлюються з невеликим простором, куди вставляються декоративні вставки. При закритому панелі щільно з’єднуються між собою без зазорів.

Панелі відрізняються вологостійкістю, практичністю, довговічністю, простотою установки. До недоліків можна віднести схильність до панелей деформації.

Касетні системи

Такі стелі вже тривалий час встановлюються лише в офісах, але зараз їх можна зустріти і в житлових приміщеннях.

Для оформлення використовують металеві, скляні, гіпсові та дерев’яні картриджі. Цей тип стельового покриття має високу вологостійкість.

Грільято

Оригінальний італійський винахід – створення стельового покриття, схожого на дротяну сітку. Якщо ще недавно такі стелі були лише офісною прикрасою, то зараз вони переміщуються до будинків та квартир.

Такі моделі є профільованою сіткою, прикрашеною прямокутними осередками з алюмінію або сталі. Завдяки легкості та простоті з цих покриттів можна створити цікаві дизайнерські рішення.

Натяжні стелі (ПВХ)

Натяжна стеля – це цікава альтернатива як стелі з традиційним оздобленням, так і підвісною конструкцією.Завдяки використанню такого рішення ми можемо зробити стелю справжньою окрасою вітальні чи спальні.

 • За допомогою новітніх технологій можна встановити гладке атласне покриття, імітувати зоряне небо або уявити будь-яку фотографію на наш вибір.
 • Ми також можемо виділити його будь-яким способом — наприклад, вибрати варіант, що повністю світиться.
 • Можливість використання різних покриттів, кольорів, візерунків та типів освітлення робить нашу стелю унікальною та відображає індивідуальний стиль та інтереси.

Крім безперечних естетичних якостей, він також відрізняється чистим та швидким монтажем.

Дзеркальні стелі

Дзеркальна стеля завжди цікава і незвичайна. Візуальне збільшення кімнати, незвичайна гра світла стає справжньою родзинкою інтер’єру. Але таке покриття має велику вагу і має свої незручності у прибиранні.

Криті стелі

Ця стеля вважається класичною, не втрачає своєї популярності і створює розкішну атмосферу. Для створення критих стель традиційно використовують натуральну деревину. Але такий матеріал коштує дорого і сьогодні багато хто використовують поліуретан та гіпсокартон.

Оздоблення тканиною

При оформленні текстилем, стеля можна обклеїти тканиною як шпалери, оформити у вигляді натяжної стелі або задрапірувати з ефектом штор. Тканина пропускає повітря та переносить зміни температури.

Бамбукові стелі

Прихильникам екологічно чистого дизайну подобаються бамбукові стелі. Для їх виробництва використовуються бамбукові плити, панелі та бамбукова тканина у вигляді шпалер.

 • Поверхня стелі є невід’ємною частиною загального дизайну приміщення та має відповідати стилю всього інтер’єру.
 • Існує широкий асортимент оздоблювальних матеріалів.

Щоб не помилитися у виборі, слід ознайомитися як із традиційними, так і з новими рішеннями для декорування стелі.


Фото всіх варіантів обробки стелі