Наливна підлога у ванній (110 фото): покрокова інструкція укладання та заливання підлоги

Наливна підлога у ванній: опис технології заливання підлоги своїми руками (110 фото)

Під час проведення ремонтних робіт у ванній кімнаті більшість власників вибирає наливну підлогу. Завдяки наявності величезної кількості переваг, це покриття користується особливою популярністю.

Для заливання підлоги можна запросити спеціаліста, однак, припустимо і варіант самостійного оздоблення при відповідних навичках та вміннях. На фото наливної підлоги у ванній можна побачити, скільки яскравих фарб та різноманітності сюжетів можна досягти з використанням даного матеріалу.

Переваги вибору наливної підлоги

Ванна кімната є приміщенням з різко підвищеною вологістю, великим ризиком розвитку патогенного грибка. Протягом експлуатації підлогове покриття відчуває постійні перепади температур і дуже часті вологі прибирання.

До переваг вибору наливного підлогового покриття відносять:

 1. Особлива міцність. Будь-який з відомих матеріалів, які застосовуються для заливання підлоги, відрізняється достатньою міцністю. Такому покриттю абсолютно безпечні механічні пошкодження. Навіть за сильного удару на підлозі не залишиться вм’ятин, тріщин, сколів.
 2. Покриття має стійкість до перепадів температур. Структура полімерів, що входять до складу заливки, запобігає розширенню матеріалу. З цієї причини, наливну підлогу часто укладають поверх контурів, що обігрівають (тепла підлога).
 3. Яскравий дизайн, можливість комбінувати фарбувальні пігменти. В даний час особливою популярністю користуються варіанти 3D наливної підлоги з різними сюжетами.
 4. Стійкість до вологи, дії миючих складів, навіть абразивних речовин.

Завдяки особливої ​​технології заливки матеріалу на поверхні відсутні шви. Завдяки цій властивості у стиках не утворюються патогенні грибки та мікроорганізми. На окрему увагу заслуговує питання безпеки покриттів, що використовуються.

Всі сучасні матеріали, які покупцю пропонують у будівельних магазинах, відрізняються безпечним складом. Навіть під час нагрівання такі склади не виділяють токсичних домішок. До очевидних плюсів відносять також велику кількість покрокових інструкцій, як зробити наливну підлогу у ванній кімнаті із зазначенням усіх нюансів.

Недоліки вибору наливної підлоги

Незважаючи на велику кількість плюсів, недоліки цього типу покриття є:

 • Складність монтажу. У тому випадку, коли наливна підлога використовується як основне покриття, необхідно дотримуватися максимальної акуратності. Найменша нерівність може зіпсувати вигляд, декор або сюжет.
 • Завжди існує потреба ретельно готувати основу.Поверхня підлоги обов’язково має бути сухою, чистою, максимально вирівняною. Попередньо слід позбавитися всіх дефектів, тріщин, вибоїн.

Деякі типи матеріалів відрізняються схильністю до загоряння (наприклад, поліуретан), тому слід дотримуватися крайньої обережності під час проведення будівельних робіт.

Також під час безпосередньої заливки майстрам краще користуватися засобами індивідуального захисту через стійкий неприємний запах.

Види матеріалів за складом

Сьогодні для заливання підлоги використовується кілька основних складів, кожен з яких має низку істотних відмінностей:

 1. Рідкий поліуретан. Один із найпоширеніших типів покриттів. Відрізняється доступною вартістю та високою міцністю. Завдяки використанню у виробництві полімерів, склад не виділяє у повітря дрібних частинок, шкідливих домішок. Для обробки ванної кімнати потрібно запросити спеціаліста, або ж підготувати набір спеціалізованих інструментів.
 2. Органічне скло використовується досить давно, застосовується для обробки приміщень з великим передбачуваним навантаженням. Серед усіх відомих матеріалів найбільш оптимально підходить для облаштування ванної кімнати, чудово витримуючи високу вологість та перепади температур.
 3. Епоксидна смола як основний розчин. Це покриття на сьогодні набирає все більше шанувальників. Відрізняється гарним глянцевим блиском, особливо при дотриманні технології заливки. Для додаткового декору можуть використовуватися не тільки пігменти, що фарбують, але і фотографії. Сьогодні користується популярністю наливна 3D підлога у ванній кімнаті. Особлива увага при проведенні ремонтних робіт приділяється рівню вологості повітря в приміщенні, відсутності пилу в повітрі (частинки пилу можуть осідати на поверхні заливки, спотворюючи вигляд та дизайн).

Іноді застосовується обробка цементним розчином. Застосовується це покриття як підготовка підлоги до подальшого укладання плитки. Правильно приготовлений розчин відрізняється швидкою швидкістю застигання, достатньою міцністю, відсутністю пористості.

Вибір, яка наливна підлога краща для ванної, роблять з орієнтуванням на критерії та характеристики відомих складів.

Наливна підлога за призначенням

Розрізняють також призначення наливної підлоги. Для будь-якого приміщення, у тому числі для ванної кімнати, цей тип покриття можна використовувати в двох цілях:

 1. В якості основного покриття. В даному випадку попередньо готують основу, очищаючи її та видаляючи всі дефекти. Потім на суху підлогу виливають вибраний розчин (поліуретан, органічне скло, епоксидна смола). Для подібної техніки заливки ретельно дотримується послідовність дій, щоб не було зіпсовано зовнішній дизайн.
 2. У другому випадку наливна підлога використовується для приховування дефектів, нерівностей. Зазвичай застосовується цементний розчин.

Вибір матеріалу та технології залежить від розмірів приміщення ванної кімнати, стану покриття, наявності або відсутності опалювального контуру.

Покрокове заливання підлоги

Для отримання гарного дизайну у ванній кімнаті важливо дотримуватися суворої послідовності ремонтних робіт.

Інструкція, як зробити наливну підлогу у ванні своїми руками:

 1. Насамперед необхідно розрахувати кількість витратних матеріалів. Такий підхід дозволить уникнути зайвих витрат.
 2. Всі матеріали краще підготувати заздалегідь (кілька видів шпателів, валики для видалення бульбашок повітря з розчину, що рівні планки), щоб не відволікатися від основної роботи.
 3. Якщо обладнано теплою підлогою, монтують опалювальний контур.
 4. Розчин змішують в окремій ємності, використовуючи рекомендації та інструкції із співвідношенням компонентів.
 5. Далі заливаємо наливну підлогу у ванній невеликими ділянками, поперемінно вирівнюючи суміш, та контролюючи рівень підлогового покриття. Для рівняння використовують зубчасті та плоскі широкі шпателі.

Після остаточної заливки слід обов’язково пройтися по покриттю зубчастим валиком, щоб позбавитися бульбашок повітря в розчині.

Повітря, що залишилося, може порушити консистенцію покриття, і призвести до його швидкого псування.

Фото наливної підлоги у ванній